1. 1.
  Müsiad'ın daha öncelerde belirttiği sözlerdir. Konuşmanın başlığı ise ''Geleceğine sahip çık'' o geleceği kimden kurtarıp sahip çıkmalı acaba.

  ''Devletin kendilerine 'Dünya ile rekabet edin' demesine karşın, kamunun dünyayla rekabet edebilecek durumda olmadığını öne süren Olpak, "Böylesi bir sistem içerisindeyiz. Sizler ve bizler işletmelerimizi verimlilik üzerine kuruyoruz ama kamuda böyle birşey yok. işini az yapanla çok yapan arasında, tenzih ederim düzgün çalışan dostlarımızı, vatandaşlarımızı ama bir liyakat sistemi, öyle bir sistem yok. Bugün gidip yarın gelmemek açısından gelecek 50-100 yılı düşünüyorsak, bence günlük olaylardan hareket etmeyelim. Geleceğimize sahip çıkalım." değerlendirmesinde bulundu.''

  https://www.memurlar.net/...sahip-cik-konferansi.html

  evet liyakat sisteminin olmadığı herkes tarafından biliniyor tabi ki. ama günümüze yakın tarihlerde de müsiad'ın açıkladığı türkiye'nin gelişmesi için gerekenler başlıklı yazılarının neredeyse hiçbirisi gerçekleştirilmiyor. Bunlarla birlikte bunu söyleyenin hükümet tarafına yakın işadamları birliği olması da oldukça önemli tabi.

  http://www.musiad.org.tr/...bir-ekonomi-icin-oneriler

  daha güçlü bir ekonomi için önerileri üstteki haberde bulunuyor.

  yani ülkenin şu anda tüsiad dediğimiz oluşuma oranla daha dindar ve sağ tutum sergileyen iş adamları artık ne oluyoruz hacı biz bu şekilde nasıl gelişelim hiçbir şey yolunda değil şunları yapın artık tarzı tutum sergiliyor.

  ama iş adamlarının bu tutumlarına rağmen ülkenin seçkin, elit ve burjuva sınıfından olan halkımız ''ekonomi çok iyi'' diyebiliyor.

  aynen aynen çok iyi bak.
  1 ... keyf kahyasi