1. 26.
  ömrünün baharında bir piskopatın kurbanı olmuş kız.

  bu kızcağızı katleden hayvan bulunmadıkça bu aç, bu reyting uğruna anasını bile satabilecek, bu şeref, haysiyet, insanlık gibi tüm değerlerden yoksun medya elim vakayı magazinleştirmeye devam edecek, onu seven, ona değer veren her kim varsa ciğerini dağlamayı sürdürecektir.

  bugün yine bir haber(!) patladı. neymiş efendim münevver başı kesilirken canlıymış.

  hah...bunu da öğrendik ya tam süper oldu. yani bir bu kalmıştı bizim bu yeterince vahşi olay hakkında öğrenmediğimiz, bunu da okuyucularınıza sundunuz ya bravo!

  pek yakında başı kesilirken çok çırpınmış, direnmiş, bir eliyle testereyi tutmuş nevinden haberlerde yapın ki daha bir salyalarımız aksın, daha bir zevklenelim.

  korku dizisi ya bu!

  öbür yanda şu hayvanı bir şekilde ve bir an evvel bulup kodese tıkmak ve şu lanet süreci bitirmek, şu iblis medyayı susturmak yerine "kızlarına sahip çıksalarmış" diyerek yine sevenlerinin ciğerini hedefleyen bir emniyet müdürü!

  nasıl bir ülke bu yarabbim!

  bela okuyacağım ama rabbim böyle bir kişilik nasip etmiş daha ala bela nasıl olur ki!
  #5130630 :)
 2. 27.
  sözlükte müslümanlara saldırmak için vefat etmiş bir kızı kullanmaktan bile çekinmeyecek kadar rezil köpeklerin olduğunu gördüğümüz kız.
  #5130653 :)
 3. 28.
  (bkz: mehmet sevket eygi/#5125329)
  #5130706 :)
 4. 29.
  ölümünden dolayı elbette birinci suçlu, polisin en önemli şüphelisi sevgilisidir (tabi cinayeti onun işlediği kesin değil, o farz edelim). ama o heriften sonraki suçlu kim? ben 23 yaşındayım, erkek olmama rağmen hala annem babam takılacağım arkadaşlarımı tanımak istiyor, kimdir nedir diye soruyor, bunların nedeni ne? her anne baba evladına bu şekilde sahip çıkmaz mı? ya kızımın-oğlumun başına bir iş gelirse diye sürekli şüphe içerisinde olmazlar mı? münevver'in annesi-babası nerdeydi peki? neden sevgilisiyle tanışıp tartmadılar bu çocuğu? hangi mekanlara gittiğini neden öğrenmediler? güler'in ve cerrah'ın sözleri elbette kabul edilemez ama bu sözler söylendi diye anne-baba da aklanmadı. onlar da başlarını iki elinin arasına alıp düşünmeli biz nerede hata yaptık diye. bazı radikal islamcılar "oh olmuş" dediyse bu tüm müslümanların bakış açısını göstermez, böyle saçma şey olur mu lan!!! pkk sol örgüt diye solcuları terörist mi ilan edecez, evet o kadar uçuk bir örnek verdim ne kadar zırvaladığınızı anlayın diye.
  #5130724 :)
 5. 30.
  tek bildiğim, isterse götü açık gezsin arkadaş, kimse şerefsizin biri tarafından öldürülmeyi haketmez.
  modern hukuk devleti diye zırvaladığımız şey aynen böyle bişidir.
  bu kız suç mu işlemiş? hayır. sanane kıyafetinden, sanane ailesinin davranışından.

  sanane!!!

  sanki çok baskı altında tutulanlar hiç öldürülmüyor, hiç kaçırılmıyor, hatta hiç suç işlemiyormuş gibi nasıl bunu savunursunuz!!! aklım almıyor.

  elhamdülillah müslümanım diyen varsa şunu diyen, tek diyeceğim yazıklar olsundur. biz sözde iki vicdan taşıyoruz, biri her insanda olan ahlak bir de ümmet ahlakı. bu mu lan ümmet ahlakı, ölen kızın ardından namussuz diye yafta yapıştırmak?

  senin eve kapattığın kız kardeşinin daha namuslu olduğunu sen nerden biliyorsun ha? ben de onu soruyorum?

  sen tanımadığın kızın namusuna bu kadar kolay çamur atıyorsan ben de senin namusuna çamur atarım böyle.

  şerefsizlik etmeyin!
  #5130920 :)
 6. 31.
  bu kızın öldürülmesindeki tek suçlu onu öldüren katildir. münevver'in nasıl bir hayat tarzına sahip olacağı tamamen kendisinin kararıdır, kendisi gibi hayat süren yüzbinlerce insan var bu ülkede ve hiçbirisi bundan ötürü öldürülmeyi hak etmiyor, hepsinin hayat hakkı dokunulmazdır. ister emniyet müdürü, ister yazar olsun hiçbir eksantrik fikir sahibinin bu konudaki ninemin bıyığı olsaydı dedem olurdu gereksizliğindeki yaklaşımı bırakın tartışılmaya değer olmayı, ciddiye alınası bile değildir.

  ancak bu konudaki "rezil"liğin başladığı yer ise her an toplum kesimlerini linç etmeye hazır olan ve bu uğurda bir trajediyi bile politikaya malzeme yapmaya çalışan mentalitesi politik proje ürünü davarlardır. işte bu davarların beyanlarına hak ettikleri cevap kerhen verilip rezillikleri yüzlerine vurulmazsa, daha önce defalarca olduğu gibi adamdan sayılıp saygı görerek artan dozda saçmalamayacaklarının garantisi de yoktur.
  #5130944 :)
 7. 32.
  cinayetinde ailesi suçlanamayacak olan kızdır. rahmetli olmuştur ve bu saatten sonra vay efendim ailesi şöyle olsaydı, vay efendim kendisi böyle olsaydı demek kadar saçma bir şey olamaz. ailesi suçlanamaz. neden mi? çünkü ortada bir sapık var, psikolojik sorunları olan bir cani var.

  bakın, münevver' in cinayetinden bir süre sonra başka bir cinayet haberi duyuldu. genç kız pendik lisesi' nde okuyordu. kendisine arkadaşlık teklif eden bir genç vardı ve bu genç karşılık alamıyordu. ailesi kızlarının arkasında durdu. defelarca adres değiştirdiler, telefon değiştirdiler, kızın okulunu değiştirdiler; ama sonuç ne oldu: kız oturdukları apartmanın asansöründe ölü bulundu. ee ne oldu? ailesi bu kızı çok korudu, kolladı. bu cinayete engel oldu mu? maalesef olmadı. çünkü karşınızdaki akıl sağlığı yerinde olan biri değil. gözü döndüğünde her şeyi yapabilecek bir cani. bu yüzden de bu cinayete hiçbir şey mani olamazdı.

  ailesinin yaşadığı acıyı düşünün, bir de onları şuçlayarak acılarını nasıl katlayabiliyorsunuz? sözde müslümanların yaptığı bu abuk sabuk yorumlar (yok açık giyinmiş, yok sarmaş dolaş poz vermiş bilmem ne) hangi insan evladının vicdanına sığar. bir genç kızın, neredeyse çocuk denebilecek yaşta bir genç kızın vahşise öldürülmesi buradaki konu. hem çok müslümansınız ya ölünün arkasından konuşulmayacağını nasıl unuttunuz?
  #5130970 :)
 8. 33.
  üzerinden prim yapılarak resmen mezarında döndürülen zavallı kız.

  celalettin cerrah gibi, meslekten ihracına ek olarak bıyıklarından tavana asılması gereken bir basiretsizin, "ben feci sıçtım aga" diyememesinden ötürü; terbiyesizlik yapmaya cüret edebildiği merhume.

  ölüm, birtakım naif eylemler neticesinde elde edilen birşey değildir, olamaz da.
  ve bunu sizin gibi, çocukluğunda yaptığı her kötü şey ölesiye dayak yemekle sonuçlanmış mal bünyeler anlayamazlar. ondan zaten gencecik bir kıza ölümü layık görebilmeniz. öldürene hiç dokunmadan hem de.

  hiç mi hayal kırıklığına uğramadınız hayatınız boyunca? hiç mi "onu tanıyamamışım, hiç de düşündüğüm gibi biri değilmiş" demediniz? bu kadar mı mükemmelsiniz? ve gerçekten, hayatımızı her yönüyle kontrol altına alabileceğimizi falan mı sanıyorsunuz ciddi ciddi? bu kızcağızın ve ailesinin yaşadığı sadece bu, tanışmış/tanıştırılmış oldukları halde.
  ama yaşanabilecek en trajik boyutu elbette.

  rahat uyusun, mekanı cennet olsun. uluslar arası ilişkiler okumak istiyormuş, yazık. komşumuzun aynı yaşlarda iki kızı var, bi başka baktım bugün onlara. belki de hayatımda ilk kez annemi anladım. ben arkadaşlarımla buluşmak için neşeli neşeli dışarı çıkarken içinin nasıl titrediğini, ama belli etmediğini.

  allah topunuzun çok ciddi belasını versin.
  #5131050 :)
 9. 34.
  istediği kadar -kullanmaktan nefret ediyorum ama- ''hafif meşreb'' olsun, istediği gibi giyinsin, istediği gibi düşünsün, ailesi istediği kadar enteresan bir hayat sürsün; kimse bir manyak ve sosyopat tarafından bu denli katledilmeyi hak etmemiştir..

  mekanının cennet olması dileğiyle..
  #5134959 :)
 10. 35.
  ölümüyle, olurda bir cinayete kurban gidersek, polisin görevini yerine getirip katilinizi bulmak yerine, ailenizin sizi yetiştirme tarzı hakkında ahkam kesebileceği bir ülkede yaşadığımız gerçeğiyle yüzleşmişizdir.
  #5135063 :)
 11. 36.
  (bkz: <a href="http://munevver-karabulut.blogspot.com/" target="_blank" rel="nofollow noopener" >http://munevver-karabulut.blogspot.com/</a>)

  yaşananların unutulmaması, vicdan sahiplerinin elinde.. çeşitli sözlüklerden yazar arkadaşlarla birlikte bir blog kurduk kendisi için. yazıları ile destek olmak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler.
  #5138798 :)
 12. 37.
  feci bir olumle hayatını kaybetmis masum genc. Cenab-ı mevladan rahmet diliyorum. Keske zenginliğe meyletmeseydi hiç, okuluna gitseydi, ögretmenlikde yakısırdı.
  #5141895 :)
 13. 38.
  Yazıyı yazarken fotoğrafına bakıyorum bakmasam da suretin aklımda zaten. Kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum, olmuyor. Son nefesimi vermemişken bir testerenin tırtıklı dişleri ile boğazıma dayandığını, o testereyi tutanın da hayatımı adadığım adam olduğu düşüncesi çok acı, katlanamıyorum. Hani insanlar son nefesini verirken hayatlarında hiç olmadığı kadar huzurlu bir nefes alırlarmış ya, ben inanmıyorum. Senin ölmeden önce aldığın son nefesin acıdan ve şaşkınlıktan başka bir şey taşıdığına inanmıyorum. Hayatının en mutlu günlerini belki 17 yaşına kadar yaşadın, belki bir daha hiç öyle mutlu olamayacaktın, bunu bilemem, kimse bilemez. Ama sen 17 yaşında bir cani tarafından bütün hayalleri elinden alınmış cansız bir beden, nefessiz bir ruhsun. O cani ki senin anne olma hakkını elinden aldı, o cani ki senin gülen gözlerini herkesten mahrum bıraktı, o cani ki senin yaşama hakkını elinden aldı, o cani ki hala yakalanamadı..

  Çektiğin acıyı yok etmek isterdim, yapamıyorum, affet.
  #5165052 :)
 14. 39.
  özenti, sekilcilikle ilerledigini sanan türkiye´nin sosyolojik konumuna böyle "lap" diye oturan bir cinayete kurban giden sahis. "türk kafasi" diye genellemelerden kacinmak gerekir tabii, ama üstelik de zengin, liberal ortamlarda yasayan ama o liberalizmi icine sindirememis cok insan oldugunun bir kaniti olan bir cinayet. bir kiz, kadin bir erkegi reddedebilir, bir kesim türk erkeginin bunu icine sindirmeyi ögrenmesi gerekiyor. bir kadin bir erkege "kardesim ben senle cikmak istemiyorum, seni begenmiyorum" deme hakkina sahiptir. eee kadin, ikinci plan bir yaratik degilse, buna yapilacak tek sey saygi göstermektir.

  sen adamin kafasini kestin de sayginligini kazanmis oldun mu? hayir..

  bakin icinizde böyle "sevgilisini öldürme planlari" yapanlariniz falan varsa, sunu size söylemis olayim. bu "insani öldürmeye yönelten" his nefret hissidir. bu his "bir seyleri parcalamak, fiziksel siddet uygulamak" istetir insana. kimseyi öldürmeyiniz, duvara bir kac tabak ve bardak firlatiniz, inanin cok rahatlayacaksiniz. o sahislara karsi duydugunuz nefreti, "parcaladiginizda kimsenin canini yakmayacaginiz seylere" yönelttiginiz zaman, o bir cesit terapidir, ister inanin ister inanmayin, cok ise yarar.

  ne sizin yüzünden kimse ölür, ne de siz katil olursunuz, dogrudur, insanlar su veya bu sebepten nefret hissine kapilirlar, bu aslinda normal birseydir, ancak bu hisle karsilasildiginda onunla iliskiyi nasil düzenleyeceginiz konusu, sizi normal ya da anormal bir insan yapacaktir.

  unutmayiniz...bir televizyonu duvara firlatmak, bir insanin kafasini kesmekten cok daha insancil bir davranistir.
  #5208379 :)
 15. 40.
  öldürülmesi ile ülkemizde ki zengin ile fakir arasındaki adalet dağılımını net olarak gördüğümüz güzel insan. * *
  #5223647 :)
 16. 41.
  ak koyun ve kara koyunun belli olduğu dar geçittir. kendi kayıplarına (ve hatta tecavüzden yargılananlarına bile!) laf söyletmeyen bazı "dindar" insanlar bu kızcağız hakkında ileri geri yazmışlar, olayı "hırsızın hiç mi suçu yok" kıvamına getirmek için çabalamışlardır.

  çok kıymetli-sayın-sevgili-beyefendi cerrah katilin bulunması için çabalayacağına saçma sapan açıklamalarla tuz biber olmuştur. tabi burada tuz ve biber, kanayan yaraya basılmıştır. hem katili kaç zamandır bulamıyorsun, hem de daha yeni gencecik kızını kaybetmiş anne-babaya ayar vermeye çalışıyorsun bıyıklarını bura bura. aferin.

  katil ise (telaffuzu bile ürkütücü) hala hala bulunamamıştır.
  #5223755 :)
 17. 42.
  otopsi raporuna göre katil zanlısı cem garipoğlu'nun tek başına öldürmediği anlaşılan genç kız. ayrıca aynı rapora göre öldürülmeden önce katilleri ile boğuşmuş, bıçak darbeleri ile öldürülmüştür.

  http://www.hurriyet.com.t...ndem/11703500.asp?gid=229
  #5249959 :)
 18. 43.
  hergün gazetelerde katiliyle çekilmiş birbirinden güzel fotograflarını gördüğümüz kız. Allah rahmet eylesin. ailesine sabırlar diliyorum.
  #5249967 :)
 19. 44.
  emniyetin ailesine kızlarına sahip çıksalardı dediği kız..
  #5250108 :)
 20. 45.
  bir bahtsız güzel çocuk. resmini gördükçe, allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın sözünü bir kez daha söylememe neden olan durum.
  #5250147 :)
 21. 46.
  bana her insanin ölumu, öldurulmesi eşit derecede aci verir. bu olay beni pek uzmuyor. cunku hangi yakinim ölürse ölsun fazla üzülemiyorum. ancak kimsesizlerin ölümüne daha cok üzülüyorum. bunu soylemekte amacim munevver karabulut'un ölumu beni etkileyen bir sey degil. beni etkileyen noktalar; kizlarina sahip cikamayan bir ailenin zamanla sahip cikmaya baslamasi ve cinayet isleyen insan hakkinda emniyet ve hukuk işleyisinde gariplik. bunca zaman sessizce bekledim. ülkemin polisinin elinden bir sey kurtulmaz ve yakalar dedim. ama uzun bir zaman gecti. artik burda ard niyet aramaya basladim. biri ölduruluyor, yardim ettigi kesin insanlar tutuksuz yargilanmak icin saliveriliyor. adli tip ise bunca suredir tirnaklari arasinda derinin kime ait oldugunu bulmaktan aciz kalmiş. dna testi yillar suren bir test degil. ama bunca zaman bekleniyor. insan can havliyle zayif biri bile olsa oyke mukavemet gosterebilir ki kolay degildir bir insani bicakla tek basina öldurmek. icinde biraz insanlik olan biri bicakla belki 40-50 darbe ile öldurebilir. sadece ulkemin daha fazla hukuk devleti olmasi gerektigini insanlarin gorevini yerine getirmesini bekliyorum. cok mu sey istiyorum?
  yeterli delil bulamayan polis, yardimcilari saliveren hukuk adamlari ve dna testi yapamayan adli tip calisanlarini kiniyorum. getirin dna testini ben yaptirivereyim. uc gunde sonucu aliriz.
  #5252349 :)
 22. 47.
  adli tıp'ın raporuna göre aynı aileden 2 orospu çocuğu erkek tarafından öldürüldüğü açıklanan talihsiz vatandaşımız. allah yakınlarına sabır versin.

  http://www.milliyet.com.t...0aileden%20ve%202%20erkek
  #5257276 :)
 23. 48.
  aylardır katili bulumayan vatandasımız.. ölümüyle yorum yapanları dinci ve modern diye ayırmaya vesile olmus turnosol kagıdı görevi üstlenmistir ölümü.. ve fakat objektif yaklasıp burda birkac seyi dürüstce konusmak gerek...


  bir genc kiz var ve bu genc kızın birde kücük kardesi türkiyede islamiyeti yasayan ülkelerde degil, dünyanın her yerinde resit olmamıs hatta 21 yasını gecmiş olması gerekiyor ahlaksızlıgını aldıgımız batıda!! alkol tüketilen mekanlara girip cıkamaz ancak ailesiyle girebilir. dönüyoruz gazetelerin makyajlı bakımlı güzel kız kontejanına yardımcı oldugu için carsaf carsaf yayınlanan fotoraflara: gidenler gelenler o fotoraflardan o mekanlarıda cıkarabilirler ve o fotorafların coguda +18 gece 22.00dan sonra dolmaya baslayan mekanlar! merak ettigim su benim evet bende 16 yasımdayken girebiliyordum cünkü kuralları yıkan sey elinde fazlasıyla varsa giremiyecegin yer yoktur. bir genc kız madden manen bu hayatı yasamak için istek duyabilir. burada aile baskısı degil ancak varlıgı gerekli diye düsünüyorum acaba yanlıs mı düsünüyorum.. orada eglenirken sahlep içilmediginide sanırım algılayabiliyoruz.. benim öfkem ölen genckıza degil onun ailesine hatta ve hatta gece klüpleri o fotograflardan belirlenmeli ve 17 yasında 1 yas kücük erkek kardesinide düsünürsek 16! yasında bir cocuk oralara nasıl girebiliyor. aileninde sorgulanması gerekir bence. ha sacmamı oldu ozaman ahlaksızlıgını aldıgımız batıda ailenin özdenetimi için nasıl sosyal fonların isledigini alalım.

  sürekli günlügünü okurdum diyen annenin kızını günlügünde erkek arkadasım bana 52bin dolarlık saat prada canta aldı diye yazmasını da cok normal karsıladıgını varsayıyorum.. ya da sevgililer gününde yemekten sonra eglenmeye gittik yazsada annenin yemekten hemen sonra eve bıraktı demesini garip bir tesadüfe, babanın tüm bu olan bitenden habersiz olmasını ilginc bi kadere baglıyalım.

  17 yasında bir kızın, 25 yasında bir kızın görünmesi gerektigi gibi görünmek istemesini dogal karsılayarak bunda bi gariplik görmeyen modern laik arkadasları eksi bi suratla inceleyerek acı bi seklide söylüyorum ; ben müslüman olmasam da bunu belirtme ihtiyacını yobazlık suclaması alma ihtimaline karsı belirtiyorum; ya kusura bakmayın ama herkes medya insanlar herkes kafayı yemis bir sekilde duruyor. yahu bu daha cocuk bu cocuk okuluna gidip geliyor bu cocuk cici bici bir genc kız bu cocuk statü atlama arayısına girmis ha yoksa günlügünde fiyatlarıyla aldıgı hediyeleri belirtmesini anlamlandıramazsın. her genc kız gibi istekleri olmus ama aile olarak bunları sen karsılamalısın. elalemin tanımadıgın herifi senin alabilicek olsan devlet okuluna göndermiyecegin 50 küsür bin dolarlık hediyeyi alırda sen bunu görmemezlikten gelemezsin sen bu cocugun üstündekilerde bir degisim görmüyormusun ha sonra o aileyle sidik yarıstırmak için yok bizde zengindik hatta bin taksitle okulun düzenledigi kanada dil kursunada gönderdim yok zenginiz biz valla bizde de durumlar iyi gibi konusamazsın! sen ölü bile olsa güzel yavrunun günlügünü ıncıgını cıncıgını ortalara atamazsın. sayelerinde birkac program daha reyting yaptı habere ilgi büyüdü cünkü ailede anlamlandıramadıgım bir aklanma cabası var yahu zaten büyük acıları var kızın üzerinden kıcını basını sallamazdı gibi ölü bir medya malzemesi yaratamazsın zaten yürek nasıl dayanırki can acır konusamaz insan allah kimseye vermesin böyle büyük kayıp ama nereyi acsam ailenin bir ferdi konusuyor aşcı babanın maasını bilmem ama cocuklarının yasadıgı hayatı gittikleri mekanları fotograflardan görüp anlayıp diyebilrim ki ; iyi biliyorum. bunların hic biri o güzel kızı geri getirmez. ama cok öfkeliyim kızlarının meta haline gelmesini destekleyen ailelere! hatta yargılamalılar kendilerini vicdan mahkemelerinde ama hakim olsam o katili yetistiren aileyide o maktuleyi pismeden yemek masasına ana yemek olma hevesine göz yumman ahcı babayada , erkek arkadasının ailesini tanımadan kendini tanımadan ciddiylerdi diyebilicek kadar emin ancak tanımadıgı cocuga agır makyaj yapmıs kızını gönderirken aynı eminliklte olan mutasıp anneyede haa 16 yasındaki erkek kardesin gece klüplerindeki isi ne onu hiçççç sormuyorum!!!!!

  p.s: bu entry kimseyi degil o masum melek genc kızı degil onun derslerini ilk öpücüklerini arkadaslarını degil erkek arkadsının aldıgı hediyelerin fiyatlarını iceren günlügünü degil, ruhhastası kendi cevresinin dışlamıs oldugu ailesiyle sorunları oldugunu yedi cihanın bildigi manyak cocugu degil, onları bu hale getiren 2 aileyi suclamaktadır... hemde feci sekilde. madden manen ac cocukların yetismedigi...ölü kızlarınn ardından kimselerin temizlik belgesi olarak bekaret belgesi sunmadıgı herkesin namusun ve bekaretin beyinde oldugunu bildigi beyni ruhu bakire bakir kalabilicek cocuklar yetistirdigi askı sevgiyi bilen cocuklar yetisen mutlu cocukların sevise sevise yasayacagı mutlu ailelerin oldugu bir ülkede yasamak dilegiyle...

  ha medya sagolsun kücük kardesimin psikolojisi mahvolmus durumda genclere ne de etkili gündüz kusagındaki programlar ailecek duygulu CSI izliyoruz ama bir polislere etkili degil! yazıklar olsun!
  #5258756 :)
 24. 49.
  adli tıp raporuna göre bir kaç kişi tarafından öldürülmüş kız. büyük ihtimalle erkek arkadaşı ve onun arkadaşları tarafından öldürüldü.

  güvendiğiniz bir insan tarafından öldürülmek kadar iğrenç bir şey yoktur herhalde. erkek arkadaşınız, güveniyorsunuz. ve o güvendiğiniz insan size hain bir saldırıda bulunuyor.

  ne kinleri vardı o kıza... bir kaç kişi onu katlettiler.

  düşünün, düşmanlarınız var ve siz bilmiyorsunuz bile. canlandırın bunu kafanızda. korkunç, değil mi ?

  ah... bu kötülüğü, bu hainliği anlatmaya kelimeler yetmez...

  ne kininiz vardı ? onun yaşamaması sizin için bu kadar önemli miydi ? yaşaması sizi bu kadar rahatsız mı ediyordu ? ona acı çektirmek sizi mutlu mu etti ? hayatta olmamasıyla başınız göğe erdi mi ?
  #5259707 :)
 25. 50.
  otopsi raporu:

  http://w9.gazetevatan.com..._iskence__/240632/7/yasam

  adli tıp'ın raporuna göre, münevver cinsel ilişkiye zorlandığı için direndi ve zanlılarda saldırı dozunu artırdı. genç kızın vücudunda 13'ü başında olmak üzere 29 değişik kesik tespit edildi. kan ve midesinde alkol ve uyuşturucuya rastlanmadı.

  etiler'deki kamuoyunun gündeminden düşmeyen vahşi cinayetin kurbanı münevver karabulut'un otopsi raporu, genç kızın bıçaklı, testereli işkenceyle öldürüldüğünü ortaya koydu. iç çamaşırlarındaki sperm lekesinden cinsel ilişkiye zorlandığı anlaşılan münevver'in direnmesinin, katil ya da katillerinin saldırı dozunu artırdığını gösterdiği belirtildi. genç kızın vücudunda, 13'ü başında olmak üzere 29 değişik kesik tespit edildi. bunlardan boynun hemen altında bulunan ters 'v' şeklindeki 2 kesik ile göbeğin hemen altındaki 20- 25 santimetre uzunluğunda 4 yatay kesik dikkat çekti.

  birden fazla erkek
  istanbul adli tıp kurumu morg ihtisas dairesi'nce hazırlanarak cinayet soruşturmasını yürüten istanbul cumhuriyet savcısı faruk erşen yılmaz'a gönderilen raporda münevver'in son olarak sol köprücük kemiği hizasından 3 öldürücü bıçak darbesinin ardından, boynun kesildiği kaydedildi. münevver'in ağız, boyun ve göğsünde bulunan 3 'sürüntü'sünde (ucunda pamuk olan çubuklarla alınan örnekler) ise birden fazla erkeğe ait tükürük örneği tespit edildiği belirtilen raporda, bu örneklerle karşılaştırılmak üzere şüphelilerden alınacak örneklerin kuruma gönderilmesi istendi. raporda, münevver karabulut'un bedeninden ayrılmış başı ve vücudunda yapılan incelemeler ayrı ayrı ele alındı. bıçak ve testere kullanılarak kesildiği belirlenen münevver'in başında yapılan incelemede, sol kaşında yaygın ekimoz (morarma), alnın ortasında uzunlukları 0.5 santim ile 0.8 santim arasında değişen kenarları ekimozlu 3 kesik belirlendi. genç kızın sol köprücük kemiğinin bulunduğu bölümde 3, boyun bölgesinde de 2 olmak üzere toplam 5 kesici- delici alet yarası buludu. cesedin yapılan iç muayenesinde köprücük kemiği yakınındaki 3 darbenin sol akciğerde yaralanmaya neden olduğu anlaşıldı.

  alkol bulunmadi
  münevver'in sağ el 3'üncü parmağının eklem kökünde ve sol el 2'inci parmağı ile her iki bileğinin üst kısmında kesikler mevcut. yine sol kolun ön bölümünde iç ve dış yanda 3 ve 4 santim uzunluğunda iki kesik tespit edildi. kanında ve midesinde yapılan incelemede alkol ve uyuşturucuya rastlanılmayan münevver'in vücudunda da sperm tespit edilemedi. ancak külotunda bir yerde ve boxer iç çamaşırında 3 yerde kanla birlikte sperm tespit edildi.

  işte bu raporun ortaya koyduğu bulgular:

  cinayet vahşice bir hisle işlendi
  istanbul adli tıp eski morg dairesi başkanı ve istanbul üniversitesi cerrahpaşa adli tıp bilim dalı öğretim üyesi prof. dr. gürsel çetin'in adli tıp raporuna yorumları şöyle:
  -(rapordaki, ciltte ve kas dokuda çekilme belirtileri gösterilmesiyle ve boyundaki kesi bölgesindeki deriden alınan yağ ve çizgili kas dokusundaki taze kanama ile ilgili yorum):
  -münevver henüz yaşarken başını vücudundan ayırmışlar. bu önemli, çünkü genelde cesedi küçültmek için parçalama yapılır. burada işkence için yapılmış. boyunda kesi bölgesinden alınan örnek sonucunda, yağ ve kas dokusunda taze kanama tespit edilmesinden, genç kızın boğazının henüz canlıyken kesildiğini anlıyoruz. bu da cinayetin vahşice hisle işlendiğini gösteriyor.

  el yaralari
  -(rapordaki, karın ön yüzde, göbek deliğinin altından geçip, aşağı doğru yatay seyreden yer yer cilt, cilt altı yağ dokusunu içeren parşömenleşmiş, en küçüğü 20 cm, en büyüğü 25 cm uzunluğunda, 4 hat halinde kesik vasıfta yara ile ilgili yorum):
  - bu cinayette en çarpıcı şey münevver'in karnındaki 4 adet paralel şekilde 20-25 santimetre uzunluğundaki kesikler oluşturulması. bunun yapılabilmesi için genç kızın sabit olarak tutulması lazım. ya ellerinin bağlanması, ya da birileri tarafından ellerinin tutulması gerekir. çünkü yere sırt üstü yatan birini karnından düz bir şekilde kesmek çok zordur. bu da genç kıza işkence yapıldığını gösteriyor.
  -(rapordaki, münevver'e ait mor renkli külottaki leke örneğiyle boxer külot üzerindeki leke örneklerinde kan ile birlikte sperm tespit edilmesiyle ilgili yorum):
  -sperm örnekleri genç kızın hem külodundan hem de boxer'ından alınmış ve yine rapora göre aynı dna yapısından kişilere ait olması, aynı soyağacından erkek bireylerde, aynı özellik taşıyan y kromozomu üzerindeki dna tiplemesi sonuçları, bir arada olduğu bilgisi var. bu da birden fazla kişinin varlığına ve aynı aileden olabileceklerine dikkat çekiyor. bu kesin olmamakla birlikte, dna sonuçlarına göre ortaya çıkacak.

  toprağa mi?
  -(birbirinden ayrılmış halde bulunan gövde ve kafada kan bulaşıklıkları ve sırtta toprak bulaşığı ile ilgili yorum):
  -cesede toprak bulaşmış olması, 'acaba öldürülürken toprağa mı yatırıldı?' şüphesini uyandırıyor.

  ayin cinayeti
  -(rapordaki, düzgün kenarlı, bir açısı dar, bir açısı geniş delici alet, ayrıca çok sayıda çentik bulunan yaraların olmasıyla ilgili yorum) :
  -ilk görünüşte bir bıçak, bir de testere kullanılmış gibi. ama çok sayıda kesik olması benzer özelikte bıçakların da kullanılmış olabileceğine işaret ediyor.
  -adlı tıp raporuna göre münevver hamile değil. genç kız bakire.
  -;cinayetin vahşice işlenişi, basit bir aşk cinayeti olmadığını gösteriyor. bu bir ayin cinayeti gibi görünüyor.

  yapanlar psikopat ve nefretle dolu
  ankara üniversitesi adli tıp anabilim dalı öğretim üyesi prof. dr. hamit hancı raporun, psikopat ruhlu kişilerce işlendiğini ortaya koyduğunu söyledi. prof. hancı'nın çarpıcı yorumları ise şöyle:

  kafasina vurulmuş
  -bu cinayet, vahşi ve sadistçe işlenen bir cinayet. bunu genç kızın boğazının hayattayken canlı canlı kesilmesinden anlıyoruz. genç kızın boynunda önce bıçakla, sonra balta, gibi bir tarafı sert yüzeyi olan bir aletle kafasına defalarca vurulduğunu, saçlı deride 13 adet, kenarları morluklu kesik yaraları görülmesinden anlıyoruz. gözündeki morluklar, işkence yapıldığını gösteriyor. kafasındaki morluklar yine işkencenin kanıtı. künt bir aletle vurulmuş. morluk, ancak kişi yaşarken oluşur.

  kafa derisi
  -ikincisi, vücut anatomisini bilmiyorsanız, boyun kesmek çok zordur. cinayeti işleyenler bunun için çok uğraşmış. bir defada kesememişler. bunu, boynundaki düzenli kesiklerden anlıyoruz. boyunda çok miktarda bıçaklama izi var. çok uğraşmışlar. en sonunda testere gibi kesici kullanılmış. boynu hem bıçaklanmış, hem kesilmiş. yemek borusu, soluk borusu, boyun omurları kesilerek, omurgalara kadar kesik gitmiş. bu da bu cinayetin nefret, şiddet, vahşetle işlendiğini gösteriyor.
  -hatta kafadaki deriyi bile kesmeye çalışmışlar. bu ancak balta, satır, kılıç ya da nacak gibi bir aletle yapabilir.
  -yine gövde muayenesinden anlaşılıyor ki, sağ ve sol köprücük kemikleri üzerinden bıçaklanmış, akciğerler üzerindeki kesikler 10 santimetre içeriye kadar girmiş.

  3'e böleceklerdi
  -en çarpıcı örneklerden biri de karnındaki 4 tane paralel, 20-25 cm'lik kesikler. bu da genç kız öldürüldükten sonra, gövdeyi de ayaklardan ayırmaya çalıştıklarının kanıtı. 'parşömenleşmiş kesik vasıfta yara', bunların genç kız öldükten sonra yapıldığına işaret. genç kızın bedenini üçe böleceklermiş, ama kesiklerle kalmışlar.

  direnmiş
  -genç kızın el ve kollarındaki yaralar ve kesik izleri ise, kendini savunduğunu gösteriyor. hatta bıçağı bile tutmaya çalışmış. bıçak darbelerinden kendini kurtarmak için uğraşmış. ellerindeki izler aynı zamanda yüzünün saldırganlara dönük olduğunu gösteriyor.

  sadistçe
  -tecavüz yok. ama zevk alınmış. bu cinayeti işleyenler sadistçe zevk almışlar. bunun kanıtı bulunan sperm örnekleri. şiddetin içinde zevk alınmaya çalışılmış. cinsel saldırı var.
  -bu bir sadist cinayeti. bu cinayeti birden fazla kişi işledi ve birden fazla kesici alet kullanıldı. cinayeti işleyenlerin işkenceden zevk aldıklarını görüyoruz. bu tip vakalara 'psikopatolojik' yani psikopat deniyor. bu tip kişilik bozukluklarında kişi sadist öğeler içerir. sadistçe karşısındaki insana eziyet ederken, bundan zevk alır. sperm olması da vahşi işlenen cinayette zevkin kanıtı.
  #5286246 :)