1. 121.
  Bir vahşeti, bir ölümü her ne surette olursa olsun haklı bulan (Bu idam bile olsa) insanları görünce bizzat kendisi (münevver karabulut) olup, bu b*ktan hayattan defolup gitmeyi ummama sebebiyet veren şahıs.

  (bkz: ölümüm olay olacak)
  1 ... elmakebabi
 2. 122.
  oğlan zengin, kız fakir olunca milletin aklına hemen türk filmi senaryosu getirendir. yok paraya konmak istemiş de, yok evlenecekmiş de. bir yavaş arkadaş daha kaç yaşında bu kız. bu yaşta bunları planlayacağına nasıl hemen inanabiliyorsunuz. bakın kesinlikle planlamamıştır demiyorum ama kesin planlamıştır diye bir kaide de yok. ölmüştür. gerçek bilinemez. o yüzden arkadan atıp tutmak kolaydır. ne gençler var, sevgilisinin evinde sabahlıyor hepsi mi hakediyor başının gövdesinden ayrılmasını, çöplükte bulunmayı? bu çocuğun hala bulunamaması gariptir. ortada bir şeyler döndüğü de gün gibi ortadadır.
  2 ... elmyra duff
 3. 123.
  bir gecede öldürülen 44 kişiden daha önemli biri olmalı ki unutulmaması için insanüstü bir çaba sarfedilen genç kız. ölümüne üzülebilirsin, katil bulunmalı diyebilirsin çok normal, ama bunu aylarca ülke gündeminin 1. maddesi yapmak düpedüz aptallıktır. münevver'in katilinin bulunması ailesini, yakınlarını, sevenlerini ve türk polisini ilgilendirir. toplumsal bir meseleymiş gibi hergün ısıtılıp x'inci gün oldu katil yok diye manşetlere çıkarılmamalıdır. dağlıca, aktütün baskınlarında verilen şehitler bu kadar konuşulmadı, bu kadar tepki çekmedi yazıkları olsun.

  şimdi ise doğu türkistan'da kardeşlerimiz sokak ortasında dövülerek öldürülüyor hemde yüzlerce değil binlercesi. bunun için düzenlenen eylemler sikinizde değil, münevver için falanca yerden koşup karakol önlerinde ağlamayı bilirsiniz, ne kadar tutarsız hareketler.
  7 -4 ... tu kaka bana
 4. 124.
  televizyonda, gazetede, internette adını görünce, fotoğrafları ile karşılaşınca, testerenin tırtıklarının boynunda gezindiği anı düşündüğüm kız. allah bilir ne acılar çekti, ne biçim korkular yaşadı o anda.

  allah ıslah etsin bu insanları.
  1 ... pietro pacciani
 5. 125.
  insan hayatinin turkiye'de ne kadar ucuz oldugunun kaniti. *
  hayati tadamadan olusune mi yanarsin, katledilisine mi, ya da geride biraktigi acilara mi?
  2 ... mergiz
 6. 126.
  bir kız çocuğu. belki bir istanbul masalı'ndaki esma ya özendiğinden belkide o katil zanlısı insanlık fukarasını gerçekten sevdiğinden ki hiçbirinin önemi yok, bir zengin eğlencesine kurban gitti. peşinden bütün sistemi sarsacak bir kurbandı. katilinin; babası ve annesine tahliye kararı veren hakim hemen ardından izne gitti, türkiyedeki bütün telefonları istenirse dinleyebileceğini söyleyen devlet bulamadı, adli tıp, tıp fakültesinde görev yapan hademelerin bile yapmayacağı bir hata yaptığını duyurdu. yok kızın katil zanlısı bulunmuyor. babası kızının katilini arayan baba figüründen medyanın magazinleştirmesi sonucu, semra hanımın erkek versiyonluğuna terfi etti. unuttuğumuz bir şey vardı, kızcağız 120/130 gün önce hiçbir insanın haketmeyeceği bir biçimde öldürüldü. cesedi çöp kutusuna atıldı. öldürülürken göstermediği saygıyı, cesedine de göstermedi o zengin nesebi gayri sahih.
  29 -2 ... kafiyesiz eleman
 7. 127.
  bu isim üzerinden polislerin görevlerinde zenginleri adaletten kaçırıldığı izlenimi verilmeye çalişan hunharca katledilmiş maktul..

  evet her soruşturmada olduğu gibi bu soruşturmada da ters giden birşeyler olabilir* ama sunuda göz ardi etmemek lazım, cinayetten 1 gün geçmeden zanlinin evine gidilip olay mali bulunmuş ve 1. şüpeli olarak o zengin ailenin oğullari medyanin önüne atilmiştir.. ki zenginler kayırılsaydi o zenginin evi hemen bulunulurmuydu ? deliller ince ince hesaplanirmiydi ?
  kuşkusuz adamlar güç sahibi, davayi istedikleri gibi yönetemeyişleri gözleri başka tarafa çekmek istemeleri adli tıp olayını ortaya koymuş olabilir, adli tıpta çalişan bir kişiye* 100 bin lira verilirse * bırak delile sperm bulaştirmayi,havuçlu tartı gene bulaştirir. *
  ama adalet elbette tecelli edecektir. bugün yada yarın interpol teyakkuzda kırmızı lamba yandi,

  (bkz: bekle cem skcem)***
  2 ... batmanli batman
 8. 128.
  canına kıyılmış birçokları gibi bir genç kız. diğerlerinden hiçbir farkı yok. "münevver karabulut vahşice öldürüldü". peki vahşi sayılmayacak bir cinayet şekli var mıdır? insanın hastalık vb sebeplerden dolayı ölümünün dışında bir başka insan tarafından acı çektirilerek öldürülmesi, şekli ne olursa olsun zaten vahşice değil midir?
  peki bu cinayette fark yaratan nedir? bir tarafın tanınmış ve zengin bir aile olup zanlıyı köşe bucak saklaması.
  ancak bu olayda garip karşıladığım bir durum var. kızın babasının ekonomik durumu malum, ama bir de resimlerde kızın giyimine kuşamına, havasına, gittikleri mekanlara bakın. annesi sevgililer gününde cem ile kızının hilton'a gitmesini önermiş. acaba geliri düşük bir ailenin oğlu olsa bunu söyleyebilecek miydi? kızının sefa sürmesi onun da hoşuna gidiyordu ve ses çıkarmıyordu. şimdi bana hiçbiri masum gelmiyor.
  kız anası ya da erkek anası, hiç bir farkı yok gözümde. cem'in ailesi ne kadar sorumsuz davranmışsa münevverin ailesi de o kadar sorumsuz davranmış. iki tarafın da başısağolsun çünkü iki evlat kaybedildi.. biri toprakta öbürünün ise hayatı söndü.

  edit: münevver ölmemiş, sözlükte yaşıyor, eksileme yarışında bayrağı o taşıyor.
  4 -7 ... kosucukaplumbaga
 9. 129.
  ölümünün üzerinden 133 gün geçmesine rağmen katilinin/katillerinin hala yakalanamadığı talihsiz insan.en büyük talihsizliği -vahşice-sevdiği erkek tarafından öldürülmesi mi yoksa katili bulması gereken emniyet müdürünün 'kızlarına sahip çıksalarmış gibi'söylemlerde bulunması mıdır, merak edilir.ha bi de olayı 'kesik baş' olarak nitelendiren o güzel(!) insan var ki o en talihsizlerinden.
  2 ... madagaskaragidelimmi
 10. 130.
  bugün dersimize giren doçent bi hoca tarafından resmen başına gelenleri haketmiş dercesine hakkında konuşulan kız.üzücü bi olay psikopatın kurbanı oldu
  ... maydanox