1. 1.
  Halepçe katliamından kaçanlara kucak açık PKK'yı kurdurdular şimdi de Suriye'yeden kaçanlara kucak açtılar ÖSO'yu kurdurdular.. (özgür suriye ordusu) adamlarda senin askerine silah çekti doğal olarak. yazık...
  --spoiler--
  Edinilen bilgiye göre, Suriyeli sığınmacıların en çok geçtiği noktalardan biri olan Hatay'ın Reyhanlı ilçesi'ne bağlı Kuşaklı köyü sınırında Türkiye'ye geçmek isteyen mülteciler sınırda bulunan askerler tarafından engellendi. Mülteciler ile askerler arasında çıkan tartışmada arbede yaşandı.

  Askerler tarafından engellenen Suriyeliler, tel örgünün diğer tarafına geçmelerinin ardından askerlere ateş açtı. Türk askerinin karşılık vermesinin ardından yaklaşık 10 dakika süren çatışma yaşandı. Sınır bölgesinde çalışan halkın büyük tehlike atlattığı çatışma sonrasında herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Askerler daha sonra sınırı geçmeyi başaran kimi sığınmacıları tekrar geri göndermeye çalıştı.

  Köylülerin devreye girmesiyle; askerler bazı kadın ve çocukların girişine izin verirken aralarında çocukların da bulunduğu şahısları tekrar sınırın karşı tarafına geçirerek Suriye'ye gönderdi. Kameralara yansıyan görüntülerde askerlerin sınırı geçmeye çalışan halka ellerindeki sopalarla müdahale etmesi dikkat çekti.
  --spoiler--

  http://t24.com.tr/haber/s...inda-catisma-cikti/225311
  1 -2 ... azrail melekoglu