1. 1.
    Lisans: istanbul Teknik Üniversitesi-Bilgisayar MühendisliğiYüksek Lisans:istanbul Teknik Üniversitesi-Bilgisayar BilimleriPhd: istanbul Teknik Üniversitesi-Halenielts: 8durum: işsiz
    4 -2 ... birmilyonyuro
  2. 2.
    Yarınki vize için çalışmaya çalışıyorum. aklımdan çok da normal olmayan düşünceler geçiyor. Benim kafamı karıştırmayın.
    3 ... seffaf telefon kabi
  3. 3.
    hiçbir işi olmayan yıkık iibf mezunları tarafından kurgulanmış boklamadır.

adam ytü'ye üniversite demeye bin şahit diyor; öbürü lisans, yüksek lisans, doktora vs itü diyor su gibi ingilizcesi var ve işsizmiş.

cool story bro.
    2 -2 ... lightsaber
  4. 4.
    Ytü elektrikten mezun ve işsizsen o senin gerizekalılığındır.

ilk seneden 6 binle işe başlayan kuzenim var elektrik mezunu
    Ki mezun olduğu okul ortalamanın altında iç anadoluda sıradan bir okul.
    1 -3 ... bu da mi
  5. 5.
    Mühendisliğin tekrar revaçta olabilmesi, mühendislerin hak ettikleri değeri görebilmeleri için tüm mühendislik bölümlerinin en az birkaç yıl alım yapmamaları gerekir. ihtiyaçtan fazla kalifiye mühendis yetiştiği sürece bu durumun düzelme ihtimali pek yoktur.

Yapılabilir mi, sanmıyorum. Böyle ütopik bir şeye ne devlet kalkışır ne üniversiteler. Aslında gerek hukukî gerek vicdanî minvalde bir haksızlık da getirir bu durum. Küçüklüğünden bu yana mühendislik hayaliyle büyüyen bir çocuğun bu yıl mezun olduğunu düşünün, belki de 5 yıl tekrar mühendislik bölümlerinin açılmasını mı beklesin bu genç?

Dediğim gibi ütopik ve farazî bir örnek bu. Ama bu işe bir çare bulunmaz ise, zamanla asgari ücretle çalışmaya mahkum daha çok mühendis göreceğiz gibi.
    3 ... kaplumbaga mottosuu
  6. 6.
    Lisans 4/4 son sınıf inşaat mühendisliği.
    iş teklifi 3,tanıdık-torpil 0.
    Min teklif edilen maaş 4500tl.
    Max teklif edilen maaş 5416 dolar(yurtdışı)

Muhendislik okumak enayilik değil, eline mühendis diploması tutuşturulan enayiler kendini pazarlayamıyor. Düz enayisiniz yani.

Edit: doktorasina kadar yapmaya kafası basan insan alese girip 6000 kusur TL maaşla araştırma görevlisi olmayı akıl edemiyor 8 ielts ile. Yazık. Öngörü fakirleri. Mühendis olamamışsın zaten, sadece mühendislik okumuşsun.

Edit2: 5416 dolar maaş yıllık 65.000 doların 12 aya bölünmüş halidir. Sen cahil anlasın diye yazmıştım. Gerçi altına yattığı ilk kamcidan sonra sözlüğe gelen 8 entry li bir yazarla tartışmaya girmek olmaz. Salladığımı sandığı kusurat için patronların altına yatar. Hadi eyvallah.
    1 -4 ... katmir
  7. 7.
    La şimdi bizim oğlanı geçen yıl makine mühendisliğine boşuna mı gönderdik yani..
    1 -1 ... a lone man
  8. 8.
    Arkadaş yeni mezun konusunda haklı almıyorlar işe yeni mezunu.

inşaat mühendisi olan arkadaşımız katmir seni öyle ha deyince almıyorlar. Adamın sana emanet edeceği işe göre değişiyor. Tecrüben yoksa idare etmen zor olur. Öyle okulda görüldüğü gibi kolay değil.

Piyasanın içinde hem şantiye hem projeci olarak ( iyi düzeyde sap2000, tekla, idecad, sta4cad, etabs) bilen birisi olarak söylüyorum kimse sana o fiyatı vermez farkın ne senin? Binlerce kişi 1500 e çalışmak için sıra bekliyor. Her yıl 10.000 kişi mezun veriyor bölümün. Varsa öyle bir iş siktir et okulu git orada işe başla okulu uzat bitirirsin bir şekilde.

Ben göz yummayı sevmem bu yüzden inşaat sektöründe benim tutunmam zor oluyor. Kötü sonuç doğurur dediğim şeyleri değiştirmeye çalışırım her zaman. Para için asla yapmam ha sen bunu yaparım diyorsan 4500 TL bile az kardeş milyonlar kazanırsın.

Bir yapıyı tasarlarken ben hep deprem ihtimali düşünürüm deprem performansına göre dizayn yerleşim yaparım sen yapmam diyorsan kazanırsın.

Bizim sektörde ne kadar göz yumarsan ne kadar boktan proje çıkarırsan o kadar çok kazanırsın.
    1 -2 ... beyaz baretli mehmet aga