1. 2.
  Teknoloji Fakültesi'nde okuyanların bir kısmı daha mezun olmadan iş bulabiliyormuş. Çünkü orada amaç sektörü daha iyi bilen mühendisler yetiştirmek.
  2 -1 ... reflectingod
 2. 3.
  mühendislik fakültelerinde teoriye agirlik verilir, pratik laboratuvar stajlariyla giderilir.
  teknoloji fakültelerinde ise pratige (uygulamaya) agirlik verilir, teori derslere de girilir.

  eger ileride master, doktora gibi kariyer elde etmek icin egitime devam edilecekse mühendislik fakültesi secilmelidir.
  is hayatina atilip; endüstride, sanayide vb. yerlerde hemen calismaya baslanilacaksa teknoloji fakülteleri tercih edilebilinir.

  bir mühendislik alaninda ikisinde de ayni konular islenir.

  isverenler genelde hangi tip fakülteden mezun olduguna bakmazlar. sonucta her is yeri elemanini tekrar kendisine göre egitir.
  ... kultursuz dinazor
 3. 4.
  Teknoloji fakültesinde daha çok uygulama yaparsınız. Atölyede ve labda uygulamalar tamiratlar yaparsiniz. Ve genelde teknoloji fakültesinin öğretim görevlileri, elektrik öğretmenliği gibi bölümlerden mezun. Yani kısaca mühendislik fakültesinin öğretim görevlisi kalitesi daha yüksek. Bir de teknoloji fakültesinden mezun olanlara imza yetkisi verilmiyor diye biliyorum. Kaç yıldır mühendisler odası bu konuda savaşıyor. Yani ileride imza yetkiniz olmayabilir teknoloji fakültesine girerseniz.

  Mühendislik fakültesinde daha çok teorik ders alırsınız. Laboratuvar dersleri olur, ama teknoloji fakültesindeki kadar pratik yapma imkanınız olmaz. Ama teknoloji fakültesine göre çok daha donanımlı olursunuz. Çizim ve yazılım programları bilirsiniz. Öğretim görevlileri sizi daha donanımlı yetiştirecektir.

  imza yetkisinin sıkıntısından dolayı, öğrenim kalitesinden dolayı mühendislik fakültesini öneririm.
  2 -1 ... metrobuste yer kapan muhendis
 4. 5.
  öncelikle şunu söylemeliyim öğretim görevlisi bakımından çoğu üniversitede iki fakülte arasında hocalar değişimli olarak eğitim verirler. yani müh. fakültesinde ders veren bir prof. teknoloji fak. de de derse girer. öyle öğretmen vs. yalan arkadaşlar. kendimden biliyorum. daha sonra şu imza olayına değinmek istiyorum. eğer bir tek. fakültesine giderseniz ve imza olayını sorarsanız size bakanlıktan imzalı çerçeveletilmiş ve teknoloji fak. nden mezun mühendislerin imza haklarını koruyan bir yazı gösterirler. yani bu konuda endişe etmenize gerek yok. ayrıca günümüzde bazı üniversitelerde tek. fakültesi puanları müh. fakültesi puanlarını geçmiş durumda. hal böyle olunca bu puanla yerleşen insanın da bu hakkıdır. ayrıca bildiğim kadarıyla verilen bir ayrıcalık geri alınamaz.
  -3 ... insamenia