1. 1.
  talihsiz bir öğrencidir. ne okuduğundan zevk alır ne mezun olunca yaptığı işten. bildiğin ameledir yani. bir de yukarıda yazanlar yasalaşırsa o zaman kötü amele olmak için bile 2 yıl beklemesi gerekir.
  1 -1 ... palta
 2. 2.
  akrabaların ve öğretmenlerin küçük yaşlarda başladığı beyin yıkama seansları sonucu mühendis olmaya karar vermiş * kişi. bölümde seneler ilerledikçe yavaştan kafayı sıyıran insan. özellikle derslerde geçen terimleri günlük hayatta kullanmaya başlarsa dikkat edilmelidir. * *
  2 ... sagi
 3. 3.
  okulu bitirmesi için yırtınması gereken, kutup ayısı sırtından inmeyecek olan bedevidir.

  (bkz: kutup ayısının kankası)
  -1 ... 1001
 4. 4.
  testesteron oranı yüksek öğrenci.
  1 -2 ... diyonsos
 5. 5.
  yanından t cetvelini eksik etmeyen şahsiyet.
  2 ... cranium
 6. 6.
  mezuniyetine yakın tik sahibi olan, saçları dökülmeye ve ya beyazlamaya baslamıs kimselerdir. bahar senliklerinden nasibini alamamıs, cogu zaman ev-okul yasayan öğrencilerdir. iibf'ye ezelden kinlidirler. *
  2 -1 ... shinobi
 7. 7.
  2 çeşit vardır:
  1. si : genellike asosyal öğrencilerdir. ev ile okul arasında gelip giden öğrencilerdir. bu öğrenciler abazalıktan kudururlar, tekstil ya da çevre mühendisliği gibi bölümlerin kızları hayallerini süsler. okul 4 yılda biter ama ömürden de ömür gider

  2. si : eşşek heriftir. daha 1. sınıftyken sınıfta kalmış ve umudunu yitirmiştir. okula gitmez, derslere girmez, sınavlara hep son gece çalışır. projeleri ise teslim saatine 10 dakka kala bitirir. bu öğrenciler biraz daha aktiftir ama bu aktiviteleri gennelikle gezmek üzerinedir. daha aktif olanlar ise genellikle dağcılık yaparlar. sakal traşı periyotları uzundur.

  bu konuda bir de fıkra vardır:

  sormuşlar mühendislik öğrencisine, çinceyi ne kadar zamanda öğrenirsin? sınavı ne zaman onun diye sormuş.
  8 -2 ... teknikkazma
 8. 8.
  autocad yüklü öğrencidir bu aynı zamanda.
  ... dalton ana
 9. 9.
  dünyanın en talihsiz öğrencilerinden biridir. küçük yaşlarından itibaren telkin edile edile mühendis olması gerektiğine inandırılmışlardır. lisede eşşek gibi çalışıp bir yandan okul notlarını iyi tutmaya uğraşırken bir yandan da üniversite sınavında iyi bir yere girebilmek için kıçını yırtarlar.

  iyi veya kötü bir mühendislik öğrencisi olunur. ama olayın asıl kötü kısmı bundan sonra başlamaktadır. sen o kadar çalış didin bir yerlere gel tam her şey bitti derken bir de bak asıl cehennem burası.

  buraya girebilmek için bütün lise hayatını asosyal geçirdiğin yetmesin gel bir de burada asosyalliğin dibine vur. projeler sınavlar ödevler canından bezdirsin seni. üstelik okulu bitirdikten sonra bir de iş arama sıkıntısıyla uğraş. Ömrünün sonuna kadar kendini geliştirmek zorunda ol.

  bunca şey yetmezmiş gibi bir de bazı anneler çıksın benim kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi de ben vermedim desin. ulan sen o doktora o mühendise kurban ol be. senin kızın karpuz büyüte büyüte evde otururken o mühendis o doktor oralara gelebilmek için ne ecel terleri döktü sen biliyo musun..
  8 ... ceylon tea
 10. 10.
  ortamlarda sık sık konuşulan şeylere bilimsel açıklamalar getirip muhabbete turp sıkan sıkıcı tip.
  1 ... rudemood