1. 1.
  sadece bu kadar.
  anlat anlat olmuyor, olamıyor.

  işletmenizde bir mühendis varsa işiyle ilgili önerilerine yapışın, uygulayın.
  sonuçları uzun vadede ortaya çıkar ama bu sonuçlar ortaya çıkana kadar pek çok dertten kurtulursunuz,
  bunu kar sayın.
  2 -1 ... pilotmont
 2. 2.
  asgari ücrete yakın ücretlerle mühendis çalıştırarak kendi egolarını tatmin etmeye çalışan sermaye sahipleri olduğu sürece devam edecek musibettir. bu tutum öyle bir hale gelmiştir ki iş adamlarının bazıları en iyi üniversitelerden mezun olmuş mühendisleri kimin en ucuza çalıştırdığıyla ilgili övünür olmuşlardır.
  2 ... bugatti
 3. 3.
  mühendis yüzyılların birikiminin kitaplara dökülmüş halini bilir ve bu bilgiler ilk bakışta pratikle örtüşmüyor sanılabilir ama doğru olan o bilgilerdir ve pratiği o seviyeye çıkarmak lazımdır.
  uydur kaydır işler yaparsan, ileride geri dönüp bunları düzeltmek zorunda kalırsın ki bu pahalıdır.

  mühendisin ilk önerileri pahalı olabilir ama ileride düzeltme maliyeti gerektirmez.

  dinleyin oğlum, mühendisleri dinleyin. 3 kuruş az kazanın ama marka olma ihtimalinizi itelemeyin.
  1 ... pilotmont
 4. 4.
  işletmesinde mühendis bulunan firmalar için geçerli durumdur. mühendislerin bilgisini okul sıralarında öğrendiği formüllerle ölçmemek lazımdır, bu çoğu zaman pek de fayda etmez, vizyon sahibi bir mühendisle çalışıyorsanız, üstelik bu kişinin iş hayatında belli bir tecrübesi de varsa, size büyük ihtimalle gelecek vaad eden yatırımlardan söz edecektir. * *
  1 ... dibi dibi rek
 5. 5.
  özellikle denetçi mühendisler maaşlarını devletten almadığı sürece biz daha çok soma ya daha çok tersanelerde ki işçi kayıplarına ağlar dururuz.kim maaşını aldığı şirketi kapanma durumuyla karşı karşıya bırakabilir bu ülkede varmı öyle dürüst işletme.varsa zaten en baştan sistem kurulurken maximum düzeyde önlemleri alan şirkettir o.lanet olsun özelleştirilmiş şirketlere...
  2 ... orkino
 6. 6.
  devlet üniversitesinde ar-gör lüğü hocasına tost almak olarak belleten ülkemde, öğrencinin siyasetten başka bi bok kapamamasına sebep eylemsiz örneğidir.
  ... vforviolate
 7. 7.
  hakkaten veriliyor olsa şu an ağlamamız lazımdı. çünkü mühendis, hesaplamalar ve öngörüler ışığında işin 3-5 adım sonrasında nereye varabileceği hakkında tutarlı tahminlerde bulunan veya bulunması gereken kişidir de.
  nelere mi ağlamamız lazım.
  tek çatı altında toplarsak, teknoloji üretmemek.
  zaten bilimin asıl sahibi allah, bu toplumlara, aklını kullanmayanın üzerine pislik yağdırırım mealli bir uyarı da yapmış. detayı tam bilmediğimden kaynak belirtmedim. bilenler biliyor ve anlıyorlardır.
  ... pilotmont