Advertisement

1. 1.
    Evde genellikle bu program açık olduğu için istemesem de izlemeye ve duymaya maruz kaldığım için pek çok analiz yapma fırsatı bulduğum bu programda genel olarak insanların köylü olduğunu gördüm. Bazen çok acıklı ve kan donduran olaylar olsa da gereksiz bir program olduğunu düşünüyorum. insanların yaralarına ve dertlerine çözüm bulmak güzel olsa bile bunu hiç alakası olmayan insanların kendine dert edinmesi tam bir saçmalık.
    Bir komşumuz var ki ara sıra gelip şu kadıncağıza yazık diyerek ağlıyor. Hiç bilmesen bu şekilde mutsuz olmazdın be teyzeciğim.
    Bana kmlerce uzaktaki insanların dertlerini neden kendime dert edineyim ki? Üstelik yapabilecek bir şeyim yokken.

Maalesef ki böyle olaylar hep eğitim kalitesi düşük köy sınıfının başına gelmekte.
    2 ... alfa laval
  2. 2.
    Her zaman iddia ettiğim gerçektir. Henüz Palu ailesi olayını izleyip incelemedim, ne hikmetse son günlerde tv'de bu programı açık göremiyorum ya da uyuyor olduğum için duymuyorum. Ama okuduğum şeylere göre bu aile de köylüdür ve genellemem kesinlikle doğrudur.
    ... alfa laval
  3. 3.
    Çünkü zenginler parayi bastırıyor her şeyi çözüyor . Fakirin verecek bişeyi olmadığı için adaleti müge anlida arıyorlar. Hukuk sistemi ne kadar geç işliyorsa artık cinayetleri müge anlı çözüyor.
    ... hanimefendi zuleyha
  4. 4.
    Şehirliler elalem ne der diyordur belki. Şehirli olup da suç işlemeyen yok mu sanki.
    3 -2 ... serpil silahliperi
  5. 5.
    Yazıyı daha önce bi yerlerde paylaşmıştım bulup çıkaracağım ama özeti şöyleydi;

Büyük kent insanları, hızlı akan zamandan ve telaşlı yaşamdan suça daha az bulaşır ve cinsel dürtüleri daha az yükselir. Taşrada yaşayanlar ise durağan ve sakin yaşamlarından, günlerini daha uzun yaşarlar ve yaşadıkları tek gerçek adrenalin seks olduğundan daha çok düşünür daha çok yükselir ve daha çok sapkınlaşır.

Nedense Müge anlı ya çıkan bu abuk sabuk insanların çoğu “küçük dünyaları olan sapık insan”lardan oluşur.

Çünkü çocuğu kayıp ve onu aramaya gelen karnının yarısı aç, gelişmiş dünyanın çok gerisinde kalmış kadınların, en az 2 sevgilisi oluyor ve çocukları hep sevgilileri tarafından öldürülüp gömülmüş oluyor.

Şehirlileşmiş insanlarda durum daha basit. Suçlar da daha basit. Kimse kimsenin baldızım bana uyurken tecavüz etti yalanına inanmayacağından bunu uyduramazsın. Çünkü kuş beyinli değilsen sen uyuyan baldızına tecavüz etmişsindir ve susturmak in öldürmüşsündür. Anlamak için alim olmaya gerek yok. Üf yazarken bile midem almıyor. Allah’ın laneti üstünüze olsun.
    6 -2 ... yusufun zuleyhasi
  6. 6.
    biraz medeni biri tüm aile mahremini ortalığa saçmaz.
    ... milankundera