1. 1.
    yapılan iğrenç bir rezalettir. Türkiye'de kürtlere, zazalara yapılan ikinci sınıf insan muamelesini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Kadın zaza. Ve bu yüzden türkçesi çok zayıf ve kadını sırf zazaca konuştuğu için hattan aldılar. Abi böyle birşey olabilir mi ya?!?

Bundan öncede tüm van halkı için "polisi askeri taşlıyorsunuz şimdi bizi kurtar diye yalvarıyorsunuz" minvalinde sözler sarfetmişti. işte demokratik ülkelerde adalet bu ise yarıyor. Böyle hadsizlerin ensesinden tutuyor ve diyor ki; "haddini bil! Benim vatandaşıma kimse bu hakareti edemez" . Ama bizde ağalık sistemi, reislik sistemi olduğundan rahatça sümen altı ediliyor...

işte o iğrenç görüntüler: https://youtu.be/S6VttLqL9aE

Edit: ulan fransızca, almanca konuşunca sansürlenmiyor da zazaca, kürtçe konuşunca mı sansürleniyor? Yayına bağlanıp bilgi veren bir teyzeye sansür uygulamak ne ulan bir defa? ingilize amerikana bir tarafını sunanlar, mesele zazalar, kürtler olunca bir anda değişiveriyor.

iki yüzlü alçaklarsınız!

Edit 2: bana hain diyen piçin alnını karışlarım! Sen ülkenin en batısında televizyondan görüp bildiğin olayların içinden geldim lan ben it! Pkk lıyla da , hizbullahla da muhattap oldum. Sıkıntısını çektim. Tehdit de edildim . Sen: pembe kimlikli asker kaçağı, kimsin ki bana hain diyeceksin ? Senin ona çapın yetmez.
    15 -32 ... kurmay albay
  2. 2.
    (bkz: zaza lütfen)
    10 -2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  3. 3.
    silin gözyaşlarınızı albayım... ben geçen gün bağlandım hindistanda kaybolan türk iş adamı için. sanskritçe konuşmam gerekiyordu izin vermediler.
    6 -4 ... agca
  4. 4.
    Bu kadın kendisi zaten arnavut değil mi neyin şeklini yapıyo.

Edit: ulan nesini eksilediniz bunun asdf. Ortalık ergen kaynıyo amk.
    6 -16 ... mimaramo
  5. 5.
    zaza ne ak?

ipini koparan ırk kurmuş kendine.
    9 -4 ... nesgayfe
  6. 6.
    kimse anlamıyor neyini konustursunlar ki?
    turkce bilen biri baglansaymis .
    6 -4 ... toskaa
  7. 7.
    Müge anlı ne bilsin kadın ne konuşuyor?
    iyi yapmıştır.
    O kadar milletin içinde canlı yayında herkesin içinde küfür etse kimse anlamaz. illegal bir propaganda yapsa bu sefer müge anlı teröre destek veriyor diye tutuklarlar.
    2 -3 ... hayat guzel
  8. 8.
    Ne egzajere be arkadaş. Müge Anlı konuştuğun dili anlamıyoruz diyerek hattan aldı. Orada bir propaganda yapsa hattaki kim anlayacak kardeşim ne belli ne konuştuğu. Aptal saptal yorum yapmayın ya. Yok ırkçı yok bilmem ne. Kürt diye ayrım yapan herkes bir yerlerden fırtlayıp ırkçısınız diye bağırıyor. pes.
    Hayır televizyonculuktan anlamıyorsunuz fark ettik de yarım yamalak bilginizle bu kadar konuşmayın bari yazık gunah vallahi yarı cahiller dünyanın basındaki en büyük dert. az bilgiyle çok laf.

Ed: Birkac dallama atlamış zaza tetorist mi diye. Yahu ne boş adamlarsınız. Sabah sabah iyi güldüm.

Propaganda yalnızca siyasi olmaz.

Kimse terörist demiyor kimseye. Bir de mesaj kutum boş, buraya yazıyorlar bakmazsam göremem ya nasılsa. Horozlanıyor aklınca.

Ben arnavutum arnavutca konussam hattan alirlar. Adam ne bilecek ne konusuyosun sen. Konusmaya katilamaz, ne söylediğini anlayamaz. Manasiz manasiz konusmayin ya. Bir sürü insanız kimimiz çerkez kimimiz arnavut kimimiz zaza kimimiz gürcü. her birinin ayrı ayrı dilleri var. Ama kimse bilmediği, çevirisini yapamadığı dili getirip televizyon yayinında sunmaz.
    3 -2 ... hayalperestpiyon
  9. 9.
    Zaten ülkenin yarısı zazaca biliyor ya amk hemen zazacayı çevirecek bir çevirmen bulacaklar. Bi siktirin gidin abi ya bu topraklarda yaşayıp da kendine devlet kuramayan her ırk böyle aptal aptal şeyleri içerleyip türklere bileniyor. Kadın sanki bütün zazaların anasını sikeyim demiş gibi tepki vermenize gerek yok. müge anlı yeri geliyor türkçe konuşanları bile sansürlüyor. Evdekiler sağ olsun zamanında az izlemedim bu kadının programını otu boku sansürlüyorlar zaten bu kadar kasmayın amk.
    4 -3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  10. 10.
    Yayını yönetenler arasında zazaca bilen yoksa yaptığı doğru bir harekettir.
    Kadın orada kanalı sıkıntıya sokacak şeyler konuşabilir ve o an denetlenemediği için de sorun doğar.
    ibranice konuşan biri de olsa aynısı olabilirdi.

Evet ana dilde konuşma konusunda toplumda olan baskılara ben de karşıyım ama bu bir baskı değil; teknik bir olay.
    6 -1 ... tylerdurden