1. 1.
  ulan 70 80 yaşındaki dedelere nenelere okuma yazma öğretmenin mantığı ne amk gereksizleri..

  o yaşa kadar öğrennediyse oda o kişinin salakligi..

  not:amaç tamamen reklam
  müge hanım bakalım ne kadar avanta alacak bu işten..
  -1 ... diablo1987
 2. 2.
  harika bir seferberlik başlatmıştır. 80 yaşındaki okuma yazmayı ne yapsın diyorlar. okuma yazma öğretmek için yaş sınırı belirtmemişler, içinde ukte olarak kalmış, okuma yazmayı hep öğrenmek isteyip farklı nedenlerle öğrenememiş kişiler başvurmuş olmalı ki onlar da öğretmişler. en azından öğrenen kişi hevesini almış, mutlu olmuştur. ayrıca genç olup okuma yazma bilmeyen onlarca insana da örnek olmuşlardır.
  bunu 107 yaşındaki insan yapıyorsa herkes yapabilir demek istemişlerdir.
  5 ... ouroboros i
 3. 3.
  Toplumda kannat önderi bu kadın. Beğenirsin, beğenmezsin. O ayrı.

  Farkındalık yaratıp 3 kişinin dahi okuma yazma öğrenmesine vesile oluyorsa, bu bile "bir şey"dir.

  Her şeyi eleştirmese ölecek hastalığı salgın olmuş. Kar yağsa da mikroplar kırılsa. Abartmayın.
  3 ... yasak merve
 4. 4.
  bundan beş sene önce şu an yaşamakta olan babaanneme öğretmeye çalışmıştım. kadın zaten bütün harfleri biliyor fakat okulu yarıda kaldığı için okumayı öğrenememiş. bir gün babaanne dedim, sana okumayı öğretebilirim. dedi ki, bu saatten sonra okusm ne okumasam ne.

  80 yaşındaki bir kadına okur yazarlık öğretmek elbette güzel fakat bakalım onun bu saatten sonra ne işine yarayacak. zaten kafası da kaldırmaz. belli ir yaş altındaki insanlara okur yazarlığı öğretmeyi destekliyorum.

  edit: müge anlı'yı en güvenilir 5 insandan birisi olarak gören güruh acaba aydınlattığı (!) cinayetlerden sonra emniyet güçlerimizin acziyeti hakkında neler söylemek isterler? merak etmekteyim.
  ... bir idealistin ta kendisi