1. 68.
  inkılap tarihi ve atatürkçülük , biyoloji
  2 -1 ... san fransisco niggasi
 2. 67.
  Allah için Türkiye'deki çoğu okul kimya fen biyoloji gibi dersler için laboratuvar kullanamıyor.
  elin liselileri o laboratuvarlarda neler neler yapıyor.
  ders çıkarmaktan bahsediyorsunuz bir de.
  2 -1 ... tuhafbirinsan
 3. 66.
  0:00 1:16
  ... sansyoklan
 4. 65.
  din ahlak bilgisi dersinindin kısmı müfredattan çıkarıkmalı.japonya'da ahlak dersi var mesela; yolsuzluk ortaya çıksa harekiri yapıyorlar. bizdekilerin yüzü kızarmadığı gibi "sana ne mq yaptıysam yaptım" kafasında. eh buada din bir naneye yaramamış demek ki.

  17:25
  ... messerschmitt109
 5. 64.
  O değilde bi şey sorcam. Niye hep din? Allah aşkına niye din dersinden bu kadar nefret ediyorsunuz? (Bakın sadece soru)
  ... pidder dines
 6. 63.
  fen, sayısal ve sosyal bilimler dışında hepsi çıkarılsın. yok beden eğitimiymiş, yok müzikmiş, resimmiş.. bomboş hepsi. avrupada 7 yaşındaki yiğenim okulda yüzme kulübünde, düşünün artık. bizdeki beden eğitiminde ise çocukları top peşinde koşturuyorlar komedi resmen.
  1 -2 ... anti sosyal
 7. 62.
  1. Matematik
  2. Matematik
  3. Matematik
  4. Matematik
  5. Matematik
  1 -2 ... pidder dines
 8. 61.
  Hz Muhammed'in hayatı camiide yetmiyormuş gibi okulada sokmuşlar.
  -1 ... zosma
 9. 60.
  Din kültürü(ahlak bilgisi kalacak)
  Siyer
  Kuran dersleri ise kalmalı ama türkçe okunmalı. Böylelikle o genç dimağlar nasıl masallara inanmamalarının beklendiğini görmeli.
  4 ... cincinnatus
 10. 59.
  Müfredatı daha ne kadar sadeleştirebilirler ki?

  Bilgili hayvanlar olarak mezun oluyoruz. Ne topluma ne hayata dair bilgiler verilmiyor. Temel sağlık eğitimleri laf arasında öylece hatırlatılıyor. Edep ahlak, görgü kuralları yok. Aile içi ilişkiler, sosyal ilişkiler yok. Sonra sevgili cinayeti, evlat cinayeti boşanmalsr, tecsvüzler, pedofililer. Bir restorana gittiğinde ayı gibi konuşan profları gördü bu gözler. Mesleki eğitimler yok adamlar ne mesleği seçeceğini bilmiyor, onun bunun tavsiyesiyle ömğr boyu mutsuz para kszsnma derdine düşüyor. Bilime araştırmaya sorgulamaya dair şeyler yok. Herkes birbirinin fotokopisi gibi.

  Keşke sağlık dersleri, adabı muaşeret dersleri, kişiler arası iletişim, aile içi şiddet, meslek hayatına giriş gibi dersler ana ders olarak verilse. inanın sadece bunları bilmek bile toplumu çok daha kültürlü çok daha entellektüel yapacaktır. Tabi ki ben doğal bilimler olmasın demiyorum. Matematik veriliyorsa, mantık da verilsin. Mantığın felsefesi de verilsin diyorum. Fizik varsa astronomi de verilsin, kimya varsa simya da verilsin diyorum. Felsefe varsa mitler de öğretilsin diyorum. Din kültürü verilip ahlak bilgisi geride duruyorsa bu terslikte bir iş var demek oluyor çünkü.

  Toplumu eğitmek gerek diyorum...
  -1 ... lukerya