1. 1.
  şehadet şerbetinden içmiş ölümsüz kahramanlardandır.

  (bkz: şehidim rahat uyu)
  34 -1 ... hileli zar
 2. 2.
  azeri değil azerbaycan türk'ü uzman çavuştur.

  damarlarında gezen asil kanı şehadetiyle akmıştır. mekanı cennet, ruhu şad olsun.
  39 -6 ... thmv
 3. 3.
  7 Şubat 1988 doğumlu Mübariz ibrahimov, 2005 yılında Azerbaycan içişleri Bakanlığı na bağlı Özel Kuvvetler Bölüğünde, askerlik hizmetini yaparak 2007 yılında terhis olmuştur. 2 yıl sivil hayatında çalıştıktan sonra, 2009 yılı Ağustos ayında Uzman Çavuş olarak Orduya katılmıştır.

  Kendi isteği ile Azerbaycan Karabağ cephesindeki, sınır birliğine atanmıştır

  19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23.30 civarında Mübariz ibrahimov kimseye haber vermeden, sadece Şehit olursam üzülmeyin. Vatan sağolsun; diye bir mektup bırakarak tekbaşına 1km mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri;nin bulunduğu karakola baskın düzenler. 45 Ermeni asker ve subayını öldürür. Ermeni destek kuvvetleri ile 5 saat, Ermeni silah ve mühimmatını kullanarak çarpışır

  Mübariz sabaha karşı Şehit olur.

  not: alıntıdır.
  16 -1 ... anti
 4. 4.
  Amerikalılar rambolar üretir, ingiliz kimdir ki gerçek kahramanları olsun? Alman Waffen SS nedir ki? hırsla güçle kudurmuş it sürüsü. Ortadoğunun farsı, arabı, kürdü, Ermenisi... Türk oğlu Türktür, Mübariz kardeşimiz, Şah ismail'in ardında Yavuz'un kahraman akıncılarına karşı vuruşan destansı askerlerin oğlu, Beyazıt'ın emrinde, temur'un yiğit tatarlarına karşı vuruşan Korkusuzların kardeşi, ilhanlı'nın torunu ve hepsinden önemlisi Kürşadların 21.yyda varlığını devam ettirdiğinin kanıtıdır.

  Sonra derler Türk ordusu güçsüz, türklerin ne üstünlüğü var diğer ırklara karşı. Bu ırk bugün içerisinden gerektiğinde yüzbinlerce Mübariz çıkartır. 1 Mübariz'in karşısına 50 ermeni dikilir yere serilir. bir mübarizin karşısına 100 kürt dikilir yere serilir. Birkaç mübariz birleşir bütün arap ülkelerini postalları altında inletir. Batılı da uzaktan bakar, hileyle hurdayla Türk'e aşağılık duygusu aşılayıp üretken yeri geldiğinde yıkıcı, yeri geldiğinde ölmesini bilen olan karakterini yıkmaya çalışır. Arap, fars yanımızdan bakar, Onların aşağılık kültürlerini, aşağılık geleneklerini başlarına yıkacak Türk'ün töresini sözde islamla zehirlemeye çalışır.

  Yine de

  Mübarizler bitmez, Mübariz'in komutanları Mustafa Kemaller, Elçibeyler hiç bitmez.
  34 -9 ... selim pusat
 5. 5.
  mübariz ibrahimov
  10 ... zubizarett
 6. 6.
  tanrı dağında kürşad atamın yanında olan nice yiğitlerimizden birisidir. *
  16 -4 ... orkun han
 7. 7.
  tam bir halk kahramanı ,azeriler ne kadar Türk'lüklerini inkar etseler de .
  3 -9 ... mardukayolculuk
 8. 8.
  https://video.uludagsozluk.com/v/mübariz-ibrahimov-30880/

  2 ... selim pusat
 9. 9.
  (bkz: mübariz mansimov)
  ... mrstrange
 10. 10.
  Orta asya ülkelerini bilenler, duydukları rakamlar konusunda her zaman temkinli olur.
  Rakamlar ya şişirilir, ya küçültülür veya hiç söylenmez. Bir askerin kırktan fazla kayıp verdirmesi, azerbaycan tarafının açıkladığı rakamdır. Bunu bir de ermeni tarafından dinlemek gerekir. Onlar da rakamlara aynı muameleyi yaparak yalan söyletecektir.
  Rakamlar yalan söylese de ölm gerçektir.
  Allah rahmet etsin.
  5 -8 ... tellal