1. 1.
  öncelikle (bkz: idefix/#40667183)

  https://www.sikayetvar.co...tap-gondermesi-ve-sonrasi

  herhangi bir şekilde firmayı karalamak amaçlı açılan temelsiz bir başlık değil bu. x ya da y firması olmuş önemli değil. müşteri memnuniyetini hiçe sayan, sorun çözümü ve kriz yönetiminden bir haber vaziyette bir işletmenin durumuna ve daha önemlisi insanların sıkıntılarına dikkat çekmek için açılmış bir başlık.

  kendi özelimde yukarıda verdiğim linklerde dile getirdiğim gibi 3 haftadır bu firmadan kitabımı bekliyorum. görüşme ve yazışmalarımda olumlu bir yanıt alamıyorum. hep aynı şablon cevaplar, otomatik dönüşler... kitabın durumu hakkında bilgi veremiyorlar.
  bu süre içerisinde epey bir araştırma yaptım. şikayetvar.com sitesinde, twitterda ve gerekse ekşi sözlük ve arkadaş çevremde dile getirilenler epey sıkıntılı bir tabloyu ortaya çıkarıyor:

  idefix, müşterilerinin kitaplarını kasıtlı olarak yanlış gönderiyor!

  kasıtlı diyorum çünkü çok sayıda kişi aynı sorundan muzdarip. muhtemelen kampanya döneminde elinde olmayan veya stoğu tükenen kitapları da satışlar etkilenmesin diye var göstererek temin edilemeyen kitaplar yerine çocuk kitapları gönderip süreci uzatmaya çalışıyorlar. sonra işin yoksa iade/değişim ile uğraş dur.
  siparişin yanlış gönderilmesi ve değişimin yapılmamasından daha fazla şikayet de siparişlerin çok geç gönderilmesi yada gönderilmemesi, ayıplı mal gönderilmesi, iade ücretlerinin ödenmemesi gibi sorunlar üzerine. yalnızca şikayetvar.comdaki son bir ayda yazılan ve çözülmeyen şikayetlere bakarsanız sallamadığımı fark edeceksiniz.

  daha önce de temin sorunu yaşayıp kullanmayı bırakmıştım. hata bende, ithaki indirimine kanıp sipariş vermiş oldum. kitabıma kavuşayım başka bir şey istemiyorum artık. bir daha bedava dağıtsalar kitap almam bu siteden. ilgilenenlere uyarım olsun mağdur olmamak adına aklınızda bulunsun.
  ... umutsuzlar parki
 2. 2.
  (bkz: böyle rezillik görülmedi)
  1 ... zorozorororozorozorororororo
 3. 3.
  idefix'in kafasına göre kitap gönderdiği doğrudur. theodore john kaczynski'nin sanayi toplumu ve geleceği kitabını beklerken lev tolstoy'un diriliş kitabı ile karşılaşmak insana garip duygular hissettirmiştir. idefix burada bir yanlışlık mı yapmıştır yoksa sktr et sanayiyi toplumu, bulandırma şimdi kafanı; al şu diriliş'i oku okuduğun yerde mi demek istemiştir merak konusu.
  1 ... mclorand
 4. 4.
  Yurtdışında Microsoft, yurtiçinde doğan grubu (özellikle Aydın Doğan döneminden bahsediyorum) neye elini atsa kansere sebebiyet veren oluşumlara dönüştürmeyi başarabiliyorlar.

  Skype dünyanın en güzel iletişim araçlarından biriydi, Microsoft satın aldı, götümden hallice oldu.

  Anlaşılan güzelim idefix'in de içine Doğan sıçmayı başarmış.
  3 ... asuregibisurat
 5. 5.
  şu twit dizinde idefixin verdiği yanıt tezimi kanıtlar nitelikte : https://twitter.com/idefi...tatus/1074300518770585601

  ''Merhaba, ürününüz temin sorunlu olması nedeniyle tedarik süreci beklenmiştir. Ürününüzün tedariği sağlanmış olup en kısa sürede kargoya verilecektir.'' yazıyor son yazıda. yani değişim için beklediğim göndermeleri gerekirken başka kitap yolladıkları ürün stoklarında yokmuş. elinde olmayan kitaplar yerine kasıtlı olarak yanlış kitap göndererek alenen nitelikli dolandırıcılık yapıyorlar anlayacağınız.

  kitap güç te olsa elime ulaştı. pişmanlığımı tekrar belirtmeme gerek yok sanırım. bundan sonra idefix benim için bitmiştir. kara listeye aldım. darısı diğer mağdurların başına. sesinizi çıkarın, hakkınızı arayın yoksa daha çok beklersiniz.
  ... umutsuzlar parki