bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    arz edilen mal ve/veya hizmeti talep eden kişiler.
    ... redwinemania
  2. 2.
    daima haklıdır.
    1 ... palta
  3. 3.
    kafasını bacaklarının arasına sıkıştırıp sinsi sinsi yaklaşan, yardım edelim diye taklalar atan yalanlar savuran, işine gelmeyince baaran çağırak cırtlak sesli canavar...
    ... aburcubur
  4. 4.
    her zaman haklı olmayan ve hiçbir zaman tam memnun olamayan kimselerdir.

müşteriyi memnuniyeti şunu bilmekle başlar: hiçbir zaman bütün müşterileri memnun edemezsiniz.

türlü türlü insan vardır. örneğin, emekli olduktan sonra sizin iş yerinizi kendisine hedef seçip, orayı adam edeceğine inanan müşteriler asla ve kat'a memnun olmazlar. memnun olmadıkları gibi takipçi ve psikopat olurlar.

bir de, fiyat takipçisi olan ve yazarak çalışan teyzeler vardır. "sizde şunun fiyatı şu kadar, burada bu kadar"cılar da denir bu teyzelere. en önemli silahları dilleri ve ellerindeki kalemleridir.

diğer yandan bir de aşırı ilgi bekleyen şımarık müşteriler mevcuttur. üç kuruş para verdi diye sizi satın aldığını düşünür.

diğer bir müşteri tipi ise, "ben bu işleri senden daha iyi bilirim, ben de işin içindeyim"cilerdir. bu tipler genellikle bankacıdır ve işinizle alakasız da olsa bir yerden bağlantı kurup "ben de işin içindeyim" mesajını verirler.

velhasılkelam daima haklı mıdır müşteriler? tabii ki hayır. ancak hepsi daima ilgiyi ve tahammülü hakeder.
    -1 ... yasak merve
  5. 5.
    bazen şirret olabilir. özellikle bi tanesi şöyle bi olayda elimde kalacaktı mesaim bitmişti eşyalarımı almak için depoya gidecektim önünden geçtiğim rafıda düzelteyim de geçeyim derken basınçtan şişen kola şişeleri kafamda patlamıştı hem kola olmuştum hemde canım yanmıştı bana olanı görmezden gelip üzerine iki damla kola sıçradı diye ortalığı yaygaraya boğmuştu.
    1 ... cayyas
  6. 6.
    osmanlıca, jüpiter gezegeni.
    ... liberalisticcommunist
  7. 7.
    yeri gelir yeşil ışıkta bile yol verirsin.
    1 ... martilarisevenadam
  8. 8.
    müşteri ''ambalaj'' peşinde şimdi. ''kampanya'' peşinde. ''hem ucuz hem kaliteli'' peşinde. büyük alışveriş merkezlerinde, müşteri her yerde, müşteri bulmak çok kolay ama para kazanmak çok zor. öyle bir tek satışla ''ben bu günkü paramı kazandım yan dükkana git'' devri fatih zamanında kaldı.

(bkz: müşteri velinimettir)

(bkz: müşteri her zaman haklıdır)
    ... android sucu
  9. 9.
    genellemeyi sevmem ancak geneli ibne olan her ne kadar ibne olsada işinizi göreceği için sesinizi çıkartamadığınız güruh.
    ... play play play
  10. 10.
    herşeyden şikatet eden tiptir, bendir, sendir, odur.
    ... bajar