1. 1.
  bazı firmaların gerçek amaçları olan "para kazanmak" olayını örtbas etme çabası sonucu ortaya çıkan, "mutlu firma, mutlu müşteri" felsefesi.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  sistemin işlerliğini, ürünün gerçekten kaliteli ve o kadar emeğe degdini gösteren kriterdir.
  ... forinternaluseonly
 3. 3.
  kapitalist sistemin yarattığı bir yalandır. müşteri hiç bir zaman memnun olmaz satıcıda hiç zaman mutlu mesut olmaz*.
  2 -1 ... sfp
 4. 4.
  yeni ve çağdaş olarak nitelendirilen yönetim anlayışlarıyla lugatımıza girmiş betimlemedir. müşterinin tercihlerinin ön plana çıkarılması ve bu tercihlere göre hizmet sunulması temel amaçtır. *
  ... bitekilabibira
 5. 5.
  Müşteri memnuniyeti, müşterinin satın almadan önceki beklentileri ile satın almadan sonraki performansı arasindaki farka gösterdigi tepkidir. iyi işletmeler ''müşteri her zaman haklıdır'' prensibini uygulamaya çalışır. müşteriyi elde tutabilmek ve sadık müşteriler yaratabilmek için öncelikle müşteri memnuniyetini sağlamak gerektiğini herkez bilir. Türkiye müşteri memnuniyeti kavramıyla doksanlı yıllarda tanıştı ama rekabetin gitgide artmasıyla asıl son yıllarda önem kazandı. Artık firmalar yeni bir müşteri edinmenin, eski müşteriyi elde tutmaktan daha pahalı olduğunu biliyor. CRM, müşteri hizmetleri gibi bir çok meslek dalının önemi gitgide artıyor. Ancak Bazen bazı kötü niyetli insanlar bazı açıklardan faydalanıp, müşteri hizmetlerinden bir şeyler elde etmeye çalışıyor. Hayatını tüketici hakları ile kazanan insanlar bile olabiliyor. Bu insanlar tatile gider, sonra yemeğine kıl, tüy koyar ve kaldığı oteli tehdit ederek tatilini bedavaya getirir.* Bu yüzden iyi niyetli ve gerçekten mağdur olmuş müşterileri ayıklayıp, hakedenlere yardımcı olmak müşteri hizmetleri açısından hem çok önemli, hem de çok zordur.
  2 ... depression
 6. 6.
  en kolay kar arttırma yönetemlerinin başında gelir. memnun müşteri, mutlu müşteridir. mutlu müşteri, sizi sağ sola, çevresine anlatan müşteridir. çevresine anlatan müşteri, sizin reklamınızı ücretsiz olarak, hemde en etkili şekilde yapan müşteridir. reklam yapan müşteri ise size yeni müşteri getirendir. yeni müşteri ise paradır.. *
  1 ... pamuk proton ve 7 elektron
 7. 7.
  (bkz: müşteri odaklılık)
  ... damat hobbit pasa
 8. 8.
  (bkz: müşteri ilişkileri yönetimi)
  ... ben hep 17 yasindayim
 9. 9.
  (bkz: kærhane)
  ... rapter
 10. 10.
  hizmet veya ürün pazarlamasının küreselleşen dünya etkisi ve artan rekabet sonucunda pazarlama sektöründeki değişimdir. ne üretirsem onu satarım anlayışının yerini alan, müşteri ne isterse onu üretir, pazarlarım anlaşıyıdır. rekabette üstünlük sağlamanın da en başta gelen unsuru durumuna gelmiştir.
  örneğin;
  süper marketlerin müşterilere servis ağı kurması vb.

  bu tür marketler de bir de görüş bildirebileceğimiz defterler sunulmaktadır. bunun tek amacı istek ve beklentileri oluşturmak, bu sayede firmanın veri tabanını genişletmek, müşteri odaklılığı arttırıp memnuniyetlerini sağlamaktır.

  bu çalışmalar daha detaylı olup, şirketlerin, şatış tutundurma faaliyetlerini teşkil etmektedir.
  ... cuneytbehluluz