1. 1.
  https://www.youtube.com/watch?v=Z4E1HGvyc8w+ çok güzel açıklamış.
  ... philosophia19
 2. 2.
  Müşrikler derler ki: ''Biz atalarımızdan öyle öğrendik''

  Allah ise uyarır:

  2:170 Onlara, "ALLAH'ın indirdiğine uyun" dense, "Hayır, biz atalarımızın izlediği yolu izleriz" derler. Peki, ataları bir şey düşünemeyen ve doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı?!

  7:28 Herhangi bir kötü şey işledikleri zaman, "Atalarımızı, ecdadımızı böyle yapar bulduk; ALLAH da bize öyle emretti" derler. De ki: "ALLAH kötü bir şeyi emretmez. ALLAH hakkında nasıl olur da bilmediklerinizi söylersiniz?"
  2 ... entropi1974
 3. 3.
  Bu müşrikler size de tanıdık geldi mi?

  (bkz: mezhepleri reddediyorum)

  (bkz: hadisleri reddediyorum)
  1 ... entropi1974
 4. 4.
  6:148 Ortak koşanlar, "ALLAH dilemeseydi, ne biz, ne atalarımız ortak koşmaz ve hiçbir şeyi de haram etmezdik" diyeceklerdir. Onlardan öncekiler de azabımızı tadıncaya kadar aynı şekilde yalanlamışlardı. De ki: "Yanınızda bize göstereceğiniz herhangi bir bilgi var mı? Siz ancak kuşkulu ve çelişkili rivayetlere (zanna) uyuyorsunuz ve siz sadece tahminde bulunuyorsunuz.

  Zancı hadisçileri çok güzel deşifre etmiş Yüce ALLAH...
  2 ... entropi1974
 5. 5.
  adam kafayı bozmuş ya. ata ile hz. muhammed i bir tutyor. hiç bir aklı selim hz muhammed i hz isa gibi yapmaz. hristiyanlık gibi. sahih hadislerde hz muhammed in söylediği hadisler -bi düşün- Allah izin vermese o sözleri söyleyebilir miydi. bak sahih diyorum uydurma değil. inatla sabahtan beri tırı vırı. milleti dinden çıkarıyor burda müşrik diyor. sen kimsin aq çomarı. bu kadar alim mal sen mi akıllısın.
  1 ... lan senin de nickinin de amk