bugün

özellikle türkiye müslümanları için düşündüğüm önermedir çoğu tipik muhafazakar ve gelenekçi tipi temsil eden bu zatlar günün bilgi yeterliliğine sahip değillerdir fikirlerini güncellemezler tam tersine bildiklerinin doğru olduğunu düşünürler hatta bu düşünceleri için insanları aşağılama boyutuna ulaşabilecek kadar kör cahildirler herhangi bir tartışmada bir argümanları olmamalarına karşın laflarının yalan, yanlış olduğunu bilmelerine rağmen ayak diretirler. bunun en büyük müsebbibi iktidar ve yanlış eğitim politikalarıdır tabiki.
maalesef insanları islamdan soğutuyor bazı tipler.
oku! diyen kutsal kitabı, ilim çin'de de olsa alınız diyen önderi olan fakat ilimi versen de almayan topluluk.
oku dedikleri sadece kurandır, onu bile okumazlar, başka şeyi zaten okumazlar.
her genelleme gibi bu genellemede yanlıştır. müslüman tanıdığı çok ve kültürlü olmayanlar fikir yurutmesin lutfen. kalite olarak cok sağlam müslümanlar mevcuttur efenim.
Bir insan cahil değilse, yada cahillerin cahilliğinden faydalanan biri değilse neden müslüman olsun ki?
ailesi musluman olupda kendi din secememis insanlarin varlığı meydandadir. senin tanıdıkların islâmi anlamamış olabilir sen de çocukluğundan beri taklidi iman sahiplerinin mesnetsiz davranislarina maruz kalmış olabilirsin. haklisın kendince belkide. ama bir araştırma yapmaz mi insan? anlamiyorum. cok seyler kaciriyorlar bu yoz bakış açısıyla.
islam,toplumu geri birakan bir olgu.Toplumdaki cinsel açlığın,bastirilmis hatta yok sayilmis duygularin,hurafelerin,korkularin,bilimdışı kurallarin dini.bizden önceki nesle baktigimizda annelerimizin cok buyuk kismi ilkokul mezunu.kizlari ilkokula kadar okutan kafa islamdan etkilenmis görünüyor.bu bir zincirleme toplum kazası malesef.bizim jenerasyonla bu gercek tamamen yok olur umarim.
elinde petrol olmayanlar açlıktan sürünüyor, elinde petrolü olanları da abd tokatlayıp petrollerini emiyor.
insanı din kardeşlerinden soğutan durumdur. Ben de isterdim celal şengör ilber ortaylı gibi müslüman ama alayı kompleksli köylü müslümanların.