bugün

müslüm gürses' in halk arasında kısaltılmı$ olarak kullanılanıdır. ayrıca bir erkek ismidir.

(bkz: ukte)
(bkz: vanlı müslüm)
(bkz: müslüm denen bir hiyar)
kelime anlamı olarak, islama mensup. müslüman bu kelimenin çoğuludur.
(bkz: bana müslüm ü getirin)
müslüman demekmiş.
Fragmanı yayınlanan film. Ayla kadar kötü olmaz umarım. Müslüm babaya yakışan bir film olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=9JEGDO2Er2g
müslüm gürses filmi 2018de sinemalarda.
jiletler jiletixte.
görsel
Müslüm Gürses in hayatını konu alacak olan bir filmdir. iddialı bir beyazperde olacak gibi. Bekliyoruz efendim.
Uzun zamandır ilk defa sinemada izleyeceğim türk filmidir. Yeteri kadar güzel olacağını sanmıyorum çünkü müslüm baba anlatılmaz yaşanır.
beklenen film. Müslüm Gürses in hayatını anlatan film.
babaaaağğ!

diyesim geldi, ama dedim mi? hayır. başım çatlıyor ve burda ne işim var? salaklığa doymuyorum. hadi eyvallah
babaya saygı ama film olmamız gibi duruyor. evet.
Warner bros falan olmasa biz kendi kaliteli filmimizi yapamayacak mıyız yani? Enes baturgillere kalıyoruz sonra amk.
müslüm gürses ile ilgili yapılan ve bu yıl çıkacak olan yapım. Kalite falan görsellik biraz tırt olmuş ama hikaye olarak Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi‘nin yazdığı film genede izlemeye değer olur gibi görünüyor.
görsel
Yeni fragmanı yayınlanmış. Müslüm Gürses bu toprakların yetiştirdiği çok özel bir isim, Hakan Günday'ın da enteresan bir kalemi ve aklı var. Ama keşke kendisine partner olarak yıllardır atv'ye köpeklik eden satılık kalem Gürhan Özçiftçi'yi seçmeseymiş.
Birkaç güne vizyona girecek biyografik bir yapım. umarım iyi bir film olur ve yüzde yüz gişe amaçlı bir yapım olmaz.
Çünkü sırf ismiyle değerlendirildiğinde dahi iyi bir gişe başarısı yakalayacağını tahmin etmek pek zor değil.
Bu sebepten insanların sömürülmesini istemiyorum.
Boş bir film. izlemeye değmez.
müslüm babayı belki o kadar iyi anlatamazlar ama ona benzer kişiyi izlemek onun şarkılarını dinlemek heyecanlandıracak. şayet abimin düğünüyle aynı gün vizyona giriyor bir çılgınlık yapıp müslüm babaya gitsem..
babaya yakışan bir film olmuştur inşallah. bakalım yapılan pr çalışması fena değil haber bültenlerine bile konu oldu film. müslüm babanın balmumu heykelini yapmışlar ki gerçekten o kadar sahici bir heykel daha görmemiştim. muhterem nur bile gerçeğinden ayıramamış.

görsel
Boş bir sinema olduğu kesin. Ülkenin gençlerini alkole özendiren bir adamın filmini yapmakta nedir? Olsa olsa para amaçlı.

Yerim sizin sanatçıya olan yalan saygı anlayışınızı.
Müslüm Gürses'in biyografini ne kadar iyi anlatsa da kitleler, özellikle de ezilenler için Müslüm Baba olmasını anlatamamış film. Evet teknik olarak gayet başarılı bir film, oyunculuklar da öyle. Ama Müslüm Babanın hayatı filmde geçen sahneler gibi steril değildi, filmin en zayıf tarafı Müslüm Gürses'in baba fenomenini verememiş olması.
Müslüm'ü anlatmış, baba kısmı eksik kalmış.
hikayesi bitirdi beni sütten kesildim.
Hazır olun, yeni bir gişe rekoru geliyor.

Oyuncusundan yönetmenine, senaristinden şarkılarına, her şeyi ile her seçimi ile harika bir film. Bu kadar nokta atışı doğrulukta olan bir işe de ancak muhteşem denir.

Her zaman saygı duyduğum ve severek dinlediğim birinin hayatının bu kadar kaliteli bir şekilde film haline getirilmesi ise ancak alkışlanır.

Ne mutlu ki, ölmeden önce de kıymetini biliyordum babanın.

Not: bu hayatta çekilen çileler, öbür dünyanın kefareti ise, müslüm baba şu an cennettedir.