bugün

Müslüm sürekli bana yardım ederdi

birgün ona kızıp çarşıya gitmesini istedim

oda tamam diyip kapıdan dışarı çıktı

dışarıya çıkmam gereken bir durum oldu ve dışarı çıktığımda Müslüm kapının önünü temizliyordu.

-Muhterem Nur.
Bir çok kıro tiplemeden daha açık fikirli insana benzese de kendini kaybedecek kadar sarhoş olup babası gibi dövmeseymiş karısını keşke.
Bu adam hayatında magazinde vs. hiç çirkefleşmedi tartışmadı, kimsenin kalbini kırdığını duymadım. Konserlerinde sahneye atlayıp sarılanlara hiç kibirli davranmadı, eşi ise kendisine ne kadar yardım ettiğini, hiç bağırmadığını, çok huzurlu bir hayat yaşattığını söylediğine göre oturduğu yerden atıp tutan mal yazar sen kimsin de müslüm gürsese kro diyorsun. Sen kimsin ne başardın, ne ise yaradın bu hayatta müslüm gürsesin geldiği noktaya gelebildin mi? Binlerce insanın kalbini kazanabildin mi? O zaman susda adam sansınlar.
eskiden ama çok da değil tabi 10 sene 15 sene önceleri, kadınsı erkekler modaydı, bakım yapan, yumuşak davranan, ağda yapan vs. son birkaç senedir de vahşi, sert, kıllı erkekler revaçta. bununla paralel, eskiden kroluk sayılan arabeskin de yükselişini görücez gibime geliyor. müslümün (film olarak) çok ses getirmesinin bence sosyolojik açıklaması bu.
"kıro" görmemiş kimse beyanıdır.

edit. ibo ile müslüm'ü mü karıştırdın mübarek?