bugün

asker olmayanlar sinifi.
(bkz: mülkiye marşı)
http://www.mulkiye.org.tr/
Kayıt olurken: ' Önce Mülkiye sonra Türkiye .' sloganını neredeyse ezberlettiren okul.
ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesinin diğer adıdır. iktisat, işletme, maliye, çeko, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinden oluşan 147 yıllık tarihe sahip bir okuldur.
Bahçesindeki heykel olan inek bir kitap tutmaktadır.Kitabın üzerine marxist olduğu tahmin edilen biri tarafından tahta kalemiyle das capital yazılmıştır.heykel ineğin aşırı şirin oluşu okulun imajını * sarsmaktadır.
ankara siyasal bilgiler fakültesi. önemli devlet adamları yetiştirmiş okul.
(bkz: baskin oran)
her yil inek bayrami adi altinda guzel konser ve organizasyonlar duzenleyen, ulkemizin en iyi siyasal bilgiler fakultesidir.
nedense oarad okuyanların normal bir üniversite öğrencisi gibi olduklarını ve yaşadıklarını aklım kesmemektedir. sanki bu insanlar hiç geyik yapmazlar ve devamlı ciddi şeylerden konuşurlar. yine de ankara'ya gidebilseydim tercih edeceğim fakülte olurdu. en de osla siyasal bilgiler dendiğinden akla gelen ilk fakülte.
türk tarihini en köklü üç eğitim kurumundan biri. diğer ikis için

(bkz: harbiye)
(bkz: tıbbiye)
öss vakti tercihlerimde bulunan ama oraya girmeme engel olmuş bazı okullar yüzündeün ayrı kalmışımdır. ama mutlumuyuzdur? Evet.
http://www.ankara.edu.tr/...008_akademik%20takvim.xls

adresinden indirilebilecek akademik takvimden veya;
görsel

adresinden ss i görülebilecek akademik takvimden bakıldığında, hiçbir şey anlaşılamamış okuldur.

en azından, ingilizce hazırlık gibi bir yılı üniversitede geçirip de, halen üniversiteden bir şey anlamamış bu zavallı bünye* ders başlama tarihine 17 eylül diyen okulun ders kaydı onayını eylül sonu vermesinin nasıl bir iş olacağını anlamamış haldeyim.

şimdi peki ben 13 gün hangi dersi alacağım?

ya da bu iş böyle değilse bilen birisi özel mesajla neyin bir açıklasın be ya.

edit: açıklandı. ben bilmem beyim bilir'e teşekkürü bir borç biliriz. *
popülaritesini imam hatip liseleri'ne kaptırmıştır. Artık bürokraside anı sanı anılmaz olmuştur.
sayın onur öymen in mezun olduğu okul.
okuması da bitirmesi de zor olacağa benzeyen okuldur. çok şey kazandıracağı, önce allak bullak da etse pek çok şey öğreteceği bellidir. ağır ama güzeldir her şeye rağmen sevilesidir.
4 yıl içerisinde öğrencilerini epeyce kasacak gibi görünen okuldur.
(bkz: önce mülkiye sonra türkiye)
kütüphaneden aldığı kitapları getirmediği için abdullah öcalan'a dava açan okul. nasıl bir netice elde etmek istiyorsa artık.
Ülkeye devlet adamı yetiştiren, diplomasinin beşiği, bürokrasinin salıncağı olmuş okuldur.
Türkiye'nin en karizmatik ve ideolojik yapısıyla en çok öne çıkan okuludur. komşumuzdur, bir zamanlar bünyesinde bizi de barındırırdı* lakin ayırmışlar çok üzüldük tabi. 5 ay sonra burayı düzeltmek dileğiyle... *

dileğimiz kabul oldu zira çok çalıştık, hırs ettik, istedik. artık biz de bu okulun mensubu olduk, çift anadal vasıtasıyla siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü kazandığım okuldur. ne mutlu bana. darısı diploma almama...
biraz * takılıp sonra kaçtığımdır.
Soylenecek çok şey var ama mülkiye için çok söze gerek yok. Şu kadar buyuk adam yetiştirdi, şu kadar tarihi var, bu kadar köklü ve hala devam eden gelenekleri var, hala resmi ideoloji dışında bir şeyler ögenebileceginiz bu anlamda "universite" olabilen tek okul belki de. Ve hala ögrencilerinin ve hocalarının bir duruşu var artık kantinde o manzara olmasa da (2006 iptal edilen inek bayramında net olarak görüldü).
Ama bir okuldan daha fazlası oldu hep. Bir anı, bir anne, bir dost, bir bütün yaşam.
Hiçbir zaman bitmez.
pazartesi ve salı günü kapitalizmin krizinin tartışılacağı okul. korkut boratav, taner timur, işaya üşür, metin culhaoğlu gibi değerli isimlerin katılıcağı kongrenin programı için:

http://sendika.org/yazi.php?yazi_no=20579
düşünmeyi öğreten ilim irfan yuvasıdır.
güncel Önemli Başlıklar