bugün

türkçede aynı kelimenin tekrarlanmasıyla oluşan tek anlamlı cümle.
bütün dünya dilleri arasında, aynı kelimenin art arda üç kere tekrarlanmasıyla oluşan tek anlamlı cümle.
(bkz: müdür bu buna konuş)
üç kere tekrar ile oluşan tek anlamlı cümle ününün uydurma olduğunu düşündüğüm cümle. hatta biraz düşünüp aksini gösterme yoluyla kendime kendi savımı ispatladım; şöyle ki:
"yüz yüz yüz".
müdürün otoritesinin sorgulandığı cümle. sesteş kelimelerin bir arada kullanılmasıyla oluşur.
(bkz: ne var)
(bkz: kulak cinlamasi) *
ilköğretim anılarım ve aidat toplama meraklısı versiyonları için (bkz: para para para)
bütün dünya dilleri arasında, aynı kelimenin art arda üç kere tekrarlanmasıyla oluşan, tek anlamlı cümle degildir. turkce unique bir dil oldugu icin digeri de turkcedir:

muş muş muş

sondaki "muş" ustten ayriliyor ama sonucta ayni kelime, ayri yaziliyor ve anlamli.
müdür müdür müdür müdür? şeklinde uzatılabilecek cümledir.
an itibari ile duyduğum lakin başlatma müdürüne diyesimin geldiği kelime.
tdk'ya göre ilk 'müdür' den sonra virgül ve son 'müdür' den sonra soru işareti konulmadığı için aynı kelimenin üç kere tekrarından başka anlamı olmayan fakat halk arasında, söylendiğinde 'vay babaanneyün kemüğüne' şaşkınlığını yarattıktan sonra bir kaç kere sağlaması yapılarak tekrar edilen, ve eşe dosta 'bak sana ne diyeceem' şeklinde lanse edilen cümledir.
miki miki miki
(sonda kelime "mi ki" yazılıyor ama olsun)

kim kim kim
(kim adında birine kim kim olduğunu sorarken)*

sayın sayın sayın
(emel sayın'a saymasını rica ederken)
bir kelime bir işlem yarışmasında yazılması halinde puan alıp almayacağı merakla beklenebilecek bir soru cümlesi.
anlamsız sorudur. sadece uyumlu olması dikkatleri çeker. ne demektir ki müdür müdür müdür embesil sorusu gibi.
mavisakal'ın çektir git albümünde böyle bir şarkı vardı: "bu müdür, müdür müdür, bu müdür, müdür müdür bilmem."
ilkokul zekasının örneği nadide bir espridir. eşsesli kelimeler bütününden oluşmuştur.
evet mudurdur diye cevaplanmasi gereken soru.
bunun dortlu versiyonuda mevcuttur.
sacma sacma sacma sacma
(bkz: gümüldürlü müdür gümüldür müdürü müdür)
(bkz: beni müdürünüze götürün)
(bkz: su gelir güldür güldür gelde yar beni güldür)

(bkz: bütün müdürler göttür)

tamamen serbest çağrışım.
bruce willis'in yavaş yavaş magie magie magie (bkz: mavi ay) derken takındığı "güzelsin ama yanlış yerlerdesin be anam" ifadesinin müdür magie için tekrarlanmış versiyonu.
aynaya bakıp söylendiğinde müdürünüzü karşınıza getirebilir. *
'yeni gelmiş yazar hoşgelmiştir' tarzı bi entry'nin mutlaka bir gün bulunacağı başlık.
mikrofondan ekonun çok yoğun olmasından kaynaklanan kelimenin üç aynı şekilde yankılanmasıdır.
(bkz: ses ses ses)
güncel Önemli Başlıklar