bugün

https://www.youtube.com/watch?v=Z4E1HGvyc8w çok güzel açıklamış.
Müşrikler derler ki: ''Biz atalarımızdan öyle öğrendik''

Allah ise uyarır:

2:170 Onlara, "ALLAH'ın indirdiğine uyun" dense, "Hayır, biz atalarımızın izlediği yolu izleriz" derler. Peki, ataları bir şey düşünemeyen ve doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı?!

7:28 Herhangi bir kötü şey işledikleri zaman, "Atalarımızı, ecdadımızı böyle yapar bulduk; ALLAH da bize öyle emretti" derler. De ki: "ALLAH kötü bir şeyi emretmez. ALLAH hakkında nasıl olur da bilmediklerinizi söylersiniz?"
Bu müşrikler size de tanıdık geldi mi?

(bkz: mezhepleri reddediyorum)

(bkz: hadisleri reddediyorum)
6:148 Ortak koşanlar, "ALLAH dilemeseydi, ne biz, ne atalarımız ortak koşmaz ve hiçbir şeyi de haram etmezdik" diyeceklerdir. Onlardan öncekiler de azabımızı tadıncaya kadar aynı şekilde yalanlamışlardı. De ki: "Yanınızda bize göstereceğiniz herhangi bir bilgi var mı? Siz ancak kuşkulu ve çelişkili rivayetlere (zanna) uyuyorsunuz ve siz sadece tahminde bulunuyorsunuz.

Zancı hadisçileri çok güzel deşifre etmiş Yüce ALLAH...
adam kafayı bozmuş ya. ata ile hz. muhammed i bir tutyor. hiç bir aklı selim hz muhammed i hz isa gibi yapmaz. hristiyanlık gibi. sahih hadislerde hz muhammed in söylediği hadisler -bi düşün- Allah izin vermese o sözleri söyleyebilir miydi. bak sahih diyorum uydurma değil. inatla sabahtan beri tırı vırı. milleti dinden çıkarıyor burda müşrik diyor. sen kimsin aq çomarı. bu kadar alim mal sen mi akıllısın.
bir ilahı kabul etmekle beraber en az bir veya birkaç ilahı daha kabul eden topluluk.
güncel Önemli Başlıklar