bugün

eskiden otobüslerin ön taraflarında yazan yazı. belki hala yazıyordur. gariptir, çünkü bir insanın savaş gazisi olduğunu anlamak güç. bir diğeri ise devletin yaptığı boktan jest. adamım eğer bir insan savaş gazisiyse altına arabasını versenize, neden hala otobüse bindiriyorsunuz.
vatanı için savaşmış yaralanmıştır. Bir koltukta onların hakkıdır. Çok görülmez.
fiziken yaralanmamış olanlar da gazi ünvanı alabilirler.
saçı sakalı ak üzerinde envai çeşit madalyonlardan birisi bulunan bir insan görüldüğünde alarma geçip yer verilmesini gerektiren durum. yer verilmesi bir zorunluluk haline getirmek mantıklıdır ama zaten çok az kaldı o mübareklerden kıymetini bilmek için daha kaliteli işler yapılabilir. o tabelalar da müzeye kaldırılmadan .
samimiyetsiz sözdür. şehit ve gazi oldun mu senden değersiz yok artık. gazeteler utanıp bir paragraf yer vermiyorlar, anmadan geçiyorlar. otobüste yerin olsa ne olur...
balkondan düşüp bacağını kırmış ve gazi numarası yapan hıyar amcalara yer vermeyiniz denmektedir. önce künye soracaksın hacı. adam ölmek üzere. ama gazi değil. dikilsin ayakta pezevenk. töbe allam ya.
ilginç bir ilandır. hiç görmedim ya da dikkat etmedim. sanmıyorum ki eli ayağı tutan bir gazi o değerli poponuzu size gazi olduğunu ifşa edip rahatsız etsin. dal yarak gibi tiplerin kendilerine yer vermelerine ihtiyaçları falan da yoktur yani. istese de istemese de sizin için kurşun yemiştir bu adamlar. saygı duymak lazım.
güncel Önemli Başlıklar