bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    yabancı dil sınavı olan lys-5'e hazırlananlara sözlük yazarlarının tavsiyeleridir.
    ... hugo barrett
  2. 2.
    Beklenen tavsiyelerdir.
    ... baltanin sapi
  3. 3.
    Sık çıkan vocabulary listesinin çıktısını alıp ezberleyin.

Dilfemden çalışmak gibi bir saçmalık yapmayın.

Grammar yapamıyorsanız kalın kalın kitaplardan çalışmak yerine özet bir konu anlatım kitabı alın.

Her gün mutlaka en az yarım saat okuma yapın,hiç bir şey anlamasanız bile okuyun.Okumanız bittikten sonra sık tekrar eden bilmediğiniz kelimelerin listesini çıkarın ve çalışın.

Kelime kartları ya da kelime defteri yapın,elinize kelime yazın,kelime uygulamaları indirin boş vaktinizde kelime ezberleyin.Son olarak haftada en az 2 deneme çözün.45'in altındaysanız çözümlü denemelerden alın.

Unutmayın ki sınavın büyük bir kısmı anlama ve yoruma dayalı.Sadece kelime bilerek,taktik ezberleyerek iş bitmiyor.Türkçe soruları gibi düşünün mesela.Çok kitap okuyanlar daha iyi yapıyor.Ben saçma sapan metin okumaktan sıkılıyorum derseniz ilginizi çeken bir kitabın ingilizcesini okuyun.Zamanla sizi ne kadar ilerlettiğini göreceksiniz.
    3 ... antarktik
  4. 4.
    kaplan marka yayınları alın çalışın. adamlar toefl gömüyor, lys 5 vız gelir trıs gider toefl'a hazırlanıp iyi bir seviyeye gelen adama.
    ... breaking bed