bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  merhabalar arkadaşlar, sözlükteki lys'ye girecek arkadaşlarımıza bir matematik öğretmeni olarak bu başlığın yararlı olacağını düşündüm. uzatmadan başlayayım; artık sınavlarınızın çok yaklaştığı bir zaman dilimindeyiz. bazılarımız yaz aylarından bu yana, bazılarımız ise okullar başladığından beri kendini bu sınava nitelikli bir şekilde hazırlamanın gayreti ve de çalışma temposu içerisinde oldular. son düzlük olarak tanımlayabileceğimiz bu günlerde, elimizden gelenin en iyisini yapmış olmanın huzuru ve de haklı gururu ile, şimdi de şöylece arkanıza yaslanarak bu başlığı okumanızı rica ediyorum…

  nitekim, sınava yönelik yapmış olduğumuz hazırlıklarımız kadar önemli olan bir konuda, yani sınavdan önceki bu zaman dilimini nasıl geçireceğiniz, aynı şekilde sınavdan hemen önce ve sınav esnasında nasıl hareket etmeniz gerektiği konularında oldukça işinize yarayacak teknik ve taktiklere de bu başlıkta değinmeye çalışacağım.

  malum sınava 1 hafta kadar kısa bir süre kaldı ve hepiniz heyecan içerisindesiniz. heyecanlanmayın efendim bu sizin hayatınızın sonu değil. ben şahsen 2. girişimde kazandım. geçen yıl mezun oldum ve bu yıl iş hayatında birinci senem bitti sayılır.hayatımdan da çok bir zaman kaybettiğimi düşünmüyorum o 1 senelik açık da her türlü kapanıyor zaten.

  şimdi gelelim verebileceğim tavsiyelere;

  1-) sınava gireceğiniz okulunuzu bir gidip görmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır. sınav günü zaman kazanırsınız.
  2-) kendinizi mutlu edecek şeyler yapabilirsiniz son günlerde. bu mutluluğun nasıl olması gerektiği kişiden kişiye göre değişir.
  3-) ufak doğa yürüyüşleri yapın, avm'lerden uzak durun.
  4-) aşırı yoğun çalışma temposunu bırakın.
  5-) son birkaç deneme çözebilirsiniz. ( süre sınırı koyarak )
  6-) tercihler ve alacağınız puan konusunda kafanızı meşgul etmeyin. sadece sınavınıza odaklanın.
  7-) uyku düzeniniz bozuksa uykunuzu düzene sokun efendim. çünkü sağlıklı uyku sizi sınav esnasında en az birkaç kat daha dinç yapar.

  sizin de verebileceğiniz tavsiyeleriniz veya sormak istedikleriniz varsa her zaman burdayım efendim. şimdiden başarılar diliyorum.
  12 -2 ... calvetor
 2. 2.
  Sınavı fazla takmamazlık yapmayın , ben her sene beles dersaneye gidecek kadar parlak bir öğrenciydim . asiri rahatliktan kaydırma yapinca öss den dusuk aldim kaydirma yapmis halim 350 olunca yine istedigim yere gittim *
  1 -1 ... busy doing nothing
 3. 3.
  vazgeç. üniversite okuma amacin iyi bir işe girip geleceğini garanti altina almaksa vazgeç. yapamayacagindan bahsetmiyorum, mina bile korsun. mühim olan bilgili robotlar yetistirmek değil bilgiyi yetistirmek olmalı üniversitelerde.
  1 ... yedi renkli not defteri
 4. 4.
  Sınavın ortasında acıkmamak için iyi kahvaltı yapın.
  ... sehnsucht
 5. 5.
  sınav gecesi uyuyamazsanız sınavda ne yaparım diye korkmayın. sınava girdiğinizde tam konsantrede olup tam performans göstereceğiniz için sınavda uykunuz gelmez.

  edit: ayvayı yediniz.
  -1 ... electrons love profiterole
 6. 6.
  lan lys'ye girecek çocuğun ne işi var sözlükte? otursun ders çalışsın hıyar. bir de tavsiyede bulunacakmışız. siktirin gidin lan burdan pis liseliler.

  sözlüğü bırakın, mat testi çözün. hemen, şimdi.
  4 -1 ... bana abi deme asuman
 7. 7.
  sıkıntı yok gençler. bu önemli bir sınav evet. ama hayatınızdan önemli değil. bu sınava çalıştın veya çalışmadın önemli değil. bir şeyler yolunda gitmemiş olabilir; hepimizin oldu. ama bu bütün hayatınızın çöpe gideceği anlamına gelmez. daha önünüzde uzun yıllar var. bu sınavın hayatınızı, psikolojinizi etkilemesine izin vermeyin. her şeyin telafisi vardır. telafisi var diye de defteri, kalemi fırlat demedik al geri onları * sonuç olumsuz olursa üzülmeyin, ailem ne der diye düşünmeyin. bu düşünceyle yanlış kararlar hiç vermeyin. aileniz için her şeyden önce siz gelirsiniz.
  atıp tuttuklarına bakmayın size bir şey olsa içleri yanar. çalışmanız için biraz baskı yapabilirler; doğaldır. kendinize dikkat edin. heyecan yapmayın. dediğim gibi hiçbir şey sizden ve ailenizden değerli değil. umarım hepinizin gönlüne göre olur hoşçakalın.
  5 ... reno9ugur
 8. 8.
  Asıl sınav bu değil, çok da şaapmayın.*

  Sınav sonucu ne olursa olsun hiçbir şey sizden kıymetli değil, üzülmeyin.
  1 ... the yobaz
 9. 9.
  Sınav anında çok dağılırsanız 5-10sn camdan dışarı bakın veya gözlerinizi kapatıp kendinizi dinlendirin. Sonra sınava devam.
  ... budamilolo
 10. 10.
  Kafein iÇeren şeylerden uzak durun. Dikkat dağınıklığına yol aÇar. Gün iÇerisinde ve özellikle yatmadan 1 saat önce papatya Çayı iÇin (poşet Çay değil) vücudunuzu rahatlatır ve rahat bir uyku Çekmenizi sağlar. En azından son tekrarlarımızı yaparken konsantrasyon problemi yaşamayalım.
  ... coffeequeen