bugün

incile yahudilerin soktuğu rezil iftira.
lut bir peygamber değildir bu bir... ikincisi de bu olay sodom ve gomorra olayı sonrası hayatını orada geçirmiş yani uzak yakın dindar diyemeyeceğiniz bir ortamda büyümüş kızları tarafından gerçekleştirilir bu iki.

moavlılar ve ammonlular ilerde vakti geldiğinde israil halkının düşmanı olup her zaman sorun yaratmış, savaşlar yapmış topluluklardır.
aslında bir nevi israilliler "bunların alayı ta o zamandan oruspu çocuğu" demiş ve kayda geçmiştir.
Lut aleyhisselama bu iftirayı yapanlar yahudilerdir.Binlar dinsiz kâfir yahudilerdir.
Allah, insanlara ensest ilişki kuran bir peygamber gönderir mi hiç?.Peygamberler tüm günahlardan muaftırlar
Bu konuyu açmanın bir faydası yok.Niye açtınız bu konuyu?
yalnız oradaki şarap anlayışı, keyif verici sarhoş edici alkol bazlı şarap değildi. şarap üzümden yapılan bir içikti.
yahudiler de soy kadından devam eder. söyleyeceklerim bu kadar.
Ensest var, pedofili var ve hatta ölen karınızla veda seksi yapabilirsiniz diye fetva var, dolayısıyla nekrofili var. iislam dini herkesi kucaklar demelerinin sebebini şimdi daha iyi anlıyor musunuz?
Zaten bu kitapsiz peygamberlere peygamber olduklarini kim soylemis, nerden bilmisler peygamber olduklarini? Bunlar dervis gibi insanlar bence. Belki bir adim otesidir. Kotuluk etmeyin birbirinize iyi davranin falan diyen öğütçü dedeler.
mısır ve kızıldeniz'in kuzeyindeki coğrafyada bu olay zaten sıklıkla yaşanırdı ama bir peygambere böyle bir olayı yüklemek büyük vebal olur diye düşünüyorum. evlatları sapkın olan çok peygamber var ama bu sapkınlıklara kendilerinin de iştirak ettiğine inanmam. etseler peygamber olmazlardı.
vay be kafalara bak.

din denilen olgu çok tehlikeli amq.
incil'de anlatılana göre soylarının devam etmesi için babalarıyla yatan iki kız.
bu soy devam ettirme merakı genelde erkeklerde olurdu. ilginç.

--spoiler--
"O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi.

Ertesi gün büyük kız küçüğüne, “Dün gece babamla yattım” dedi, “Bu gece de ona şarap içirelim.
Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat.” O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıyla yattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi.

Böylece Lut’un iki kızı da öz babalarından hamile kaldılar. Büyük kız bir erkek çocuk doğurdu, ona Moav adını verdi. Moav bugünkü Moavlılar’ın atasıdır.
Küçük kızın da bir oğlu oldu, adını Ben-Ammi koydu. O da bugünkü Ammonlular’ın atasıdır.
--spoiler--

https://incil.info/kitap/Yaratilis/19