bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Herhangi bir zazaya sen kürt müsün dediğinde adam küfrediyor bu minik beyinli kürtçükler hala zazaları kürt yapmaya çalışıyor amk ahaha.
    4 ... conta behcet
  2. 1.
    kazaklar ve azeriler türktür diyen türk gibidir.
    -5 ... rojavali
  3. 2.
    Kendini türk sanan kardeşim sende bir kürtsün genlerinde kürt geni var yıllar önce illaki anneannenin annesi anneannenin annesinin kocasından başka birisiyle sikişmiştir.
    -4 ... uhudda ok atan okcu
  4. 3.
    Tarihin her diliminde Güçlü ve nüfuzlu bir nüfusa sahip olan bu halk değil lurları zazaları şunları bunları,
    "en büyüğüz" diye geçinen türkleri bile yavaş yavaş kendi bünyesine katarak öğütmektedir. Bunu kimse inkar edemez.
    -2 ... graben
  5. 4.
    Bir zaza olarak kürdüm diyen zaza net maldır

Zaten bunlar da asimile olmuş zaza adam zazayım diyor zazaca konuş diyorsun kürtçe konuşuyor bak zazaca diyor sıktır amk bir kere zazaların çıkış yeri deylem yöresi(günümüz mazendaran ve gilan) burada 1 tane bile kürt yoktur

Lurlar da 8 milyonluk bir halk zend hanedanı kurucuları öyle 500.000 lik bir halk değil sayın kürtçüler öyle sizin söyleminizle asimile olmazlar.
    3 ... kama tarkan dondu
  6. 5.
    kazakların türk olduğunu bile iddia eder

mal

kürt ve zaza kardeştir.
    2 -1 ... timur cengiz hulagu
  7. 6.
    zazalar kürtleşmiş kürt akrabasıdır.bunu dememizde hiçbir sorun yok yani.

lurlarsa eskiden kürt sayılan ve biraz ayrışmış olan kürtlerdir.bunu dememizde de sorun yok.

her biji insanlık ve kendi milletim olmasından dolayı ırkçı olmayacak biçimde kürtlük.
    1 -4 ... ihsansan
  8. 7.
    Zazaların hepsi kürtleşmemiştir benim peder de zaza dede de zaza bir kere bile kürdüm demedi amk

Siz kime kimin kökenini öğretiyorsunuz be ibneler yeri gelince asimile edildik türkiye söyle yaptı dersiniz sonra zazalar kürt aynı şeyi yapıyorsun işte

Zazalar kürt değildir ve kürtlesmemiştir.
    2 ... kama tarkan dondu