1. 1.
  beatles ın ''sths peppers lonely hearts club band'' adlı albümündeki şarkılarından.
  1 -2 ... pink floyd
 2. 2.
  (bkz: lsd)
  4 -1 ... veritaserum
 3. 3.
  bir the beatles sarkısıdır.sanildiginin aksine john lennon bunu lsd yi kastederek degil oğlunun yapmiş olduğu resimden esinlenerek yazmiştır.
  4 ... berlinlondraamsterdam
 4. 4.
  lsd nin başharfleriyle yapılmış bir akrostiştir aslında. asit kafasında yazılmıştır sanırım.
  3 ... mediumbashar
 5. 5.
  akşamın bir vakti çalma listesinde kendisini göstererek insanı cezbedebilen the beatles şarkısıdır.

  girişi ile bir artçı şok etkisi başlıyor bünyede. derken birkaç saniye içinde sözler gelmekte gecikmiyor ve sakin sakin "picture yourself in a boat on..." diyerek etki altına almaya devam ediyor insanı. "a girl with kaleidoscope eyes" kısmında adrenalin biraz tırmanıyor ve insan "heh işte patlama noktası" derken gene aynı sakin tempoda devam ediyor şarkı. sonra asıl patlama kısmı daha fazla bekletmiyor dinleyiciyi "lucy in the sky with diamonds, lucy in the sky with diamonds..." sonra gene şarkı aynı durağan temposuna dönerek o uyuşuk ruh haline sokuyor sizi.

  türünün örneği olan diğer şarkıların aksine kontrolsüz bir enerji yüklemesi yok, son derece kontrollü ve işin ehli şekilde enerjiyi enjekte ediyor bünyeye. güzel ya, insana nefes aldığına şükür ettirecek kadar hem de...
  4 -1 ... poisonx
 6. 6.
  kimi iddialara göre lsdnin harflerini kullanma amacıyla yazılmış olan; ancak sanılanın aksine oğlunun arkadaşının * * yaptığı bir resimden ilham alınarak yazılan müthiş john lennon parçasıdır.
  1 ... berfumm
 7. 7.
  animasyon formatında insanı alıp götüren rengarenk bir klibi olan güzel bir the beatles şarkısıdır.
  ... usualsuspects
 8. 8.
  1974 yılında doğu afrika’da etyopya’nın hadar bölgesinde bulunan yaklaşık dört milyon yıl yaşındaki 105 cm boyundaki australopithecus afarensis fosilinin isim babasıda denilebilir bu şarkı için. bulunan fosil bir yetişkin bir dişinin fosilidir ve adı lucy olmuştur.
  ... oasisdeki liam
 9. 9.
  paul mccartney'in gizliden coştuğu şarkı. John lennon'un yaratısıdır tamam da o bas ve vokallerle aslında mccartney de çok şey koymuştur. lovely rita'nın girişindeki "aaah" şeklindeki tiz vokali bu şarkıda sürekli ve daha uzunca yapmıştır. ayrıca lovely rita'nın kardeşidir bu şarkı sanki.
  ... milestraume
 10. 10.
  lsd alıp söylendiğinden çok garip olan şarkıdır. insanı cezbeder bu ne lan diyemeden etkisinde kalırsınız.
  ... antiquarian