1. 1.
  2001 yapımı julio medem'in yazıp yönettiği,Paz Vega'nın tutkulu aşık lucia rolüyle ve sevgilisinin tek gecelik aşkı elena'nın adadaki pansiyonuyla işte bunu istiyorum dediğim filmdi. Yıllar evvel izlemiş, pek sevmiştim. Dün gece Business Channelda rastlayınca gecenin bir yarısı, yine izledim. reklamlarla yapılan sansürleri saymazsak ki sayalım çok gereksizdi, gece yattığımda gözlerimde yaşlarla, bir adaya gidip parmaklarımın arasından dökülen kumları izlemeyi, şarabımı alıp, ayın şavkını seyretmeyi hayal ettim. gelelim kısaca konuya, bir garson olan lucia, yazar lorenzoyla tanışır ve aralarında tutkuyla karışık bir bağ oluşur. lorenzonun bir adada bir gecelik beraberliğinden kızı olduğunu öğrenmesi ve onu bulma telaşı, luna adlı küçük kızın ölmesi, anne elenanın o adaya gidip pansiyon işletmesi, çocuk bakıcısı belen'in üvey babası carlos'un pansiyonda yaşamaya başlaması, lorenzonun öldüğünü sanan lucia'nın adaya gitmesiyle bu birbirinden bağımsız ama bir şekilde ilişkili insanların adada buluşmasıydı film. muhteşem ışık oyunları, artık ağlayamıyorum diyen elena'nın lorenzoya sarılıp ağlaması, * güzel belen'in üvey babasına aşkı... izleyin yani. business channel yine tekrar yapar diye düşünüyorum.
  1 ... lenada
 2. 2.
  ispanyol-Fransız ortak yapımı, erotik-dram tadında seyir zevki üst noktalarda bir Julio Medem filmi.Lucia rolündeki hatun kişi 'Paz Vega' adeta döktürür filmde, hem oyunculuğunu hem de güzelliğini izlemeye doyum olmaz , ada-ayışığı kombinasyonlu sahneler özellikle izlenmelidir ve görüntü yönetmeni Kiko de la Rica tebrik edilmelidir.Sonuç olarak filmin zihnimde yarattığı en büyük tesir, o adada 'Lucia' ile yaşama arzusudur.
  ... nickless cage
 3. 3.
  paz vega'nın içi dışı birmiş bunu öğrendik film sayesinde.

  filmde söz konusu sahnelerin olduğunu bilmeden izlemiş biri olarak film beğendim mi? evet, baya baya güzel bir film. sadece paz vega için izlenilmemesi gerekir.
  ... kosan penguen