1. 39.
  Bunun neden ohalin belirsiz bir süre için uzatılması gerektiğinin telkin edildiği ortamda ve bu tonda gündem yapıldığını sorgulamayı bir kenara bırakıyorum.

  Ulusal kurtuluş savaşının temel tezi mondros imzalandığı sırada henüz işgale uğramamış ve nüfusunun neredeyse tamamı türk olan yerlerde türk egemenliğinin sağlanmasının türklerin hakkı olduğuydu.

  Bu şartlarda siz anadoludan ingilizlerin desteğinde savaşan yunanlıları son bir güçle puskurtup anadoludan çıkarmışken osmanlının hakkı olan toprak parçasının da peşine dustugunuzde mantıken kendinizle celismis oluyorsunuz.
  2 ... sassanach
 2. 37.
  yossi kohen'in talimatıyla olması muhtemel hadise.
  -1 ... gobek adim recepp
 3. 36.
  https://www.youtube.com/watch?v=nL8FfMTmkoQ+
  ... hippopotomonstrosesquipedalian
 4. 35.
  daha bir kaç saat önce ".....lozandaaaaaaa 12 adaları istemeyen zihniyeeeeeeeet....." diye cak cak öten yobaz kuşları önlerine akp döneminde yunanlılara hediye edilen 16 ada konunca birdenbire sessizleşiverdiler..

  özledik sizi canlar!! gelip de bir iki kelam ediverseniz?? mesela şu çeşme körfezinin tam çıkışındaki bulamaç adasını yunanlılara ne karşılığında verdiğinizi bir anlatsanız??

  ya da kardak'ta canını masaya sürüp o adaları geri alan deniz subaylarımızı kaç sene hapiste süründürdüğünüzü bir anlatsanız.. o subayları mahküm edecek yalancı tanıkları pkk'dan nasıl sağladığınızı anlatsanız...

  herhalde türk topraklarını yunanlılara hediye ettikten ve türk subayının hayatını kaydırdıktan sonra toplu halde bir umre yapmişsınızdır.. işin doğrusu arabın tanrısı size, siz de arabın tanrısına çok yakışıyorsunuz..
  1 -1 ... arbutus unedo
 5. 34.
  yukarıdaki entaride "akp döneminde 16 ada yunanistan a hediye edildi" diye yazmıştım.. yobaz arkadaşlar cevap vermişler:

  "........ulusal kanal goygoyu o. amman sakın ciddiye almayın.. yalan o yalan..."

  kaptırılan adaların bazılarının uydu fotografı şu gazete haberinden görülebilir:

  http://www.sozcu.com.tr/2...du-haberin-var-mi-573827/

  özellikle bulamaç, eşek ve kalimnos adaları çeşme körfezinin tam girişini tıkıyorlar ve ulusal güvenliğimiz için büyük bir tehdit oluşturuyorlar. yunanistan "karasularımı türkiye'ye kapattım" dese gemilerimiz çeşme körfezine ne girebilir, ne çıkabilir..

  her neyse.. rizeli dünya liderimiz bir "eyyyyyyy yunanistannnn" diye bağırır, yunanlılar apar topar kaçarlar.. aynı birilerinin süleymanşah türbesiyle götün götün kaçtığı gibi..
  3 ... arbutus unedo
 6. 33.
  2001-2016 arasında yunanistan'a bir sürü ada kaptırmış olan zihniyetin cumhuriyetin 12 adalar siyasetini eleştirmeye hakkı yoktur..

  1940'lara kadar türkiye'nin doğru düzgün donanması yoktu... dolayısıyla 12 adaları alsa bile savunamazdı..

  bugünkü türkiye'nin ise gayet modern bir donanması var. ama yobazların iktidarda olduğu son 15 yıl içinde ege'de yunanlılara bir sürü ada kaptırdı..

  ben eminim ki yunanlılar reco-feto koalisyonunun türkiye cumhuriyetinin deniz kuvvetlerini çökertmesinden cesaret aldı. nitekim yunanlıları kardak'tan atan bir sürü deniz subayı reco-feto döneminde hapse atıldı..

  işin doğrusu, 12 ada yobazın umrunda değil.. tek maksatları cumhuriyet yönetimini karalamak..
  5 ... arbutus unedo
 7. 32.
  akp hükümetinin yunan'a kaptırdığı 16 adanın hesabını veremeyen zihniyet gibi değildir.

  bakın "tsk cevabını vermişti" diyor ama söz konusu başlıkta tsk'nın cevabı filan yok. neymiş tsk'nın cevabı?

  dikkat edin "lozan'da 12 ada konusunda ayak direyip, anlaşmayı imzalamasaydık ne yapmamız icap ederdi?" sorusuna hala cevap veremiyorlar.
  1 ... rumeli71
 8. 31.
  lozanda 12 adaları istemeyen zihniyet
  Tam olarak budur.
  ... ismini vermek istemeyen hakan
 9. 30.
  (bkz: 16 ada yunanistan a geçti iddiası) cevap verilmiş. bu tür ulusal kanal haberlerini ciddiye almak sizin işiniz. tsk da cevabını vermişti zaten.

  zeytinyağı gibi mübarekler.
  -2 ... hippopotomonstrosesquipedalian
 10. 29.
  araya koca 1. dünya savaşı girmiş, hukuken osmanlı'ya ait olan kıyamet kadar toprak kaybedilmiş, onca destekledikleri vahdettin'in hükümeti sevr'de hem onları, hem de çok daha fazlasını teslim etmeyi kabul etmiş bunlar hala "hukuken güvence altına alınmış" diyorlar!...

  lan ne hukuku? kim kime "hukuk gereğidir" diye toprak verir? gücün varsa alırsın, yoksa alamazsın...

  sen onu bunu bırak da arkasında koca imparatorluk olan abdülhamit'in topraklarımızı savunmak için yeteri gayret göstermemesini hoş görürken, son ordumuzla hiç değilse anadolu'yu kurtarabilenlerin zaten elimizde olmayan toprakları geri alamamasını neden hoş görmediğini izah et.

  olmuşken, lozan'da 12 ada konusunda ayak direyip, anlaşmayı imzalamadığımız taktirde ne yapmamız icap edeceğini yaz da öğrenelim. buyur, bekliyorum.

  sonra? abdülhamit'in devrilmesi, mason komploları filan... geçeceksin onları. ilgili bir başlık açıp, diyeceklerini de, yanıtını al... neden bu saçmalıklara ilgisiz bir başlık altında yanıt vereyim?
  2 ... rumeli71