1. 1.
  açıklanmadığı sürece bilinemeyecek maddelerdir. tahmin yürütebiliriz ama. petrol ve maden mesela.
  - abdülhamit'in petrol haritası...
  - neden türkiye'de petrol bulunamıyor...
  - yeraltı madenleri...

  bağlantıyı kurana yüz bin lira veriyorum. *
  http://www.internethaber.com/abdulhamidin-petrol-haritasi--171427h.htm
  4 -9 ... alcapon
  #9074670 :)
 2. 2.
  onlarca yıl geçmiş bir tane tarihçinin bulamadıklarıdır. bazı hastalıklı beyinler var olduklarını iddia ediyorlar. buna inanmak isteyen aynı hastalıklı beyinler de bol bol var ülkemizde. nasılsa ucu atatürk'e dokunuyor mına koyim. klavye başında abuk subuk şeyler yazcağağına git araştır o zaman kardeşim.

  inanmak istediğin şeye inanma. araştır, gerçeği bul!
  2 -6 ... cany13
  #9074691 :)
 3. 3.
  açıklanmadığı sürece bilinemeyecek maddelerdir. manyak mısın lan! devlet açıklamadığı sürece tarihçi nasıl bulacak bu gizli maddeleri? ayrıca bulsa bile açıkladığı an devlet sırrını ifşa etmekten adamın anasını sikerler kamil!
  heralde var mıdır acaba diyeceğiz. devlet açıklamadı böyle bir sırrı henüz. bu tip antlaşmalar genellikle 99 ya da 100 yıllık yapılır. lozan antlaşmasının üzerinden 100 yıl geçmeden emin olmamak gerekir.
  3 -3 ... alcapon
  #9074748 :)
 4. 4.
  ingiltere nin tüm lozan arşivlerinde, istihbarat ve hindistan arşivi dahil, türk akademisyenleri araştırma yapmış ve gizli madde bulunamamıştır.
  bulunan tek şey
  türk delegasyanunda ingiliz casusu
  tbmm de ingiliz casusu.
  4 -1 ... turkpence
  #9085836 :)
 5. 5.
  Yoktur.

  ingiltere'de (ya da doğrusunu söyleyelim, birleşik krallıkta) 49 yıllık sırlar açıklanır. Orada ergenekon yok ya, ondan yok işte. Neyse Lozan'ın imzasının üzerinden 87 yıl geçmiş. gizli bir şey olsa açıklanırdı. rahat olun, bizim sülalemiz rahat.
  2 -3 ... naciye naciye cilveli naciye
  #9141717 :)
 6. 6.
  türk erkekleri ve rus kızları arasındaki gizli bağdır. bunların sabah akşam seks yapması şeklinde bir karar alınmıştır. çaktırmadan uygulanıyor işte.

  angarya işler aq. tüm dert bitti lozanın gizli maddeleri kaldı.

  (bkz: türklerin komplo teorisi düşkünlüğü)
  3 -1 ... grillo
  #9141733 :)
 7. 7.
  gizli maddeye gerek yoktur. "hilafet kaldırılacak ve laik cumhuriyet kurulacak" vaadi karşısında, önce italyanlar, sonra fransızlar, sonra da ingilizler, yunanlılar'a desteği kesmiş ve türkler'le anlaşma masasına oturmuştur. madam berthe gaulis'in lozan'a ilişkinin anılarında, konferans öncesinde, türk hükümetinin fransız hükümetine kendisi aracılığıyla nasıl bir mesaj ilettiğinin ayrıntıları vardır. muhtemelen benzer görüş alışverişi ingiltere ve italya ile de olmuştur.

  her şeyi gizemli hale getirmeye nasıl da bayılıyorsunuz. halbuki her şey apaçıktır..
  1 -5 ... tahin ile pekmez
  #9141785 :)
 8. 8.
  bu anlaşmada öngörülen ve fakat unutturulan çok önemli bir madde;

  - musul ve kerkük terkedilecek fakat türkiye garantör devlet olacaktır. ırak ın toprak bütünlüğünün bozulması halinde türkiye musul ve kerkük teki soydaşlarını korumak amacıyla müdahale hakkına sahip olacaktır.
  3 ... abaninaltindakisopa
  #9141822 :)
 9. 9.
  Bir varsayıma göre R. Tayyip Erdoğanın Hedef 2023 demesinin nedeni imiş.
  2 ... bi bakip cikicam
  #11999408 :)
 10. 10.
  bir rivayete göre 75, diğer bir rivayete göre 100 sene ingiltere himayesinde kalmayı kabul ettiğimiz söylenir durur yıllardır. nedeni de; ingiliz destekli yunan ordusunu yensek de bu maddeyi kabul etmezsek milii mücadele sürecinde hiç fiili olarak savaşmadığımız ingiliz ordusuyla da savaşmamız gerekeceğinden ikinci bir büyük savaşı kaldıramayacak olan ülkemizin başka seçeneğinin kalmamasıdır. birinci dünya harbinde de yenilmiştik sonuç olarak.

  "aslında yıllardır siyasilerimiz hain der dururuz, acaba yapbozun eksik parçası bu muydu? " sorusu akıllara gelmiyor değil.
  3 ... entry metni girilmelidir
  #15683004 :)