bugün

richard'ın mehmet öz'ü dinleyip bol bol ceviziydi, fındığıydı bu tarz şeyler yiyerek genç kalması sonucunda ortaya atılan iddiadır.
locke dan meşaleyi isterken "ateşini yolla bana" dediğini duydum sanki geçen bölüm. olabilir. * *
hakan peker'de sonsuz yaşında, richard'da.
neden olmasındır.
* görsel * görsel

su iki insani birbirine benzetebilecek kadar goz problemi olan kisilerin zihninde olusan soru.

richard intihar etse yeridir lan. *
lost'un 5.sezonunun 11.bölümünün bitimine 18 dakika 32 saniye kala malum kişinin hey locke versene borç şarkısını söylemesiyle sonuclanacak soru.
nerden mi biliyorum.ben damon lindelof'um olm.
abrams'ın claire bennet'i adaya gönderip richard'a kan bağışı yaptığı bölümün üzerine kola dökmesiyle böyle çelişkilere yol açan durum. tabi siz o senaryoyu okumadınız, yazık.
geceleri uykusuz kalmama neden olan, içten içe kendimi tüketmeme ve "nasıl lan bu? na-nassıl yani?" diye hayrete düşüren, kendime defalarca sorduğum soru. lost'un bir başka cevaplanmayı bekleyen sorusudur aynı zamanda

yazım spoiler içermektedir. izlememiş olanlar okuyup sonra "yha sen ne pishliksin yhaa ben dha izlememishtm bilee!" demesinler, birde onlarla uğraşamam zaten yeteri kadar muzdaribim bu sorundan dolayı.

şimdi efendim, lost izleyenler bilirler. dizide richard denen eleman diziye katıldığından beri, gerek flashback, gerekse back to future'larda (mazur görün çok moralim bozuk bu durumdan dolayı) her daim aynı cilde, aynı yaşa, aynı karizmaya sahip. bu heriften iyice kıl kapmaya başladım. hadi cildinin tazeliğini filan da geçtim, adamda gram göbek yok. bildiğin taş!

zaten daha ilk bölümlerde anlamalıydım.. gözüne sürme filan çekmiş bi dolanmalar, bi kendini lider sanmalar, bi artistlikler, herkese emirler yağdırmalar filan.. tüm bu gıcık kapma sebeplerinin üstüne tuz biber atar gibi birde, sonsuza dek genç kalmanın formülünü bulmuş ama kimseye söylemediği için artık iyice beni zıvanadan çıkartmıştır. ne pis bir herifmişsin sen arkadaş! yüzünde bir çizgi bile yok. daha fındık kadar bir bebekken ziyaretine gittiğin john locke'un bile yaşı kemale erdi, adam andropoza girdi sen ise hala aynı tas aynı hamam! haksızlık ama bu..

işte tam bu düşüncelerle tıkandığım noktada aklıma saçmasapan bir teori geldi. yoksa bu bizim richard sandığımız herif, yine yaşlanmama lüksüne sahip nadide celebritymiz hakan peker miydi? bildiğiniz gibi hakan peker de hala taş gibi dolanarak insanlara bu işin sırrını söylememesi ile meşhur.

gelecek bölümlerde artık damon lindelof ve carlton cuse'dan resmi bir açıklama bekliyorum. richard'a estetik müdahaleler filan mı yapıldı adada? yoksa bir şeyler filan mı içiyor? ne içiyorsa aynısından bende istiyorum. ayıp oluyor ama.. hep bana rabbena olmaz öyle.

bana bak richard adam ol.. herkesi kandırabilirsin ama beni asla. yumuşak huylu olabilirim lakin uysal koyun değilim.