bugün

sana verdiğim yıllara yazıklar olsun denilesi durumdur.
(bkz: şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler)
tıp fakültesini 6 yıl da bitiren öğrenciyle aynı kefeye düşmektir.
(bkz: adam bölücü beyler)
lost finali beğenmeyen izleyicilerin düşüncesidir.

katılmıyorum buna ben, evet birçok bölümde ben de az küfür etmedim senarstlere, dizinin bunca zaman uzatılmasının en büyük sebebi de popüleriteyi sürdürüp rand sağlamaktan başka birşey değildir. ama bunlara rağmen, yani senaristlerin popüleriteye kapılıp daha fazla izleyici çekebilmek düşündürmek için onca soru sormasına finale kadar da "adam gibi" toparlamayamamasına karşın geçen 6 yılı (ki ben 3. sezondan itibaren takip ediyorum ben yaklaşık 4 yıl harcadım lost için) "heba edilmiş" olarak görmüyorum.

bir de işin şu böyotu var ki senaristler ne kadar cevap verirse versinler hep akılda soru kalacak. dolayısıyla herkesi memnun eden bir final olması imkansızdı zaten. şu da bir gerçek ki dizi insan tepkileri üserine kurulu. ne var ki dizinin üstüne genel konusu üstüne kurulu olmasa da dharma ile ilgili daha fazla bilgi almayı ben de isterdim mesela...
(bkz: size müstehaktır)
(bkz: lost bağımlısı güruh)
lost dizisini izleyen herkes lost oldu.
(bkz: milyonlarca insanı aynı anda g*t etmek)
yapımcıların cebine milyonlarca dolar olarak girmiştir. ne de olsa;

(bkz: vakit nakittir)* *
lostun finalini izleyen ve daha önceki bütün sezonlara vakıf kişilerin kurduğu hayıflanma cümlesidir.
6 yıldan sonra biten bir ilişkinin ardından, eski kız arkadaşım gibi bir şey olsa gerek..
alt tarafı bir dizi yani, tamam iyiymiş, güzelmiş, sürüklemiş, mest etmiş ama alt tarafı bir dizi, 6 sene sürmüş daha ne olsun,
torunlarınıza kadar devam etmesini beklemiyordunuz herhalde..
hem seneler neden heba olsun, sanki o sene içinde sadece lost için mi bir şeyler yaptınız, zaten bir sezonu bir haftada izlemediniz mi..
(bkz: helal olsun)