bugün

sözlükte diyorsanız eksi reel hayatta diyorsanız tokattır.

efendim nedir bu lost çılgınlığı bilmiyorum. yani lost izlemedim izlemiyorum izlemeyeceğim denildiği vakit neden insanlar sanki cocuklarına küfür etmisinizde onu korumaya calısıyorlarmıs gibi size saldırırlar ve ''ne terbiyesiz sus sen sus sus sus lost izlemiyormus sus sus'' diye tepkiler verir yahu.

bu diziden para falan mı alıyorsunuz siz? yahut bu dizide mi oynuyorsunuz? bir cıkar ilişkisi gibi bir şey mi var? neden izlemediğini söyleyen kişielre ''böcek'' gibi davranıyorsunuz ve ''senden bir bok olmaz'' bakısları atıyorsunuz nedir buna sebep?

şimdi ben bunu yazdım ekle diyeceğim ve 10 dakika sonra en anlaşılamamış entry'lerimin arasındaki yerini büyük bir gururla alacak bundan adım gibi eminim cünkü bu daha once basıma geldi. üstelik 4 farklı sozlükte geldi.

izlemediğimi belirten bir entry yazdıktan 10 dakika sonra o entry muhakkak en begenilmeyenlerime girdi. 4 sozlükten bahsediyorum!!

kesin bu insanlar örgüt gibi bir şey ve lost izlemeyenleri lanetleyip eksiliyorlar. masonik bir hareket gibi...
+abi lost'un son bölümünü izledin mi ya? çok ekşın vardı...
-yok abi, ben daha hiç izlemedim lost dizisini...
+pis gerici, bağnaz...*
" Lost izlemiyorsun bari Prison Break izle , Heroes izle, How I Met Your Mother izle, Chuck izle de vizyonun genişlesin biraz kardeşim " gibi tepkilerdir.**
(bkz: hayatında hiç lost izlememiş insan olmak)
+ben hic lost izlemedim..
-yuh amk nasıl yasıyorsun lan sen?
+ama cok iyi karate bilirim!!
-tamam abi bir şey demedik kızma..
sakın başlama o zaman kovulursun. benden sakın isteme vermem. kulaklarımı çınlatmanı ve bazı kısımlarda anneminkileri de çınlatmanı istemiyorum.
(bkz: lost izlemeyen giremez)
lost izlemeyen insanın, farzımuhal benim izlemediğimi söylediğimizde alacağımız tepkilerdir.

efendim yıllardır * bir lost çılgınlığı almış başını gitmekte. bir garip sayı silsilesi falan filan, uçaklar düşüyor, adalar modalar derken bir bakıyorum ki etrafımda lost izlemeyen insan kalmamış. herkes deli gibi lost'tan, özellikle de sawyer denen şahıstan bahsediyor.

ya arkadaş ne oluyoruz demeye kalmadan, itip kakmalar başlıyor, böyle bir hakir görmeler falan. bir de böyle 3-5 kişi bir araya geldikleri zaman, hepsi lost izliyorsa esas muhabbeti o zaman gör sen. efendim kendini uzaylı mı hissedersin, şeffaf falan mıyım diye sağa sola mı dokunursun orası sana kalmış bir iş. siliksin arkadaşım, eziksin, bir halt bilmeyen kara cahilin tekisin.

neden?

çünkü lost izlemiyorsun.

hadi ya!
yerim be sizin o tost kıvamında lostunuzu. siz manyak gibi kurmaca bir şeyin peşinden sürü psikolojisi ile sürüklenip, gözlerinizi o salak şeyden * dakika ayırmayıp, her şeyi unuturken mal olmuyorsunuz da ben oluyorum öyle mi?

izle arkadaşım, bana ne yani. zerre bağlamaz kimin ne izlediği beni. ama kimin ne izlemediği de seni bağlamasın bir zahmet. bütün dünya izliyor olabilir, hatta öyle mükemmel bir yapımdır ki; mesela ben de izlesem belki çok beğenecek kıvama geleceğimdir ama böyle tipleri gördükçe, insanın merak edip izleyesi varsa bile kaçıyor yemin ederim.

hayır bu tipler lost izlemeyen insanı gördüklerinde ilk bu tepkileri verip ardından da dizi öyle güzel böyle şahane mutlaka izle deyip başlıyorlar ya anlatmaya. film orada kopuyor bende. bu saatten sonra izler miyim ben onu be!

saçma salak şeylerin peşinde koşan acayip bir güruh olduk ya, haydi bakalım hayırlısı!
-lost izlemedim hiç, ama prison break izlerim.
+belli.
-???
Prison break efsanesinde hayatla bağları kopartıp gecelerini sabahlarını pc ile kurduğum üç boyutlu halüsülasyon dünyasında heba etmiş biri olarak lost'u izlemeyi ısrarla reddettiğimden aldığım tepkidir. Nasıl izlemezsin abi? here is the main question..

sözlük prison yılları.. öğrenciyim çorbanın makaranın fiks olduğu kışın sobayı bi kere doldurup bütün gece ne kadar ısıtırsa termametreli zamanlar. bir elimde cips, diğer elim boşta, kola apış aramda başlıyorum, ne menem şeydir ki bu 3 erkek bir yatağın içine halvet pozisyonunda prison alıp break üflüyorlardı. season 1 episode 1... here is cominggggggg....

zigana34: ohaaaa, hasiktirrr (10 dk sonra)
zigana34: insanmısın olum sen (15 dk sonra)
zigana34: manyak bişi lan bu, du episode 2 yapayım

Derkeeen, şunu tespit ettim ki her bölümün ilk 5 dakikası kesinlikle bir ohaaaaa çektirip bölüm sonunda hasiktir çektiren next episode piliiiiz dizisiyle cebelleşiyordum. e akrebe yelkovana omuz atmaya gerenk yok mübarek akıyor, akıyor akmasına da ikinci büyük zeka isteyen tespitimi yapıp egomda tavan yapıyorum bu arada. prison izlerken vakit nasıl geçiyor anlamıyordum.. üç adet film izlenebilecek vakitler geceleri prisonla sevişip break'te duş aldığım vakitler haline gelmişti. pek tabiki patota marka cips aynı elimdeydi colayı apış aramdan hala eksik etmiyordum...

ez cümle sözlük hayatımda hiçbirsey değişmedi, büyük zeka ve senaryo dehası barındıran diziden hiçbirşey de öğrenmedim. haa diyosan ki kardeşim izlerken aldığın haz neydi.. eywallah derim lakin okuyamadığım kitaplara, izleyemediğim başka filmlere yanarken de pek keyifli olmuyor. bir dizi bilmem kaç bölüm konu sürekli değişse de çerçevesi belli bir şeyi bütün gün işte anası ağlayıp akşam odasına tıkanıp izlicek insan yaşamasın zaten. yada h.sonunu bütün gün aynı adamları ekranda izlemek ne kadar rasyonel. eveet sözlerimi burada noktalarken hepinizi bu konu hakkında birkaç dakika düşünmeye ve artı oy vermeye davet ediyorum.* **
abi lostu izliyormusun?
sen tatar ramazanı izliyormusun?
hımmm tamam abi...

derim ben ona. *
-lost izlemedim
-doğrudur. niye durup dururken böyle birşey söyleme gereği hissettin?
-!?
+ ayyih sawyer çok yakışıklııı
- sawyer ? o kim be
+ var ya lost ta yaa
- lost !?
+ dizii ? oha bilmiyo musun.
- yoo
+ oof çok banelsin..
- hımm izleyen entel oluyor galiba
+ hayırda yani, herkez izliyor.
- çinde 500 milyon kişi her gün çiğ balık yiyor, sen neden zeytin yiyorsun?
+ ne alaka şimdi bununla
- 500 milyon az bi rakam mı? türkiye'ye göre "bir kaç" herkesdir 500 milyon kişi. evet bu arada herkez değil, herkesdir o. herkez her defasında anlamında kullanır. kez, defa.
+ haımmm
- forrest gump, pulp fiction, fight club, chaplin. bunlar tanıdık geliyor mu bi yerden?
+ ay dizi mi ki !?
- hayır. klasikleşmiş filmlerdir. bir the godfather gibi mesela.
+ haaımm
- tolstoy, dostoyevski, henry james, hardy, turgenyev peki bunlar tanıdık geldi mi?
+ futbolcu galiba. hardy şey ama şarkı o madonnanın dime?
- hayır. bunlardan dünyaca ünlü yazarlardır. kitapları klasik olarak bilinir. turgenyev mesela, dostoyevskinin en kıl olduğu heriftir. bir tolstoy kadar sevememiş onu hiç.
+ hımm jackte sawyer ı sevemedi hiç yaa uff =(
- ne yazık.. jack i de bilmiyorum bak. ne kadar banâlim. evet banel değil, banâl.
+ se-le-naa naa nanaa sen güneş ben ay, annemde üzülüyor!
- aha gitti kız
bir adet arkadaş: abi çok bomba film ya sen de izliyor musun lost'u
engereksiz: lost izlemiyorum ben ya
baa: olm o zaman seni afaroz etmek lazım insanlıktan. ne biçim hayatsın lan sen öyle.
engereksiz: (din gibi olmuş aq dizisi şuraya bak. herkes bi misyoner tadında)
vodafone reklamında ki çocuk çağırılır sesiz fakat derinden bir yuh çektirilir!

(bkz: yuh)

edit: bu lost izlemeyene verilen tepki gibi oldu!
(bkz: yuh allah belanı versin senin be)
+ lost izliyor musun?
- hayır hiç izlemedim...
+ of a.q. yaa bi teorim vardı olm. lan hemen izleyen birini bulup anlatmam lazım. offf lan git kapan eve 1 hafta izle hepsini bak ne anlatcam sana, hade len!
- demek hiç lost izlemedin ha.
- yok abi.
- o zaman kate i de tanımıyosun sen.
- tanımam abi.
- adanın en güzel kızı olm, kim daha karizmaysa ona veriyo.
- gidelim abi.
- nereye lan?
- lost a.
- allah belanı...

(bkz: lost izlememiş bir insan düşünememek)
(bkz: bir insan modelleme aracı olarak lost)
izlemeden önce her aldığımda bir anlam veremediğim garipsediğim tepkiler. şimdi ben mi veriyorum bu tepkiyi ne?
(bkz: neler kaçırdığını bilemezsin)
- lost izlemedim.
+ ben de izlemedim.
- kanka lost u gördün mü?
+ yok kanka o ne ki ya?
- hadi canım yeme beni *
+ yok lan valla görmedim
- yok yok atıyorsun sen:)
lost izlemeyi marifet sananların verdiği tepki. * **
- abi lost izliyormusun ?
+ yok herkesin izlediği diziyi izlemem ben ( sanki ellenmiş kızı gelin olarak alıyorsun )
- hmm iyiymiş ne izliyorsun peki ? SeLeNa mı ?
+ ... ( içden geçen çeşitli küfürler )
- ... ( ehi lafı soktum tepkisi )
başıma birşey gelmicekse lost izlemedim.
+ lost ta kaçıncı sezondasın?
- şeyy, bn izlemedim hiç.
+ izlemedinmi! yuh nası adamsın sen. allah belanı versin!git geber daha iyi.