1. 1.
    (bkz: sözlük yazarlarıyla röportaj) projesinin dördüncü ayağı. Kendisiyle keyifli bir röportaj yaptık.

öncelikle hoşgeldin. sorularıma başlamadan önce, cevap vermek istemediklerini pas geçebilirsin. lafı çok uzatmadan sorulara geçelim.

1- reel hayatından bahseder misin? kaç yaşındasın nerede yaşıyorsun. meslek öğrencilik durumu nedir?

Reel hayatımdan bahsetmek... aslında pratik anlamda fazlasıyla durağan bir yaşamım var. pek atp harcayan bir primat değilim. yaşım, işim, aşım çok saklı şeyler değil zaten.

2- kaç yıldan beri sözlüktesin. bu kaçıncı hesabın?

sanırım 4-5 yıl oldu, tam olarak bilmiyorum. kaçıncı hesabım olduğunu sayamadım. benzer nick ve kombinasyonlarıyla 915852157318 kere gidip geldim.

3- neden bu sözlüktesin. ortamı sevdiğinden mi alışkanlıktan mı yada başka bir sebep?

uludağ sözlük'ün kendi içine dönük yapısını, biz bizelik hissini ve farklı türden insanları barındırmasını ve ciddiyetsizliğini seviyorum. bir de taban iqyu belirliyorum...

4- sözlükte ne kadar süre daha kalmayı düşünüyorsun?

herhangi bir planım yok. ne zamana kadar kalacağım ve ne zaman gideceğim bilgisi benim için bile bilinemez.

5- uludağ sözlük denince akla gelen ilk 3 şey?

uludağ sözlük deyince aklıma ilk olarak eğlence, absürdizm ve yatalak dede geliyor.

6- sözlükte en sevdiğin 3 yazar?

her yazara en sevdiğim üç yazardan birisi olduğunu söylerim * işin şakası böyle bir sıralama hiç yapmadım.

7- sözlükte en nefret ettiğin 3 yazar?

doğrudan nefret ettiğim kimse yok. sadece hep melankolik, romantik takılan ve entry süsleyerek ya da seri oylama ile kendisini popüler etmeye çalışan yazarları sevmiyorum.

8- sözlükte özellikle sürekli olarak entrylerini takip ettiğin birileri var mı varsa neden?

elbette var. eğlenme amaçlı olduğu kadar, yazdıklarını ilginç bulduğum insanlar da var. sözlük görünüş itibarıyla daima menfi bir şekilde olsa da enteresan ve yetkin insanları da ihtiva ediyor.

9- başka sözlüklerde yazıyor musun burayı diğerlerinden ayıran nedir?

birçok sözlükte hesabım var. ekşi sözlük ve burası haricinde çok aktif değilim. süslü sözlük'e gitmeyi düşünüyorum ama. uludağ'ı diğerlerinden ayıran şeyleri yukarıda saydık.

10- senin için kankacı diyorlar. neden ve doğru mu?

benim için birçok şey söyleniyor. kankacılık hususuna gelince entryleştiğim yazarların çoğuyla özel mesajda tanışmış bile değilim. itiraz da etmiyorum zira pek kompleksli birisi olamıyorum.

11- neden sürekli hesap silip geliyorsun?

bunun belirli bir nedeni yok. aslında önceleri belli bir düzeyde öne çıktığımda azıcık gözden kaybolmak için yapıyordum. sonra bağımlı oldum silmeye iq.

12- sözlükte 3 şeyi düzeltmek istesen bunlar neler olurdu?

Düzeltmek istediğim şeyleri düzeltmem halinde benim de burada olmam olanaksız olacağından hiçbir şey. ama bunlar dışında herkesin ortak rahatsız olduğu şeyler.

13- zall hakkındaki düşüncen?

13- ekmeğini nasıl kazandığına değil, kazanıp kazanmadığına bakan fırsatçı bir şapşik.

14- röportaj projesini nasıl buldun?

gerekli değil ama renklendirici. teşekkürler, yemek yicem.
    13 -3 ... 1 station insani
  2. 2.
    bana da böyle bir röportaj yapmadınız allahsızlar. ben ünsüz müyüm?
    6 ... loveneverdies
  3. 3.
    6. Sorunun cevabının tam bir rezalet olduğu röportaj.
    Neymiş herkese en sevdiği üç yazardan birisi olduğunu söylüyormuş. Bana aylardır söylediği 'bir tek seninle mesajlaşıyorum' lafı da yalanmış demek ki.
    12 ... alkolik oldum
  4. 4.
    cevapları okuyunca onun kelimeleri olduğuna emin oldum... böyle cevapları ancak o verebilir...
    8 ... uzay muhtari
  5. 5.
    Sıra da ben varım. Benimle de röportaj yapın.
    3 ... iiiblacktoothiii
  6. 6.
    la ben seni hatırladım

çiçekli şiirlermiydin sen ?

evet evet

tam kendisisin.
    5 ... timur cengiz hulagu
  7. 7.
    Tek kişilik stand up metni kıvamında hazırlanmış. Barındırdığı ciddiyetle kendine hayran bırakan röportajdır.
    4 ... mikr00rganizma
  8. 8.
    Kendisi evli mi acaba? Çok tatlış bir beye benziyor da.

Bir sözlük röportajı.
    2 ... serpil silahliperi