Advertisement

 1. 1.
  iki işe alım kriterinin karşılaştırılması.

  alın secdeye değen kişi çalıştığı müesseseye bereket getirir, imanın nuruyla nurlandırır, imanı onu tevazuya, şükre ve kanaat etmeye yönlendirir, kur'an ahlakıyla ahlaklanır ve hikmeti muvaffakiyetler getirir.

  liyakat ise başlı başına hiçbir şey değildir, kişi aklına muvazenesine imanıyla ahlakıyla gem vurmazsa içki şişelerinin dibinde yosmaların yatağında tüm kabiliyetinin ve çalışma şevkini yitirir, işine, ailesine ve dahi milletine bir faidesi dokunmaz.

  ötesini hak teala bilir inş'allah.
  4 -8 ... ibni maymun
 2. 2.
  geldiğimiz noktada sonuçları ortada. alnı secdeye değen adamların doldurulduğu devletin tüm kurumları ihanet içerisinde darbe yapmaya kalkıştılar.

  hâlâ bik bik ötmeyin.
  4 -1 ... borulce
 3. 2.
  eşittir para kazanmak. kolayca.
  1 ... lagavulinvebazlama
 4. 3.
  günümüzde ülkemizin 2023 hedeflerine (bu hedefler ne kimse bilmiyor) sağlam bir şekilde ilerlemesinin ve dünya çapında süper güç olmamızın yegane sebebi olan durum, liyakat sahibi alnı secdeye değen insanların görevinin başında olmasıdır.

  eleştiren fedöcüdür, adaputçudur, narsisttir, komünist faşist liberal demokrat maocudur.
  3 ... zeki muren in got fircasi
 5. 4.
  (bkz: liyakatla değil mülakatla)
  ... noxeca
 6. 5.
  Peygamberimiz liyakata önem verirdi,misal yıllarca müslümanların aleyhinde çalışmış savaşmış,halid bin velid müslüman olunca hz Resul onu Ordu komutanı yapmıştır.halbuki ondan daha imanlı islama hizmet etmiş işkence çekmiş bu yolda fedakarlık yapmış nice sahabe varken,hz ömer ali Ebubekir,peygamber Halid'i seçmiştir çünkü adam işini iyi biliyor düzgün yapıyor.
  4 ... kalahari 1
 7. 6.
  mesela bana şu son hızlı tren kazasına alnı secdeye gelen herhangi biri sebep olmuş dedirtemezsiniz.

  olsa olsa içkici, zinacı biri vardır arkasında.
  1 ... ibni maymun
 8. 7.
  Beni işe alırsan batarsın.

  imza:

  "Yerdeki karizma"
  1 ... blue stratos