bugün

#23577704 şuna katılmamak mümkün değil bu sezon taraftarlar gerçekten çoğaldı. ve 11 yıllık bir liverpool taraftarı olarak beni rahatsız ediyor bu durum. ama gerçek liverpool taraftarı efsanedir, cefakardır, sadıktır. umarım yeni türeyenler aramızdan ayrılır.
asla yalnız yürümeyen taraftardır. (bkz: you will never walk alone)
seneye liverpool sampiyonlar ligi sampiyonu oldugunda pes in vazgecilmez takimi olacak ve taraftar sayisinda ciddi artis olacak. ozamanda cikip sampiyon oldu diye millet seviyo falan diyen dingiller olacaktir, ingiltere mi arkadas burasi tabiki iyi oynayan takim kimse yurtdisinda o desteklenir. sen hic forever sweanse diyen turk gordun mu? yada you will never walk alone monchengladbach diyen birini. liverpool turkiyede herzaman sevilen bi takimdi, 8-0 a ragmen. sampiyon liverpool ama populer olan liverpool taraftarligi degil, topragin altindaki tohumlar gibiydi bu taraftar zamani geldi ve simdi topragin ustunde boy veriyorlar.
dun 0-3 ten 3-3 e gelen mac sonunda suaerez gıbı aglamıs taraftardır.ınsallah arap sermayesı yerıne kendılerı sampıyon olur!
GÖNÜLDEN BAGLI OLAN TARFTAR URBUDUR. ÖYLEDiR Ki her ne olursa olsun o kırmızı formayı steven gerard ı görünce ve herkes you ll never walk alone türküsünü sylersin işte o an gözlerin dolar sadece basarı ıcın degıl ınanc gıbı bır sey bu takımı sevmek. yasamıs bırı olarka soyleyım cok stad da mac ızledım ancak hıc bırı anfield road gıbı olamaz olmadı da.
http://mesagnehistory.alt.../2011/09/070530heysel.jpg

11 yaşındaki andrea casula ve babası gianni casula'nın ve 36 insanın daha canını almış olan oluşum...

gerard reis'i seviyoruz ama liverpool kulübünden ve taraftarından hiç hazetmem...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Heysel_facias%C4%B1
bir aresenal fanı olarak bu sene gerçekten benimde üzüldüğüm taraftar grubu. yıllar sonra ilk defa bu kadar çok yaklaşmışlardı ama olmayınca olmuyor.

özellikle chelsea maçı gerrard'ın o topa basıp düşmesi belki de kaçan şampiyonluğun resme dönüştüğü o andı.

nasıl ki son maçta 10 dk da 3 gol yedilerse epl de ki sürprizlere umut ederek son maça kadar beklemek lazım. umarım şampiyon olurlar.
bir çarşı değildir, 2000 kişi 40000 kişinin sesini bastırdı ya la kop da.
çarşıdan daha büyüktür.
taraftarlık bağırmakla olmuyor.
sen ezeli rakibinden gol yer sahaya dalarsın cümbür cemaat.
onlar şampiyonlar ligi finalinde ilk yarı 3 tane yer, madara olur, açar atkılarını ''you will never walk alone'u söyler.

o yüzden geçiniz bok atmayı.

not:o kupayı da sike sike alırlar milan'ın elinden hikayenin devamında.
çarşıdan daha büyük değildir.
Taraftarlık ısıtmalı koltuklarda oturup atkı açmakla olmuyor.
sen alttan ısıtmalı koltuklu stadında meşhur olursun, isim yaparsın.
ama çarşı 8-0 mağlupken atkısını açıp aldırma kartal diye bağırır, lige dönüşte 30 bin kişi "ALDIRMA kartal aldırma" diye başını dik tutar.

Not: hikayenin devamında çarşı'yı dinlemek için yeniden olimpiyat'a geliyorlar.

(ezeli rakibinden 2 gol yiyince stadı terkedenler anlamaz, çarşı'ya bok atar.)

Ekleme: Bu entry liverpool taraftarına değil, liverpoollu'dan çok liverpool'lu olanlara ithaf edilmiştir. Ha liverpool taraftarına gelince, kötü gün taraftarıdır, almanya'nın dortmund'u, Türkiye'nin beşiktaş'ı, ispanya'nın atletico'su,italya'nın roma'sıdır ama tribün işine gelince iş;
Bir dortmund, legia,san lorenzo değillerdir.
Asla yalnız yürümeyeceksin diye bir terane tutturan üretken olmayan taraftar. Örneğin Beşiktaş taraftarı öyle değildir. Üretken bir gruptur. Her sene farklı bir besteyle Gündeme gelir. Yani gerek FairPlay olsun, gerek desibel olsun, gerek kötü gün dostluğu olsun, bir Beşiktaş taraftarının sıcaklığına, Aşkına ulaşamayacak olan taraftar grubudur.
Geçtiğimiz Liverpool maçında çoğu insan kop'tan bir şov bekledi. Ama ne oldu sanki maç istanbuldaymışçasına Beşiktaş taraftarının sesi duyuldu. 2000 kişinin o gün yaptığı şovu bu akşam 70000 kişi nasıl bir Coşkuyla yapar düşünün artık.
ahmet çakar edası ve ses tonuyla ''beyler kendinize gelin'' diyorum.

abi şu beşiktaş özel biz en özeliz çok başkayız kafanız harbiden itici.
sahaya girip futbolcu kovalamış adamlarsınız.
geçen hafta kendi topcunuz motta'yı size versek parça pinçik edecektiniz.
gördük o yüce bjk taraftarının kendi futbolcularına ağız dolusu küfürlerini.

biz takımımızı seviyoruz deyin
bize göre başka deyin

bunların hepsi tamam da kalkıp her fırsatta biz başkayız triplerine girmeyin.
bir başarınız yok diye göreceli kavramlarda kendinizi en iyi ilan etme sevdanızdan vazgeçin.

itici oluyor.
kalkmışlar kendilerini ciddi ciddi kop'la kıyaslıyorlar.
bıg bıg bitmedi bu yosmaların ağlaması eziklikten çatlıyor ok lets go cu yaratıcı angutlar.
iyiki bi sahaya girildi ha, e sonuç burnu bile kanayan yok ? olm siz mühendis oktayın katili değilmisiniz lan? iki ingilizi öldüren de siz ? fener maçlarında stada koltuk değnek çakmak yağdıran siz değil misiniz olm bu ne yüzsüzlük? (terside doğru önermedir)

ha gelip avrupada bi celtic yada dortmundla kıyaslarsan eyvallah derim. başabaş gideriz. liverpool ne lan anca yalnız yürümücen bebişim başka?
lpool taraftarı ingilterede bile 1 numara değildir la bebe, everton taraftarı tokatlar goodison parktan kopa yol olur.
ama siz popülist ipneler olduğunuz için bilmessiniz.

tek gerçek şu, arjantini filan listeye dahil edersen hepsinin eline verir bi river plate taraftarı vs. o ayrı bir konu.
adam hızını alamamış iki entry art arda girmiş.
araştırıp mı geldin topraam ?

ben liverpool taraftarı ingiltere'de 1 numara dedim mi? hayır demedim!
dur sakin bejeke'li arkadaş.

ilk defa avrupa'da adam akıllı gs'nin gölgesinden kurtuluyorsunuz yıllar sonra.
en büyük başarınız chelsea'yi deplasmanda yenmek sonuçta.

madem konusu açıldı beni dellendirdin.

abi sizin kartal yuvaları ne ayak ?
niye adam gibi satmıyor.
niye kulübe destek olmuyorsunuz adam akıllı.
madem süpersiniz kulübünüz niye o durumda ?
sevmediğim fenerbahçe taraftarı don alacaksa bile gidip fenerium'dan alıyor.
siz çok vefalısınız ya ?
madden nerdesiniz ?
ya bağırın anca bilmem kaç desibel ses çıkardık deyin.
aferin.

bizim gs taraftarı da kulübe madden çok yarar sağlamıyor kızdığım yanıdır.
lakin dürüst en azından.
çok yarar sağlıyormuş gibi en iyi taraftar biziz demiyor.

edit:ikinci entryi silmiş.
2 hafta önce buraka ana avrad küfredip sonra qral yapanlar bu davranışı defalarca tekrarlayan adamlar dürüstlükten bahsediyo ahandlflfşşrşrşaşldlflfösşwpfllf işte bu kafa hep akp kafası. gs taraftarının tek iyi güzel yanı diğerlerince daşşak malzemesi olması. ha bide faşist ve yobazdır onu unuttum. swh.

haydi gençler hep bereberr, ok lets go haydi bastır haydi bastır cimbom.
öncelikle akp'li değilim.
solcuyum aydınım.
lakin senin kafatascılığından belli ki bjk kafası.
kafan mı yerinde değil.
futbol konuştuğun birine,
akp'Li yobaz diye atıp tutuyorsun.
sonra tinerci deyince kızıyorsunuz.

burak'a küfür edilir tıpkı sizin geçen haftaa motta'ya buralardan ana avrat sövmeniz gibi.
bu adrenalinle olan bir şey normaldir.
sizin ikiyüzlülüğünüz uzun vadede.

yarın liverpool tatava yapmadan basıp geçecektir.
siz de burada ''hakemden şanstan iyi oyundan bahsedeceksiniz''

müzmin loserlar sizi.
olm bende solcuyum lan hatta ateistim niye kişiselleştiriyon olayı. ayrıca tiner güzel kokuyo hiç mi uhu çekmedin yeni alınmış kitabı koklamadın badana yapılmış duvarları ciğerlerine çekmedin hayatında tatlı su solcusu? gs taraftarının yüzde 87 si akpli kendi başganın dedi halalal. paralel penislilvanya ulusolcusu seni.
yok dostum ben ailemin tek çocuğuyum asilzade olarak yetiştirildim.
sokağa salındığımda kocaman adamdım.
olm valla değişik kafalar.

bak vuracak bir şey kalmayınca tatlı su solcusu olduk.
onu nerden anladın amk.
bjk-çarşı-liverpool- muhabbetinden.
abi ön yargılısınız.
sizden olmayanı bertaraf eden bir zihniyete sahipsiniz.
o kodum akp'sine en yakın kafayı yaşıyorsunuz farkında değilsiniz.

sonuç olarak ukalalığı bırakıp ayaklarınız yere basmadığı için quaresma'Lı guti'li o kadrolara o kadar para döküldü.
ateşli taraftar olmakla bilinçli ve iyi taraftar olmak arasında fark vardır.
siz ilk kategorisiniz.
https://eksisozluk.com/ev...iverpool-rekabeti--845234 neyse sıkıldım ben yarın yenelim de küfürü bascam burdan. bu arada nasıl gslisin sen hala yapmadın şu mıhtışem tezurutu swh Ok Lets Go Cimbom ahahjdlfl. bide bjk taraftarıyla ile kıyaslamıyorlar mı kendilerini akskflfştşşgşg.

tereddütde idim ama sayende aklım başıma geldi la gardaş. tatlı su solcusu chplilere inat oyum bdpye.
Emektarlardır. ilk maçta izlenimlerime göre ateşli olmayan, Beşiktaş'ımızın deplasman olmasına rağmen daha çok tezahüratını duyduğum ve bu çıkarımı yaptığım sebeptir. Maça çekirdek çitletmeye gidenlerle denktir kanımca.
1985 teki facianın sebebi taraftar grubu. 38 juventus taraftarının ölümüne ve ingiltere takımlarının avrupa kupalarına 5 yıl katılamamasına neden olmuşlardır. ynwa falan iyi güzel de o ölen insanların suçu neydi?
önümüzdeki sezon hayvani yayın gelirlerinden takımlarına düşecek paya rağmen en pahalı bilet fiyatlarının 58 sterlinden 77 sterlin e çekilmesini protesto eden ve geri adım attırmayı başarmış olan büyük taraftar. helal olsun valla.
(bkz: heysel faciası)nda yaptıkları da unutulmazdır. Tarafsız tribüne saldırıp duvarın yıkılıp 38 insanın ölmesine neden olmuşlardı. Taraftarlık rakip tribüne saldırıp adam dövüp ölümlerine sebep olmak demek değildir. Takımını destekle tezahüratını yap geç holiganlığa gerek yok.
"you'll never walk alone" gibi efsane bir tezahürata sahip taraftar topluluğu.
Sadık taraftardır.
güncel Önemli Başlıklar