bugün

Yanlışlıkla yutulursa öteki dünyaya tek taraflı uçuş bileti alınabilecek ağız gargarası. Ağzımın içi hâlâ yanıyor.
Bildiğin bengay gibi kokuyor. Hatta ilk aldığımda bozuk sandım. Dişlerim kıyır kıyır oldu sevmedim. Oral b daha iyi.
her sabah mutlaka bir kapak alıp, ağzınızı çalkalayıp çıkmanızda büyük bir fayda vardır. insanlarla sık sık birebir konuştuğunuz bir işiniz varsa ya da sevgiliniz varsa ya da en kötü kendinize biraz saygınız varsa mutlaka kullanmanız gereken gargara.
evet arkadasim bu kadar etkili bir seyin mutlaka bir zarari vardir.
ben dis macunu kullanmadigim icin listerine kullaniyorum.
soft fircayla detayli fircalayip listerine yapiyorum.

son zamanlarda kafam hic calismiyor.
total care mor listerin tecrübelerime göre en can yakıcı olanı. kullanan insanlarda ne kadar yakıyorsa o kadar temizliyormuş hissi oluşturduğunu düşünüyorum çünkü biz deli miyiz bu acıya dayanıyoruz?
alkol içeriyor.
coll mint olanını bugün kullandım. dilim, ağzım her yerim yandı. temizlik yaptı mı ? kesin yapmıştır. ama ilk kullananlar için dayanılmaz bir 30 sn yaşatıyor.
indirimden
iki tanesini 3.99a aldim fazla fazla
kullanin anacım. eved.
Gerçi sizler macrocenterlerden aşağı alışveriş yapmazsınız ama..
ilgilenen olursa bim'de 5 mayıs günü 9.95 olacak ürün.

görsel
Alkollü listerine kullanıp bir süreliğine lâl olan insanlar olabiliyor.
Kendimden biliyorum!
Arındırıcı ağız temizleme suyu markası. Fiyatı altın kadar hızla yükseliylr ne yazık ki ancak kullanmaktan da vazgeçemiyoruz. Zira bana kalırsa temiz bir insan mutlaka ağız bakım suyu ve diş ipi kullanmalıdır çünkü diş fırçalamak yetmiyor.
Çok seviyorum kullanmayı Alzheimer inşallah doğru yazdım. Bu hastalığa davetiye çıkarıyor diyor uzmanlar ama bilemedim şimdi.
cool mint olanını kullandığım ağız çalkalama suyu.

gerçekten işe yarıyor. ağız kokum vs yoktu fakat arka dişlerdeki tortuları geçirdiğini söyleyebilirim. ayrıca kullanması da zevkli. yanma yaptığı doğru ama ilk kullanımlarda sadece. sonrasında zevk veren uyuşukluk haline geliyor o yanma hissi.

bunun dışında bence biraz pahalı. kutusuna 15lira bayıldım. arada kaçamakları saymazsak düzenli olarak kullandım sanırım 12 günde falan bitti kutu. öğrenci milleti bunu sürekli kullanamaz. yani ben.

ağız kokusu olanlar kullansın lütfen. ortalık leşşş gibi. biraz dikkat. evet.
sigara kullananların kesinlikle kullanması gereken ürün.
koku falan bırakmıyor.
alkolsüz olanı gayet fresh bir tat veriyor sabahları.
Cool mint versiyonunu ağızda hızla çalkalayıp ardından sabit tutunca verdiği o yakma/uyuşma hissi zevkli olan ağız bakım suyu.

Ayrıca keskin nanesinden kaynaklanıyor olsa gerek başım ağrıdığında bazen ağrıyı hafifletiyor hatta dindiriyor.
Ben bunun mavisini 10 dakika boyunca ağzımda tutabiliyorum.
dişe dokunur Ağız suyu muhakkak alkollü olmalı. Alkolsüzleri -bana kalırsa- pek bir işe yaramıyor. Sanırım sadece alkol alerjisi olanlar için üretiliyor.

Eskiden sensodyne'in de alkollü ağız suyu vardı. Onlar alkolsüz üretmeye başladılar. ( Ya da türkiye'ye alkolsüzünü getirmeye başladılar) Bir şeye benzetemedim. Bıraktım.

Bir süredir listerine cool mint kullanıyordum. Şimdi yeniden aldım. sanırım içindeki alkol oranını onlar da azaltmışlar. (tam da emin olamadım.)

Eğer öyleyse...Niye yapıyorsunuz böyle şeyleri? Ben anlamıyorum. Yani bir şey düzgün duramayacak mı şu memlekette?

Eskiden diş macunları bile alkollüydü. Şimdi alkollüsünü ara da bulasın. Sanırım şimdi alkol yerine "limon" koyuyorlar. Ki kabuğunda alkol vardır limonun.

tüm ülkeyi "Müslüman ülke. alkol haram bunlarda. alkolsüz yapalım" diye etiketliyorlar da olabilir. Bilemiyorum. Ancak böyle düşünüyorlarsa, bu çok yanlış. Yani bu içilen bir şey değil ki... Kimyasal bir karışım. içinde alkol olmadığında da bir işe yaramıyor ki.

Hem yenilen -içilen nice şeylerin içinde alkol var. Onlarda haram değil de ağız suyunda mı haram?

Öte yandan içine konulan alkol, düzgün bir koruma kapağı* olmadığı için zamanla uçup gidiyor zaten. "Alkollü" listerine, "Alkolsüz" oluyor.

*(Koruma kapağı demişken açıklayayım: mesela plastik kolonya şişelerinin koruma kapakları vardır. içindeki alkol hemen uçup gitmesin diye kolonya incecik bir delik yoluyla sızdırılır. Su şişesi gibi geniş ağızlı olmaz alkolün konduğu şişe! Ancak ne hikmetse ağız sularının konduğu şişelerin ağzı alkolün uçacağı kadar geniş.)

Yani ne yapmak lazım? illa alkol falan alıp içine mi karıştırmak lazım bilemiyorum ki... Neyse...

Son olarak, ağız bakım suyu gibi, basit bir karışımı ülkemizde yapamayıp, ithal ediyor olmamız ayrıca üzücü.
Sabah akşam ağzınızı kalaylıyormuşsunuz hissi uyandıran ağız bakım suyudur.
Şüphesiz ki piyasada ki en iyi gargara hepsini toplasan listerinenin yarısı etmez.
Sagliksiz agizlarda yanma yapan, sağlıklı ağızda su niyetine calkalama yapmaya imkan veren ağız suyu. Yani dişçiye gitmeniz gerekip gerekmediğini söyler.
Bu su yemin ediyorum zulüm. Bir rehineyi konuşturmak isterseniz eğer ağzına yarım bardak listerine dökün bakın nasıl konuşuyor. Üflersem elimdeki telefon yanacak yok böyle bir tat ya.
her seferinde aklıma eski ev arkadaşımı düşüren ağız çalkalama suyu.
içerisinde alkol olduğu için kullanmayı bırakmıştı, günahmış.

şimdi barlarda hoppidi hoppidi.
görsel
Beyazıyla pembesine dayanabiliyorum.
Diğerleri sert geliyor.