bugün

öğrencilerin adını tam olarak öğrenememiş hocadır.
her öğrenci risk altındadır kimi kaldırıp sözlü yapacağı belli olmaz.
eğer listeden sırayla seçiyorsa en sondaki öğrenci en şanslıdır.
uyguladığı teknikle beraber olunan sözlünün zaman sürecinde öğrencileri kalpten götüren hocadır.
ezberci zihniyetle gelecek yetiştirdiğini sanan hocadır.
en uzun isimli öğrencinin daha cok yusuf yusuf olmasını gerektiren durumdur.
panik atak sebebi hocadır.
ilk sıradaki öğrenciden yediği küfürler aklı karı değildir.
kimi öğrencilerini mentalist olma yolunda iteleyen hocadır. öğrenci, "lan kesin beni kaldıracak, eminim benim, gözlerinden belli beni kaldıracağı" gibi telkinlerle hocanın zihnine işleyip, hocanın kendisini seçmesini sağlar.
listenin ortasındaki öğrencinin saniyeler içinde ders süresini kendinden önceki öğrenci sayısına bölerek sıranın kendisine gelip gelmeyeceği konusunda kehanette bulunmasına sevk eden eylemdr.
eğer listeden karışık seçilim yapılıyorsa, öğrencilerin göz temasında oldukları hocadır.
öğrenci, isminin listedeki yerini tahmini olarak bilmektedir. adrenalin parabolu, hocanın, gözlerini, listede aşağı yukarı hareket etmesine bağlı olarak artar-azalır.
kaldırdığı öğrencinin içinden geçirdiklerini buraya yazsam beni sözlükten atarlar o derece .
O an içimde hissettiğim korkuyu Mama'yı izlerken bile hissedemedim yeminlen. Bir de o gözlükleri üzerinden seyrek saçlarıyla bakışı vardır ki..
potansiyel kalp hastası bir nesil yetiştirmiştir.