1. 1.
    artık serbest kıyafet var onu yapamıyoruz.
    ... cptlawless
  2. 2.
    (bkz: yazik lan)
    -1 ... likeanarrow
  3. 3.
    Lisenin vazgeçilmez olayidir.

(bkz: çömez)
    1 -1 ... uyutmayanduvarsaati
  4. 4.
    ortaokuldan üniversiteye geçiş yapmış zevzeklerin ağzından salyalar akıtarak yaptığıdır.

liselilerle dalga geçenlerin büyük bir çoğunluğunun liseden henüz mezun olmuş kendini kanıtlama çabasında olan insanlar olduğunu görmek hiç de zor değildir.

liselilik demek, yaka bağır açık kravat gevşek ya da mümkünse kravatsız gezmektir onlara göre.

şimdiki zamanda lise okusaymışım demek ki ben de o dalga geçilenlerden olacakmışım diye düşünmekten kendimi alamıyorum. allahtan bizim zamanımızda liselilik kavramı o kadar dalga mevzusu değildi. en kötü ihtimalle burhan çaçan ve türevi şarkıcıların bestelerine konu oluyordu hepsi bu kadar. (bkz: 2000 yılı)

jilet gibi pantolonla, düzgün bağlanmış kravatla, temiz ayakkabılarımla gitmediğim bir gün yoktur okula. okuldan eve dönerken de aynı titizliği şüphesiz korurdum.

liselilerle bu konuda taşak geçmeyi marifet bilenlerin üniversitedeki hali, "üniversiteliyiz be abieeaa" diye ağzını yaya yaya kahpelenen, pis - mikrop yuvası eviyle övünen, kendi ihtiyaçlarını gidermekten acizliğiyle övünmesidir.

keza, üniversite yıllarımda da bu ibnelerin aksine, tertemiz evimle, mutfak becerimle meydan okudum bu zihniyete.

bunları yaparken, hiçbir şeyden geri kalmamak, keşke şunu da yapsaydım pişmanlığını geride bırakmayacak şekilde yaşamaktır marifet ki bunu da en aza indirgediğimi düşünüyorum kendi adıma.

işin özü, insanın kendine olan saygısını korumayı bilmesidir her yaşta. düzensizlik, pislik prim yapacak şeyler değildir.
    6 -1 ... ali ekber rodos