bugün

Daha güzel yıllarda. Hayatından 1 yıl daha az çalınıyordu.
aynı zamanda liselerde hazırlık sınıfının olduğu yıllardı. liseler şimdi hazırlıksız 4 yıl ise o zamanlar da hazırlık + 3 yıl olarak okunurdu.
O yıllarda da anadolu lisesi, anadolu öğretmen lisesi ve süper liselerde hazırlık+3 yıl okumanın bir havası vardı. Ben liseyi 4 yıl okudum falan denirdi. lise 4 diye bir kavram var artık. Zaman zaman duyuyorum da bir garip geliyor kulağa.
o zamanlar duz liseler 2 cesitti bir super lise bir normal olarak.

lise 1 ortaokuldan gecis lay lay lom gecerdi
lise 2 okulu ogretmenleri tanima derslere alisma
lise 3 son sene,veda ve öss seklinde biterdi.
1 yıl ile kaçırdığım sistemdir ilk 4 yıl okuyanlardan oldum. Bir yılı ilk bizden çaldılar.
son lise 3^lüyüm. bizden sonra 4 oldu.. yazık la kimin çocuklarıysa..
Türev–integralin, organik kimyanın ve biyolojideki neydi o "glikoz bir şeysi" ya da "bir şey çemberi"nin olmadığı yıllardır.

Edit: analitik geometri de böyle ayrıntılı değildi. Hemen yüzeysel geçiliyordu.
Son jenerasyonu 50-50'indedir yok 90'ındadir amk.

Kaç yaşında basladin olum sen liseye?
Biz mezun olsuk sonrası okudu donemidir. Ya hala 12 li sınıfların olmasi garip geliyor. Iyi kurtardık.
Çok güzel yıllardı. Lgs adlı sınava eşek gibi çalışan desem yalan olacak şimdi yeteri kadar çalışıp anadolu lisesini kazanan ben hazırlıkta sınıfta kalma diye bir şeyin olmadığını öğrenince o eğitim öğretim yılı süresince resmen tatil yapmıştım. Hayatımdaki en kötü karneyi de o dönem almıştım. Yanımda oturan Uğur adlı arkadaş özellikle ingilizce dersinde çok başarılı idi. Yanlış hatırlamıyorsam o dönem karnesinde sadece bir tane 4 vardı ve takdir almıştı ama ben o kadar rahattım ki sınavda kopya çekmeye bile tenezzül etmezdim. Hocalarda yasak salatalik çok dürüst öğrenci notları düşük ama kopya bile çekmiyor der ve sözlü notlarımı abartılı şekilde yüksek verirlerdi tabi bu durumda sınıftaki bazı arkadaşlarla aramın açılmasına beni kayırdıkları düşüncesine yol açmıştı.
Arkadaş ne anlatasım varmış. Düzeltme yapmak için başa dönünce okumaya üşendim.
Üzerimize denenmedik eğitim programı kalmadığı için bize vurmayandır.
Lisenin 3 yıl oldugu yillarda kiyim vardı. nerede şimdiki öğretmenler? 4 yılda bitirmeyen nadirdir o yıllarda okulunu.
bizim jenerasyondan(sbs ygs) önceki dönemlerdir.
benim zamanimda 3 yıldı ama biz bi sene hazırlık okuyup 4 sene okumustuk
evet fen lisesi.
anadolu ve fen liselerinde yine 4 yıl olan eğitim sistemi şeysi. yanlış hatırlamıyorsam hazırlık okuyan ve lise 3'te mezun olan son nesil 2004 girişlilerdi.
1990 91 lerde.
Hey gidi günler hey. O zamanlar anadolu lisesine ilkokul 5 ten sonra girmiştik.
kredili sistem vardı evvel zaman önce çarpım tablosunu bilmeyen sözelciler 2.5 senede bitiriyordu üç senelik liseyi. şimdi lise dört sene oldu çarpım tablosunu beşlere kadar bilmeyeni mezun etmiyorlar. nereden nereye(!)
Eğitim sisteminin henüz içine edilmediği yıllardır.
iyi ki 4 sene olduğu zamana denk gelmişim. lise hayatımın en iyi kısmıydı kuşkusuz. üniversite aynı hissi aynı sorumsuzluğu vermiyor.
Biz yine 4 yıl okuduk.
(bkz: hazırlık sınıfı)