bugün

ilk günleriyse, nasıl davranacaklarını bilmiyorlardır. endişedirler, yalnız kalacakları gibi bir ihtimal her zaman düşünceleri arasında olacaktır.
okulun ilk günü olması dolasıyla hissedilmesi normal heyecandır. okulun sonlarına doğru daha çok heyecanlanacakları kesindir. * *
(bkz: heyecandan uyuyamamak)
lisede üçüncü yılına başlayan liselilerin ayrıca sevinmesine sebep olan olay.

neden mi? hazırlığa ya da hazırlık yoksa lise birinci sınıfa başlayan öğrenci acayip heyecanlıdır. nasıl bir yer, hocalar nasıl, tipler nasıl, çevrem nasıl olacak, arkadaş bulabilecek miyim, ulan bu lise harbiden anlattıkları kadar var mı...

sonraki sene, alan seçimi var. ister istemez uzaklaşacaksın çevrenden, farklı kişilerle tanışacaksın. bu, okula ilk gelindiğindeki ruh halinden de farklı, hatta daha kötü. "ulan yan sınıftaydı herif, bi kere konuşmuşluğumuz yok amk" diye düşünürsün falan filan. tanışırsın edersin kaynaşırsın, yeni bir çevre edinirsin ve lise hayatın rayına girer.

ondan sonraki sene, "okul var" demek, "giyinip gitçez" demektir. arkadaşlarını yeniden görmektir. hocalarını yeniden görmektir. değişen hiçbir şey yoktur. okulun ilk günü heyecandan tir tir titreyen piç liseli, lise 3. ya da 4. sınıfa başlayacağı gün, aha o günleri düşünüp "hahaha çömez piçler, heyecanlanın ulan ibneler!" diye marşlar söylemeye başlar.

ps: lise 3'e başlıyom bebeq...
(bkz: özlenen heyecan bitti) * *
Liseli olsakta dalga geçsen heyecan bassa dört bir yanımı diyesim gelen basmadır. Fena basar aman diyim.
lise 3 te iseniz , emin olun bu yıla kadarki okulun ilk günlerine hiç benzemeyen duygular içerisinde olucaksınız müjde * * *
lise 1: off lise başlamasın ya. (yok ya başlasın nasıl olcak acaba hocalar falan yine masa tenisi oynayabilecek miyim ihihi)
lise 2: oha eşit ağırlık seçen beynimin.... bıktım lan bu kolej zenginlerinden. isyanlardayım. anne beni başka okula yazdırın ilk 1000'e bile giremem ben burda.

yaz tatilinde hem nakil yaptırdım hem alan seçimimi sayısala aldırdım.

lise 3:* eski okulda olsam şimdi 9larla dalga geçerdik. şimdi dalga konusu olduk. 11 görünümlü 9. gibi hissediyorum kendimi.
lisede bir okul başlarken bir de bahar aylarında heyecan sarar liseliyi, sınav falan değildir sebebi, aşktır aşk. *
okulun tuvaletinde gizli gizli sigara içmek müthiş heyecanlıdır.
güncel Önemli Başlıklar