1. 1.
  Muhtemelen bir partiye bağlı olan sözüm ona ocaklara giden, gerçek amacı arka yapmak olan, kurtlar vadisi izleyen, yönlendirilmesi çok da kolay olan ve istisnaları hariç kitap okumayan ve savunduğunu sandığı fikirlerini bile savunamayan liseye giden gençlere denir.
  11 -6 ... shadowise
 2. 2.
  tanım: bu ülkücüler iki gruba ayrılır.
  bu arkadaşların bir bölümü gerçekten okuma düzeyi oldukça yüksek aynı zamanda savundukları düşüncenin derin araştırmalarını yapmış üniversite kazanmasına da kesin gözüyle bakılan öğrencilerdir. bunlar ocak üyeleri tarafından fikir savaşında dava adamı olarak yetiştirilir.

  ikinci öğrenci profili ise tam tersi bir şekildedir. çay, sigara ve arka için ocağa giden bu gençler savundukları düşüncenin temellerini ve derinliklerini bilmezler. genelde bu kişilerde ocaktaki abileri tarafından sokaklarda kullanılır.
  7 ... joel barish
 3. 3.
  bıyıkları olmayan ergenlerdir, abilerine özenirler ama sonuçta yoktur işte o bıyık...
  1 -1 ... papazefendi
 4. 4.
  Bunlar okudukları lisenin pantolon-ceket takımları yerine siyah pantolon-ceket giyerler, farklıyız imajı çizerler. Teneffüste tesbih çekip, bahçede volta atarlar. Her daim bakışlar ufka doğru, çatık kaşlıdır. Lisenin mafyacılık eğitsel kol faaliyetlerini icra ederler.
  edit: Ben bu ülkenin gençlerinin safiyane vatan sevgisine hayran oldum da, "bugün ülkem için ne yaptım?" diyememelerine şaşkınım.
  4 -3 ... karian
 5. 5.
  liseli devrimciler kadar gereksiz bir insan topluluğu.

  ağır takılırlar, okul onalrdan sorulur. her tenefüs aksiyon peşinde koşarlar, kızlarla araları iyi değildir, okulun namusu onlardan sorulur. zaman zaman ocağa gidip dokuz ışığı sayıp kapıdan geçerler.

  beyni yıkanan gençlik grupları içerisinde ikinci sıradadır.
  3 -7 ... onurkul
 6. 6.
  lisede içinde bulunduğum insan topluluğudur.

  Hangi sosyal sınıfa bağlılarsa o sınıfın genel özelliklerini gösterirler. Tutup da teknik lisedeki ülkücü bir insandan derinlemesine felsefi analizler beklenemez ister Ülkücü olsun, ister gomanist olsun, ister siyasal islamcı.

  Ama hepsi delikanlı çocuklardır. Vatanlarını gençlik heyecanlarından dolayı hatalı olsa da severler ve onun selahiyeti için canını verirler.

  Ülkücü ekibin etkinlik seviyesi de başkanlarına reislerine bağlıdır. Tiyatrolar, seminerler de düzenleyebilirler bunun yanında ocakta çay sigara da içebilirler veya da ocaktaki liselilere sigara yasağına harfiyen uyarlar.

  Kavga gürültü işlerinde bulundukları bölgeye göre değişiklik gösterir.
  Karadeniz'de pek iş düşmez ama arada sırada Üniversiteye farklı şehirlerden gelmiş sivri zekalıların Kürtçülük yapmasına engel olma görevleri vardır.

  başka bölgelerde eminim düşer çünkü Kürtçünün liselerde olmadığı tek yer karadenizdir.

  Ha bölgesel bölgesel de düşüncelerinde Türkçülük veya islamcılık oranı değişir.

  Ben istanbul'a gelmeden önce Ülkücülük kavramını tamamen Türkçülük üzerine oturtabilecek bir ortamda yetişmişken, öyle görmüşken okumuşken istanbul'da konya'dan gelen bir ülkücünün Türkçülüğe zıtlığına şaşırıp böyle Türk milliyetçisi olmaz diye her yerde posta koymuşluğum vardır buna reisler, başkanlar onlar bunlar da dahildir. Bununla beraber Kürt ülkücü görmüşlüğüm de vardır ki bu da islam düşüncesinin ürünüdür. iyi midir kötü müdür siyasi açıdan bilemem.

  Sonuçta iyi çocuklardır severim, Hiç olmazsa vatan sevgileri vardır. ( vatan türk'ün vatanı olduğunda vatandır, nazım vatansever değil mi geyikleri gibi değildir bu)
  9 -1 ... selim pusat
 7. 7.
  yine söylüyorum görüşsüz insansan sus ki bari adam sansınlar. düşünmeyen fikirsiz insan olmaz kardeşim düşünenleri sınıflandırıp durmayın. liseli ülkücülere gelince onlar ülkücü değil çoluk çocuk...
  5 -1 ... difficultt
 8. 8.
  haritada ankara'nın yerini dahi bilmeyip bir takım dangalak insanların gaza getirmesiyle kendi çaplarında ülke kurtardıklarını zanneden, takım elbise-tesbih-sigara üçlüsüyle dolaşarak ve kızlara laf atarak kendilerine göre delikanlı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve maaleseftir ki sayıları son yıllarda git gide artan ve çoğu devlet liselerimizdeki vahim durumun en çarpıcı gerçekleridir onlar.
  4 -2 ... sahtemustaine
 9. 9.
  (bkz: uludağ sözlük ülkü ocağı)

  vardır kesin üyesi olanlar. haberi olmayanlar da hemen üyesi olsun. boru değil olum.
  -1 ... a chemical reaction
 10. 10.
  zeki olanları çalışıp çeşitli üniversitelerde reis olmak kaydıyla diğerleri sokaklarda reis olmak kaydıyla yaşamlarını idame ettiren genç nesildir.
  -1 ... no witzki