1. 1.
    yeni milli eğitim bakanı da fos çıktı. liselerin kız erkek olarak ayrılmasının önü açıldı.
    gerçi ziya selçuk'a kızmıyorum. 7/24 seks düşünen sığ fikirli yobaz yöneticiler bunun önlem olacağını sanıyor ama yanılıyorlar.
    baskıcı düzen daima büyük sorunları arkadasında getirir.

liselerin kız erkek olarak bölünmesi
    2 -8 ... kafam bir milyon
  2. 2.
    Bazı soruları akla getiren durum.
    Ankara fen lisesi mesela
    Kız sayısı çok az bunlar başka bir lisede ankara kız fen lisesi olarak başka kızlarla mı okuyacak ya da 60-70 kişiye bir lise mi açacaklar? Aynı kaliteli hocalar bir erkek fen lisesine bir kız fen lisesine mi gidip gelecek.

Bu embesil yönetim anlayışı ile eminim yerli ve milli teknoloji gelişimlerimiz 30 yılda artacaktır...
    7 ... just millionaire
  3. 3.
    Bölünürse daha kötü olur söyliyim. Erkek erkekle azıtır her dakika 31 muhabbeti döner. Malum ergenler. Kızlarda da dedikodudan kafa kalmaz.
    2 -1 ... depozitolupetsise
  4. 4.
    Yahu adamlar tane tane anlatmış hala anlaşılmamış.
    Diyor ki “ karma eğitim kalkacak diye bir şey yok “.
    Diyor ki “ isteyen ayrılıp hemcinsleriyle okur, liselerde karma eğitim sürecek, sadece bazı liselere düzenleme gelecek “.
    Karma eğitim kalk ma ya cak ! Kalkarsa da sokağa dökülür zaten millet. Denemesinler bence o yüzden.

Edit: he eksile koçum eksile daha iyi biliyorsun ya sen. Yedik biz de.
    1 -6 ... 17 25 08 00
  5. 5.
    Kız okulu/erkek okulu diye bir ayrım var miydi türkiye'de bilemem ama cidden bokunu cikarttilar .

Eğitim bu değildir.
    Eğitim yuvasi diye gidilen yerlerin cehalet yuvasi olmasi türkiyenin maalesef ki kacinilmaz sonu gözükmekte.

Aksini iddia edenler ise asgari ücretle köle gibi calisip,
    aylik kasasina 500.000 lira sokan kişileri savunuyordur.
    2 ... haklisindenizz
  6. 6.
    Lan zaten yok mu kiz liseleri ve erkek liseleri? Isteyen zaten bunlardan faydalanabiliyor. Daha bu konuda ekstra calisma yapmanin manasi ne ola ki?
    Sen egitim ogretimin kalitesini yukseltmedikten sonra, cocuklarini gelecege donanimli bireyler olarak hazirlamadiktan sonra.. istersen kizlari erkekleri atomlarina böl parcala... neye yarar amk?!
    6 ... cavaceylan
  7. 7.
    Mantıklı.

Karma eğitimde bir halt üretemedik, bir de böyle deneyelim.
    4 -1 ... ruhsal enfeksiyon
  8. 8.
    ben bu meseleyi osmanlı’daki sancak ve şimşirlik sistemlerine benzetiyorum.

sancak sistemi şehzadenin tecrübe edinmesini sağlar. kaldırılıp kafes sisteminin yanı şimşirliğin getirilmesi tecrübesiz yetişen şehzadeler oluşturmuştur.

ülkede kız ve erkek liseleri mevcut... isteyen istediği yerde okur ya da talebesini gönderir... karma eğitimin kavramı medeni ve cinsiyetlere saygılı bireylerin olmasıdır bir bakıma da. böyle bir sistemin gerçekleşecek olması kızların erkekleri, erkeklerin kızları öcü gibi görmesine sebep olmayacak olsa bile lise karakterin başladığı yerdir ve liseden sonra gelen evre olan üniversite evlilik temelleri ve düşüncelerinin oluşmaya başladığı yerdir. insanlar birbirlerini önce aile sonra eğitim daha sonra da iş hayatında tanır, tecrübe edinir ve zamanla fikirleri ile görüş sahibi olur, seçiciliği şekillenir.

cinsiyet ayrımı olursa, ne kadın adama nasıl saygı duyacağını, davranacağını bilir ne de adam kadına... dünyanın üzerinde erkek ve kadın farklı kıtalarda yaşamıyorsa ve okullarda da fuhuş öğretilmiyorsa saçmalığın alasıdır.

daha önce de belirttiğim gibi, tasarlanan yeni kanun eskisinden daha gerici olamaz.
    ... aferinspritee
  9. 9.
    Bunlar geçmişte denenmiş başarısız olmuş modeller -bu adamlar o kadar gerizekalı ki - milletin yüzyıl önce deneyip vazgeçtiği şeyi şimdi deneyip -topluma bi 4-5 yıl daha kaybettirecek.

Osmanlcayı da mecburi ders yapmak istemişlerdi. Bu da ona benzeyecek.

Genç nesillere yapılacak en büyük kötülükleri yaptı bu iktidar. En güzel yıllarını boşu boşuna geçirmelerini sağladı.
    2 ... paganviodio
  10. 10.
    Geri kafalı bir Ortadoğu ülkesine evriliyoruz. Mutlu musunuz gericiler?
    1 ... thelma