1. 1.
  bugün görmüş olduğum haberdir. ne kadar doğru tartışılır ama solcu arkadaşları rahatsız edeceği kesin.

  haberden bir kesit:
  "Cumhur ittifakı" adı altındaki AKP-MHP işbirliği liselere de yansıdı. Bandırma Milli Eğitim Müdürlüğü, Ülkü Ocakları'nın liselerdeki faaliyetine izin verdi.

  Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre AKP ile MHP’nin "cumhur ittifakı" okullarda da kendisini göstermeye başladı. MEB, ittifakla birlikte okullarda ülkücü propagandaya izin vermeye başladı.

  kaynak: http://haber.sol.org.tr/t...iyetine-izin-verdi-230808
  5 ... kimseyi cekemeyen adam
 2. 2.
  ilk ve ortaöğretim kurumlarında sağ veya sol hiçbir siyasi oluşum resmi olarak faaliyet gösteremez. yanlıştır.

  yükseköğretimde ise çeşitli düşünce kulüpleri kurulabilir. ancak sınıf içi resmi bir teşkilatlanma sözkonusu olamaz.
  23 ... eylulsabahi
 3. 3.
  ccc ülkücü tayfa ccc
  444 rabia 444

  tayfa hazır reis.
  5 -4 ... bedreddin
 4. 4.
  yeni bir olay değildir. doksanların son yılları lise zamanlarımız idi. bizim okulda * ve hemen yukarımızdaki sultanahmet meslek lisesinde * yoğun şekilde ülkü ocağı faaliyetleri vardı. solcu veya milliyetçiliğe karşı * görüşte değildik ancak 20 kişilik bir arkadaş grubu olarak bunların okuldaki diğer öğrencilerden haraç toplamasına ve ağır abi * modlarına girip racon kesmelerine uyuz olduğumuzdan yakaladığımız her fırsatta bunlar ile kavga ederdik. müdür ve müdür yardımcılarının 2 tanesi de ocağa bağlı insanlar olduklarından her olayın sonunda bizler cezalandırılır o ocağa güvenip mafyacılık oynayan tırsaklara ise dokunulmazdı..

  bu yaşlardaki çocukları manipüle etmek vatansever adamlar yaratmaktan çok bizim zamanında yaşadığımız milliyetçiliği anlayamayıp mini mini mafya moduna giren adamlar oluşmasına sebep olur. evvelden böyle oldu bundan sonrada farklı bir sonuç beklemesin kimse. çocuklara vatan sevgisini aşılamanın en birinci yolu tarihimizi ve başardıklarımızı işin içerisine aptal aptal siyaset sokmadan anlatmak, öğretmektir. ülkenin kurucusunu müfredattan çıkartarak bunu başarmakta mümkün değildir. osmanlıyı da anlatacaksın cumhuriyetin nasıl filizlendiğini de anlatacaksın, öğreteceksin ki tarihten ders alabilen ve aynı hatalara düşmeyen vatanını ve milletini seven, bayrağının ve milli marşının değerini bilen yeni nesiller gelebilsin arkadan.

  (bkz: atatürk ilkeleri)
  (bkz: milliyetçilik)
  22 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  Sabah sabah neşeyle dolduran haber.

  Devlet böyle oldu da millet devletine kul köle olmadı mı?
  2 -19 ... ibik bin zibik as
 6. 6.
  ilginç bir gelişme. umarım birbirlerini veya öğretmenleri dövmezler ve bıçaklamazlar.
  3 -1 ... anambunelan
 7. 7.
  Gereksiz ve boş bir faaliyet. Üniversite yıllarımda fakülte kampüs ve kyk'larda ülkü ocakları faaliyetleri vardı belirli masa ve alanları vardı, tv'yi onlar kumanda eder vs. Solcu görüşlü öğrenciler olarak gidip masalarına oturur, yemek yer, kumandayı alırdık, istediğimiz kanalı açardık. Bizim pek o aptallaştırma kutusu ile işimiz olmazdı. Bir iki farklılık olsun diye bakınırdık. Onlar da zaten kafasına göre istediği kanalı açmazdı, çoğunluğun istediği kanalı açardı. Bizim masamız herkese açıktı, masamıza geleni hoş karşılardık. Biraz rekabet vardı, gelen yeni öğrenciyi tarafına çekme gibi. Bu birazda güç gösterisi gibi bir şeydi. iki görüş arasında kavga olunca cezaları başlarındaki kişiler tarafından kesilirdi. Azınlık farklı görüşlü öğrenciler daima hep gözetimimiz altındaydı. Herhangi bir duruma karşı hep hazırlıydık, iki taraf olarak. Belirli günlerde grup yöneticileri (onlar da reis, bizde başkan) bir araya gelip durum değerlendirmesi yapardık. Güzel günlerdi. En güzeli de onlar bizim masamıza gelirdi. Biz onların masasına giderdik. Ne onların bizim, ne bizim onların masasına saygısızlığı olmadı. Bizden sonrakilere de dediğimiz tek şey, birbirinize saygılı olun'du.
  8 ... bay efendi
 8. 8.
  Birsey olsada sosyalleşsek diye yer arayan gençlere alternatif olması beklenen faaliyet olabilir. Olmaması temennimizdir. Zira ülke dahada yaşanılmaz hale gelmesi kaçınılmazdır.
  4 ... arkeles
 9. 9.
  Her ne kadar mhp seçimlerde tercihim olmayacaksa da destekleyeceğim olaydır.

  illaki bir gün bahçeli gidecek, gitmezse bir gün mutlaka ölecek ve mhp eski çizgisine kavuşacak.. işte o zaman şu dönemin gençliğine ülkü sevdasını aşılamanın karşılığını alacağız.

  Yıllarca ülkü ocaklarında faal görev alan, etkinliklere katılan, dayak yiyen dayak atan hatta ve hatta kızının adını ülkü koymuş biri olarak şahsımı son derece mutlu etmiştir.

  işin içinde akp denen parti olsa bile mutlu etmiştir..
  4 -12 ... asi horoz
 10. 10.
  bu beyinsiz ve hırsız akabenin

  neyi hedeflediği belli, memleketi tekrar

  12 eylül e götürecekler.

  ben bu çocukların ana babası yerinde olsam

  o ocakçıları bir temiz teperdim.

  çocuklar bilmez ama bilen o 12 eylül ü iyi bilir.

  bu hırsız oğlu hırsız donsuz dincilerin sıvışmadan

  önceki son oyunları anlaşılan.

  öyle kolay kaçmak yok.

  bu da burada dursun.

  hırsız oğlu hırsız.
  6 -3 ... timur cengiz hulagu