1. 1.
  Lisedeyken kimsenin iplemediği, alay ettiği,lisenin kabadayılarının fiziksel ve ruhsal şiddetine maruz kaldığı * ,sevgili bulmanın hayal olduğu, sosyal aktivite denen şeyin hayal olduğu, öğretmenleriniz dahil bütün lise ahalisinin size acıyarak baktığı biri olmaktır. Lise döneminde ve lise sonrasında olmak üzere iki kategoriye, bu iki kategori de ikişer alt kategoriye ayrılır.
  Lise döneminde durumunu kabullenen gerçek ezikler ve ezik olmayı haketmediği,istemediği,kabullenmediği halde sürekli ezilen diye, lise sonrasında ise ezik kalmaya devam eden ve eziklikten kurtulan olarak ikiye ayrılır(Şahsen ikisinde de ikinci kategoriden olduğuma inanıyorum:Ezik olmayı kabul etmeyen ve üniversitede eziklikten kurtulan.).

  Uzun lafın kısası asla olunmaması gereken bir durumdur. Yapmayın etmeyin, en güzel yıllarınızı ezik olarak geçirmeyin. Sonra çok ağlarsınız.
  2 -1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 2. 2.
  sabah 8.30 da sınıftaki sırana oturup öğle 12.00 da kalkmak sonra tekrar oturup 15.30 da kalkmaktır.
  sınıfın tepkisinden çekinip anlamadığın halde hocaya soru soramamaktır.
  arkadaşsız kalmaktır,sınıfça düzenlenen organizasyonlardan haberinin bile olmamasıdır.
  omuzlarının düşmesi,gözlerinin hep yere bakmasıdır.
  En önemlisi hayatının en kritik döneminin (bkz: ergenlik) bu vahim şekilde geçmesidir.Acınılasıdır,yazıktır.
  2 -2 ... grysfy
 3. 3.
  bu model çocuklar genelde üniversite hayatlarında kendilerini gösterme çabaları içerisindeyken derslerini unutur, okulu 8 yılda bitiremezler. (bkz: bakış açısı)
  2 ... anto
 4. 4.
  Haksızlıklara karşı boyun eğip içinde kin beslemekdir.
  ... qusai