bugün

liseden yeni mezun olan körpelere onları hayata hazırlamaya yönelik yapılan tavsiyelerdir.

kpss ye hazırlan, iş bul, terli terli su içme gibi uzar gider bu liste.
üniversite okuyun. yine iş bulamayacaksınız ama eşşeğinizi sağlam kazığa bağlayın.
üniversiteye hazırlanır gibi kpss' ye hazırlanın. iyi bir puanla memur olun. ondan sonra üniversite okuyun. açık öğretim, uzaktan eğitim ne lazımsa işte.
erkekler; yakışıp yakışmadığına bakmadan saç uzatmaya, sakal bırakmaya kalkışmayın; bir müddet evde kimse görmeden bak dene bir topluma sonra karış. 18-19 yaş aralığı; bilhassa üniversite birinci sınıf uzun saçlı erkek görmekten gına geldi. özgürlüğünü anlıyoruz genç ama nolur yani; herkese yakışacak diye bir kural yok.

kızlar, saçını boyatacak. bakıyorum hep de saç. serbest kıyafetin dibine vuracak.

onun dışında üniversiteye gitmeye çalışın. ders çalışın. bir meslek için çalışın. çalışın.
o işte para var bu işte para yok diye bölüm seçip gitmeyin üniye! üstesinden geleceğiniz, derslere girmeyi isteyeceğiniz, okul bitincede "evet bişeyler öğrendim" diyebiliceğiniz, yeteneğinizin ve ilginizin olduğu bölümü okuyun. -tabi eğer seçme şansınız varsa-
artık anan zaaa xd xd xd yazmayı bırakabilirsin.
hemen büyüdük triplerine girmeyin.
aynı dönemde okuduğunuz arkadaşlarınıza "sen daha liselisin lan" demeyin. çok komik oluyorsunuz gençler.
şaka bir yana okuldan çıkarken yabancı dil hazırlık okuduğunuza dair belegeyi mutlaka alın. muafiyet gibi şeylerde lazım olabileceği gibi, memur olursanız kıdem konularında işe yarar.
zekalıyım ama amele olmak istiyorum demeyin. zekalıysanız gidin okuyunlan hakim, doktor filan olun.

[null http://www.facebook.com/K...546617026684&comments]
güncel Önemli Başlıklar