1. 0.
    beni zerre kadar ilgilendirmeyen durumdur.
    1 ... vallabilmiyorum
  2. 1.
    Cigerler kuff olmuştur.
    1 ... gravityy
  3. 2.
    Bendim, 1-2 hafta oldu bırakalı. Günde iki pakete yakın içerdim. Duramazdın içmeden. Nasıl bıraktın, nasıl yol izledin diye soranlar oluyor ama gerçekten bir metodolojisi yok yaptığım şeyin. Sabah bir sigara içtim ve içmeyeceğim deyip bıraktım.
    11 -3 ... lord marcus amoralist primses
  4. 3.
    babam ilkokulda başlamış sigaraya, babasının marlborolarını yürütüp arkadaşlarıyla paylaşırmış. büyükbabam da çok sigara içermiş günde 2 3 paket kadar. babam 20 yaşındayken büyükbabam akciğer kanserinden vefat ediyor. tabi babam yine sigaraya devam. ben lisedeyken bu elim olayı öğrenince babamın sigaralarını saklardım yatağımın altında, içmesin yaşasın diye...
    sonra bir gün babam geç saate kadar oturmuş, elinde 1 paket sigara içinde de 6 7 dal varmış. he bir de babam fanatik beşiktaşlıdır, o gün de beşiktaşın maçı vardı ve yenilmişti. tabi babam da efkârlanmış yakmış sigaraları peşpeşe...
    son dal sigarası kalmış pakette, düşünmüş.. düşünmüş.. içsem mi içmesem mi diye. son dalı da içip sigarayı bırakma karar almış kendi kendine.

bu olaydan yıllar sonra babam benim sigara kullandığımdan şüphelenmiş olacak ki benimle şöyle bir konuşma yaptı;

'' kızım, ben babamı kaybettiğimde 20 yaşındaydım, babasızlık çok zor, onsuz çok zor günler yaşadım, güvenebileceğim kimsem kalmamıştı annem de dahil. siz benim düştüğüm duruma düşmeyin diye, her zaman arkanızda ben olayım, size kol kanat gereyim diye hayatımdan attım sigarayı. dünyadaki tek kıymetlim sizsiniz, beni sizsiz bırakmayın.''

ve babam 17 yıldır sigara kullanmıyor.

ağlamıyorum, gözüme sigara dumanı kaçtı.
    11 -2 ... ouroboros i
  5. 4.
    liseden beri sigara içen erkek
    ... haylaz adam 34
  6. 5.
    Ciğerler can çekişir.
    ... kedimedii
  7. 6.
    39 yaşındayım..

10 yaşında orta 1 e giderken sigaraya başladım. Tabi ana baba yok .
    Rahat rahat günde 1 paket içerdik. Birinci maltepe hatta kefal..

Ne bulursak gündelik işlerde çalışıp ilk sigaramı alırdım..

Evlendim büyük oğlan saolsun bıraktırdı. Tam bir sigara savaşçısı.
    5 ay oldu. Ama ilaçsız olmuyor o yüzden (bkz. Champix ) tavsiyedir.
    Ama bazılarında yan etkisi ağır. .
    6 ... gezdimgordumyenildim
  8. 7.
    ciğeri beş para etmez, haşadı çıkmıştır.
    3 ... kingkong2005
  9. 8.
    Lisede sigara içince havalı olduğunu zannederek başlamış olma ihtimali yüksek kişiler. Bir kereden birşey olmaz. -oldu-
    3 ... biares
  10. 9.
    tecilli gittiği asker dönüşü bırakmış ve son 11 yıldır içmemektedir.
    ... fafnir