bugün

mezuniyetin üzerinden uzun uzun yıllar geçtikten sonra yapıldığında damakta hoş bir sprite tadı bırakan, topluca yapılan bi harekettir.
süper bişeydir.

sürekli yapıyoruz biz. lise arkadaşlarıyla bağları koparmamak gerekiyor mümkünse. çok sağlam adamlar.
sosyal bilimler liselerinden mezun olanların içinde kalan eylemdir. okul yatılı ve öğrencilerin %85i farklı şehirlerden geldiği için bu insanları bir araya getirmek çok zor olur. çok özledim hepinizi be!
sözlük bana lise arkadaşlarımı getir lan allahsız!
(bkz: mazi)
her sene genelde "pilav günü", "iftar yemeği" vs. adı altında yapılan eylem..
akabinde "ne kadar değişmişsin","şimdi ne yapıyorsun" falan gibi gelişen muhabbetler..
sürekli tuhaf tuhaf hallerden , yaran anılardan , hocalara , sinir olunan arkadaşlara verilen ayarlardan bahsedilir. gelecekle ilgili kurduğunuz planları hatırlatan birkaç arkadaşınız olur mutlaka.geriye dönüp baktığınızda herşeyin ne kadar güzel ve aslında o zaman dert ettiğiniz şeylerin ne kadar basit olduğunu anlarsınız. arkadaşlığın en güzel olduğu yıllardandır.o anda onlardan ayrılmak istemezsiniz. ama ayrılırsınız.
lise yeni bittiğinde, üniversitenin ilk yıllarında nisbeten daha sık yapılan fakat zaman geçtikçe sıklığı azalan hadisedir.zaten herkes ayrı bir şehirde okumaya gitmiştir artık istesen de öyle eskisi gibi toplanamazsın ancak bayramlarda tatillerde işte.
eğer ankaralıysa bu grup, genelde dost ya da ykm önünde toplanılır, sonra nereye gidilecekse gidilir, çoğunlukla bahçeliye geçilir.
bir de şöyle bir yanı vardır, sen büyük bir heyecanla arkadaşlarla buluşursun ama bir şeyi unutmuşsundur:artık hiçbir şey eskisi gibi değildir, ne kadar kabullenmek zor olsa da sen de dahil herkes kendine yeni bir hayat kurmuştur zira eskiden her gün görüştüğün arkadaşlarınla konuşacak konu bulmakta bile zorlanabilirsin çünkü artık herkes farklı bölümlere yönelmiştir, ortak konular azalmıştır.
seneler daha da ilerledikçe bu sefer de başka bir boyut kazanır buluşmalar daha doğrusu konuşmalar-muhabbetler.artık mezun olunmaya başlandıkça bu sefer iş hayatından konuşmaya başlarsın, mesleki heyecanlardan-sıkıntılardan konuşursun, hatta hatta ortaokul-liseyi aynı okulda aynı kişilerle okuduysan bir de çocukluğunu bildiğin, beraber büyüdüğün arkadaşlarının bir araya gelip birlikte iş kurmalarından, yavaş yavaş iş adamı-kadını olmalarından bahsedersin, bunlara tanık olursun sonra bir garip hissedersin oha nerden nereye diye bi duygulanırsın içten, eski günlerden, yapılan salaklıklardan konuşur, eski geyikleri döndürüp yad edersin geçmişi özlemle...
cavit, catstark, lets write, pseco gibi arkadaşların lise bahanesi ile toplanması olayıdır.
birçok kişiyle yapılan muhabbet aynıdır, bir yere kadardır. ee ne yapıyorusn şimdi'nin ötesine geçemez.

samimi olunan arkadaşlarla toplanıp şöyle bir pes zirvesi daha mantıklı...
lise çok keyifli geçmiş olmasa da benimki gibi arkadaşlarınız varsa hala enseye parmak, döte şaplak olabilirsiniz, ya da tam tersi de olabilirsiniz, size bağlı.
toplaşırsınız, bir bakarsınız hepsi çoluk çocuğuyla gelmiş. siz böyle evlilik düşünmüyorum modunda entellektüel entellektüel takılıyorsunuz kendi çapınızda. sonra bir panik olursunuz, ne yapıyorum ben diye. bir süre evlensem mi acaba diye düşünmeye başlarsınız, sonra geçer tabi o istek, dönersiniz kendi hayatınıza...
lise arkadaşlarınızla, en güzel, en masum günlerinize gitmenin tadı paha biçilemez tabi...
hafta içi hergün yapılan bir etkinliktir. zira halen lisede okuyanlar için.
Liseden mezun olalı 10 yıl geçince eskiden 20siyle görüştüğün kişilerden 3 4 tane kişi zor organize edilen hadisedir. Hala şu dünyadaki en yakın 2 dostum liseden arkadaşımdır. Gözünden anlarım ruh halini
Allaha şükür hala devam ediyoruz.
üniversitenin ilk senesinde düzenli olarak yapılır. sonrasında gercek dost olanlar dısındaki herkes dağılır efendim.
Giderek kopulandır. Lan biz koymayalım dediklerin evlenince işler değişiyor.

Hepiniz evlenin mına koyim. Hepiniz.
Bugün 1 eksikle yakın arkadaşlarımla yaptığım eylem.

Unutulmaz Anılar ve dedikodularla zaman çabucak geçti.

Buluşma en son Fotoğrafla taçlandırılır.